Burza pomoci
Stalo se vám někdy, že jste měli něco, co jste už nepotřebovali, bylo vám líto to vyhodit a věděli jste, že by to mohlo být ještě někomu k užitku? Pořídili jste si nové nádobí a to původní ještě nebylo tak špatné? Oblečení nebo hračky po dětech, knížky, věci z pozůstalosti... Co jste udělali? Sedli si k internetu a snažili se dopátrat, které charitativní organizaci by se to mohlo hodit? Jak jste byli úspěšní při prohledávání stránek občanských sdružení a dalších užitečných organizací? Zkuste to teď. Na webu www.budupomahat.cz najdete burzu pomoci. Je potřeba vybavit tábořiště, oblečení po dětech přivítají v dětském domově, zbytky látek a bavlnky pomůžou sociálně terapeutické dílně, různé materiály se hodí i chráněným dílnám. Nebo byste rádi pomohli a nemáte finančních prostředků nazbyt? Jako dobrovolník můžete pomoci v rámci sociální aktivizace seniorů, můžete se stát kamarádem dětí v dětském domově. Každý, kdo chce být užitečný, má řadu možností. Nabídněte svoji pomoc na Burze. Na www.budupomahat.cz můžete několika prospěšným organizacím nahlédnout i pod pokličku v krátké videoprezentaci. Dozvíte se spoustu informací, které jste možná nevěděli. Můžete si najít i tu „svoji neziskovku“, které budete chtít pomáhat. A jestli vás zatím nenapadlo, jak můžete pomoci Vy, vězte, že pomůžete už jen tím, že o webu www.budupomahat.cz řeknete svým známým. Připojit se můžete i na Facebooku. Zde najdete například upozornění na zajímavé akce neziskových organizací, které můžete podpořit jak pouhou účastí na nich, tak i šířením informace o jejich konání. 
 
Vytvářejte s námi lepší svět
Od nestátních neziskových organizací - obecně prospěšných společností, občanských sdružení, charitativních organizací a jejich zaměstnanců bychom se měli učit. Navštívíte-li organizaci, jejímž posláním je obecně prospěšná činnost, ocitnete se v jiném, lepším světě. Ve světě, který není ke svému okolí lhostejný, ve světě pochopení, porozumění, tolerance, podpory a zájmu o druhé. Chcete-li poznat tento svět, navštivte stránky projektu na podporu neziskového sektoru BuduPomahat.cz. Zde můžete v krátkých videoprezentacích některé neziskové organizace virtuálně navštívit, seznámit se s jejich činností a mnohdy i s jejich klienty. Dozvíte se, jak můžete činnost těchto organizací podpořit - a není to vždycky jen o penězích...
 
O projektu
K založení tohoto webu a později i občanského sdružení nás inspirovali lidé, kteří mají potřebu někomu pomoci, někomu něco věnovat ... Je spousta veřejně prospěšných a charitativních organizací s vlastními účty určenými pro finanční pomoc. Ale také jsou lidé, kteří nemají finančních prostředků nazbyt a přesto mají potřebu být prospěšní jiným. Prací, podporou, věcí. My z této činnosti nemáme žádné příjmy. Jen dobrý pocit a velkou radost. Chceme pomoci prací. A to může každý. Pomáháme těm, kteří pomáhají jiným. Pomáháme tím, co umíme. Snažíme se pomoci těm, kteří pomoc potřebují i těm, kteří pomáhat chtějí.
 
Na stránkách najdete informace o různých prospěšných a charitativních organizacích zaměřených na pomoc znevýhodněným skupinám obyvatel. O některých jsme natočili a vyrobili krátkou videoprezentaci, kterou jsme následně zcela zdarma věnovali oné organizaci a také ji umístili na tyto stránky. Prezentace obsahuje základní informace, podíváte se organizaci pod pokličku a také se dozvíte, jak můžete pomoci Vy. Podrobnější informace se pak dozvíte přímo u dané organizace. Pokud jste se s organizacemi v neziskovém sektoru ještě nesetkali, video Vám pomůže vytvořit si představu o tom, co neziskovky dělají.
 
Chcete-li si vyhledat charitativní organizaci, kterou byste rádi podpořili, podle sídla či podle oblasti činnosti, podívejte se na "Neziskovky". Zde si můžete vyhledat i to, zda některá organizace nepotřebuje zrovna tu věc, která Vám v domácnosti přebývá. A pokud chcete věnovat svůj čas, vězte, že dobrovolnictví je skutečně různorodé a velmi užiteční můžete být i prostým popovídáním si s opuštěným člověkem. Uvidíte, že i Vy budete mít ohromnou radost... Pokud máte konkrétní nabídku pomoci, zveřejněte ji v Burze pomoci.
 
Jste-li neziskovka, zaregistrujte se, napiště o sobě pár informací, pozvěte nás na vaši akci, zveřejněte svou aktuální potřebu na Burze pomoci. Potřebujete videoprezentaci? Napište nám.

 

Soubory ke stažení
Rozhovor_pro_Lide_mezi_lidmi.doc (46 KB) Rozhovor pro Lidé mezi lidmi
BuduPomahat_na_Sue_Ryder_Carity_Cup.jpg (392 KB) Napsali o nás
Libas_jako_dabel.jpg (1157 KB) Napsali o nás
Maminko__ja_ti_budu_pomahat.jpg (110 KB) Napsali o nás
Chcete_take_pomahat.jpg (297 KB) Napsali o nás
Zazit_ten_uzasny_pocit.jpg (150 KB) Napsali o nás
BP_na_Prvnim_kroku.jpg (333 KB) Napsali o nás