Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


28. srpna 2018

Den s klokanem 2018: Lucka Vondráčková, Láďa Křížek, Suvereno a další podpořili ohrožené děti

První ročník charitativního, kulturně-sportovního dne pro celou rodinu „Den s klokanem“ proběhl 26. srpna 2018 v pražských Žlutých lázních za účasti herečky a zpěvačky Lucie Vondráčkové, zpěváka Ládi Křížka, nejsilnějšího muže světa Jiřího Tkadlčíka a celé řady dalších hvězd. Výtěžek ze dne plného sportu, hudby a zábavy poputuje na podporu projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek a jeho činnosti.

27. srpna 2018

Vzdělávej se s neziskovkou

K září patří škola. Vzdělávání. Nabídka neziskovek v této oblasti je široká. Můžete se naučit znakový jazyk, připravit se na pěstounství, dozvědět se o komunikaci s lidmi s hendikepy, o umírání. A s námi se právě teď můžete dozvědět něco o líčení.

15. srpna 2018

DALŠÍM 12 OHROŽENÝM DĚTEM POMŮŽE RATOLEST BRNO

Brno, 8. 8. 2018 – Ratolest Brno spustila začátkem srpna veřejnou sbírku s názvem Bezpečná rodina - šance pro budoucnost. Výtěžek z veřejné sbírky má pomoci dalším zhruba 12 ohroženým dětem a jejich rodinám, a to skrze práci sociálních pracovníků. Veřejnost může přispět několika formami, např. pomocí dárcovské SMS, přispěním do volně stojících kasiček, nebo formou on-line platby.

9. srpna 2018

Noc s hvězdami na zámku Zahrádky 2018

Letos se na nádvoří zámku Zahrádky, který se nachází u České Lípy, odehrál jubilejní 20. ročník benefičního koncertu „Noc s hvězdami“, jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky.

9. srpna 2018

Knižní novinky

Přinášíme nabídku nových knih z nakladatelství Portál.

2. srpna 2018

Pojištění pomáhá! Co si neziskovky pořídily díky podpoře Klubovky?

V První klubové pojišťovně vrací pojištění sociální rozměr. Nejen tím, že se díky peer-to-peer principu řada jejich členů navzájem zná, ale od roku 2017 také prostřednictvím projektu Pomáháme spolu. Díky němu mohou členové partnerským neziskovkám pojišťovny pomoci získat prostředky třeba na nové telefony pro krizové poradenství nebo vyvýšené záhony pro vozíčkáře.

30. července 2018

Vykliď skříně!

Na podzim plánuje řada neziskových organizací dobročinné bazárky. Klidně už můžete společně se Štěpánkou Fingerhutovou začít s přípravou věcí, které chcete neziskovkám věnovat. V článku se dozvíte i to, čemu se věnuje zpěvačka a herečka Kateřina Herčíková.

12. července 2018

Staňte se průvodci ve tmě

4. července 2018

Revenium šlape do pedálů

Revenium má za sebou první půlrok. A byl to půlrok plný práce: máme za sebou hodiny poradenství a konzultací a úspěšně jsme rozjeli internetový magazín Inspirante. Nyní jsme spustili crowdfundingovou kampaň. Ta by nám měla pomoci s vlastní kolekcí produktů, které navrhují přední designéři a stojí za nimi lidé s postižením.

3. července 2018

Jogínská komunita dává sílu obětem domácího násilí

Praha, 3.7.2018 -  Přes sto jogínů  se zúčastnilo oslav Mezinárodního dne jogy -  Namaste Yoga Day - ve smíchovské "Kavárně, co hledá jméno".

29. června 2018

Aukce pro Alenky

Fotograf Honza Kvarda má za sebou mnoho charitativních projektů – hlavně kalendářů, ale charitativní aukci dělá poprvé. Fotil třeba kalendář Není ticho jako ticho pro Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel, Dej pac pro HOME4PETS a letos už druhý kalendář ve spolupráci s BuduPomahat.cz
 

29. června 2018

Věnuj čas s Markétou Schimmerovou Procházkovou

Výzva na červenec Vás může stát jen pár minut. Věnujte čas neziskovkám. Seznamte se s některou prostřednictvím videa. Nebo zajděte na nějakou akci. Třeba se Vám některá neziskovka zalíbí.

28. června 2018

Handicapovaným plníme profesní sny. Díky crowdfundingové kampani rozjedeme vlastní kolekci, říká Hana Potměšilová z Revenia

Již letos umožní nezisková organizace Revenium práci 40 zdravotně postiženým, do pěti let pak hodlá aktivity rozšířit tak, aby nabídla práci minimálně 400 lidem s handicapem. Startovací kapitál na rozjezd vlastní kolekce Light House, na jejíž výrobě se v 90 procentech budou podílet lidé s postižením, by měla zajistit charitativní crowdfundingová kampaň na portálu Darujspravne.cz.

28. června 2018

Nordic Walking Challenge

Nordic Walking Challenge je benefiční zážitková akce s nordic walking, věnovaná zrakově postiženým. Letošní třetí ročník se konal v sobotu 23. června 2018 v lesním divadle v Řevnicích nedaleko Prahy. Organizátory akce byl spolek Nordic Walking Challenge a projekt Chůze pro zdraví.
 

28. června 2018

Z obleku rovnou do montérek. Lékaři a ekonomové vyrazili malovat stěny do denního stacionáře

V rámci úspěšného projektu „Jsem dobrovolník!“ věnovali zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer neziskovkám už přes 1 000 hodin času.

25. června 2018

Nové knihy

Přinášíme nabídku novinek nakladatelství Portál.

12. června 2018

být dobrovolníkem znamená více než jen výpomoc druhým

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z. s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

11. června 2018

Daruj sílu pro ACORUS

Praha, 7.května 2018. Česká značka Kantu ve spolupráci s webovým portálem Moje Jóga organizuje 2. ročník charitativního projektu na podporu centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí.

11. června 2018

Magazín Inspirante: Pro všechny, kdo věří, že rozmanitost posouvá věci k lepšímu

Jaké střevíčky obouvá mladá žena s dětskou mozkovou obrnou? Kolik uběhne student žurnalistiky s roztroušenou sklerózou? A jaké prádlo nosí stomičky? Neotřelý pohled na život lidí, kterým do života vstoupila nemoc nebo jiný handicap přináší nový online magazín neziskové organizace Revenium s názvem Inspirante. Na redakci, grafice a provozu se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním.

6. června 2018

Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000 Kč.

Tisková zpráva: V sobotu 2. června se v jižních Čechách na zámku Nové Hrady uskutečnil 8. ročník Dětského dne a benefičního  koncertu „Kdo má rád“ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, která se akce osobně zúčastnila již poosmé.