Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


1. červen 2017

Co přináší nakladatelství Portál

Přinášíme informace o novinkách nakladatelství Portál.

1. červen 2017

Neziskovky vyzývají: Oslavte letos Den dětí jinak a pomozte dětem v nouzi

České neziskové organizace se spojily v kampani Darujte šanci na lepší dětství, která vyzývá veřejnost, aby přispěla na dobročinné projekty podporující děti v nouzi. Kampaň probíhá v rámci letošního Mezinárodního dne dětí, a to skrze službu Darujme.cz.

1. červen 2017

Plíce jim fungují na polovinu a přesto běhají

Povětšinou cystickou fibrózu na nemocných nepoznáte, za to v jejich nitru probíhá každodenní boj s hustým hlenem, který se snaží zaplavit jejich plíce. U mnohých slinivka nestíhá svou funkci a tak musí před každým jídlem brát léky pro správné trávení.

1. červen 2017

CENTRUM LOCIKA – PRO POMOC DĚTEM, ZAŽÍVAJÍCÍM DOMÁCÍ NÁSILÍ, SLAVÍ DRUHÉ NAROZENINY A PŘEDSTAVUJE PROJEKT „ADOPTUJ SKŘÍTKA“

Praha, 29. května 2017 – Koncem května oslaví Centrum LOCIKA – první specializované centrum pro pomoc dětem, zažívajícím domácí násilí v ČR, dva roky své existence. Během těchto dvou let pomohla LOCIKA 302 dětem a jejich rodinám. Zájem o služby je však stále větší, než je stávající kapacita. Řešením je více finančních prostředků na posílení služeb a iniciace vzniku dalších center v krajích. A právě finance se rozhodlo Centrum LOCIKA získávat novým způsobem, který smysluplně zapojí do pomoci dětem co nejširší komunitu. Máme proto velkou radost, že můžeme u příležitosti druhých narozenin Centra představit koncept angažovaného dárcovství „ADOPTUJ SKŘÍTKA“.

24. květen 2017

EFEKTIVNÍ ŘEŠENÍ SITUACE OHROŽENÝCH RODIN

Brno, 23. 5. 2017 – Nezisková organizace Ratolest Brno realizovala 26 měsíců projekt s názvem „O dětech s dětmi“. Sociální pracovníci Sociálně aktivizačního programu (dále SAP) Ratolesti Brno realizovali 26 případových konferencí se 17 rodinami. V rámci projektu vytvořili metodické příručky a organizovali setkávání s odborníky. To vše s cílem zlepšit životní situace rodin a jejich dětí, které se ocitají v ohrožení.

22. květen 2017

Benefice TOMÁŠE KLUSE přinesla téměř 180 tis.Kč na pomoc obětem domácího násilí

V Praze, 21. května 2017: Tisková zpráva

19. květen 2017

Osobní zkušenost s duševní nemocí

V rámci projektu Partnerství duševně nemocných na Otrokovicku jsem se seznámila s jednou ženou, která má osobní zkušenost s duševní nemocí. Jmenuje se Marie Kobzová a je ze Zlínského kraje. V rozhovoru, který jsem pro Vás připravila, se dozvíte, jak onemocněla, kdo jí pomáhal a kam se díky tomuto projektu dostala. Také sdělila, co by změnila v našem systému péče o duševně nemocné v porovnání s Nizozemím. Tam měla možnost vidět práci a služby, které se nabízejí duševně nemocným.

12. květen 2017

Nejkrásnější na světě je dětský úsměv

Už dávno jsem potkala ženu, která měla těžký osud a to v začátcích své dospělosti. Nejen, že přišla o svého manžela krátce po svatbě, ale následovalo další zklamání.

11. květen 2017

Aplikace EDA PLAY TOBY je nyní i pro Android

Oblíbená aplikace EDA PLAY TOBY je nově k dispozici nejen pro iPady, ale také tablety s operačním systémem Android. Edukativní pomůcka pro děti se zrakovými vadami a kombinovaným postižením je nyní dostupná na různých druzích tabletů.

9. květen 2017

Dvojitá porce umění, dvojnásobná radost

Ve foyer Činoherní scény Městského divadla Brno budou v době 11. – 31. května k vidění vybraná díla charitativní Galerie Ratolest. Výstava bude zahájena 11. května 2017 v 16:00.

8. květen 2017

Novinky nakladatelství Portál

Motivace, dovednosti, terapie - novinky z Portálu

26. duben 2017

DEN ZEMĚ BYL OSLAVOU PŘÍRODY A NEZISKOVEK

Den plný her s neziskovými organizacemi přilákal více než 1000 malých návštěvníků z mateřských a základních škol.

25. duben 2017

Koncert pro IMPULS vynesl přes 400 000 korun na léčbu duše

Přední čeští interpreti Václav Hudeček, Kristina Fialová a Petr Nouzovský za doprovodu Barocco sempre giovane společně vystoupili 20. dubna 2017 pro Nadační fond IMPULS, a podpořili tak nemocné s roztroušenou sklerózou.

21. duben 2017

Mentoři z byznysu pomáhají ženám při startu sociálních podniků

Vzdělávací program ROZVÍJÍM SVŮJ SVĚT podporuje ženy v Novém Jičíně a okolí

20. duben 2017

Novinky nakladatelství Portál

Chcete-li rozvíjet vlastní schopnosti, je nabídka nakladatelství Portál právě pro Vás.

20. duben 2017

OTROKOVICKÝ PROJEKT ANEB POMOC DUŠEVNĚ NEMOCNÝM

Vloni, lépe řečeno 1. září 2016 se začal realizovat projekt v městě Otrokovice. Nese název Partnerství pro duševně nemocné na Otrokovicku. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Město Otrokovice na něj také přispělo. Jeho cílem je nejen vzdělávání sociálních pracovníků, studijní cesty v Nizozemí, ale především vytvořit koncepci komplexního zajištění sociálních i nesociálních služeb zaměřených na osoby duševně nemocné a jejich rodiny a vytvořit tak partnerskou síť sociálních pracovníků a spolupracujících organizací. Projekt by měl skončit 31.8.2018. Jelikož jsem se o projektu chtěla dozvědět více, rozhodla jsem se požádat o rozhovor samotného autora projektu pana Mgr. Josefa Zdražila, který na Otrokovicku vede komunitní plánování.

19. duben 2017

přihlaste projekty na dobročinnou Burzu filantropie

Burza filantropie odstartovala svůj 6. ročník. Aktuálně na ni mohou přihlašovat své projekty neziskové organizace působící v okrese Svitavy a Ústí nad Orlicí. Projekty je možné přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj. Příjem přihlášek bude ukončen 15. května 2017.

18. duben 2017

Postřehy z konference INSPO 2017

V sobotu 25. března 2017 se v prostorách Kongresového centra v Praze na Vyšehradě uskutečnil 17. ročník konference INSPO.

13. duben 2017

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Letošní Burza filantropie v okresech Pardubice a Chrudim pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech můžete hlasovat na webu www.burzafilantropie.cz pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

13. duben 2017

Prodej výrobků neziskového sektoru

O projektu Pomáháme dárkem jsem se dozvěděla díky jednomu webu. Zaujal mně natolik, že jsem se rozhodla napsat samotnému tvůrci - panu Petru Šimandlovi. Líbí se mně jeho smysl a chuť pomáhat neziskovým a charitativním organizacím, také chráněným dílnám a hendicapovaným. A to formou propagace a prodeje výrobků. Více informací se dozvíte v tomto rozhovoru.