Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


14. března 2019

Zvýrazněným tématem konference INSPO bude využití umělé inteligence ke zvýšení kvality života

Praha, 13.3. 2019 – Čím mohou přispět nejnovější poznatky neurověd, 3D tisk, nanotechnologie a internet věcí ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením, to byla témata úvodních přednášek posledních ročníků konference INSPO. Zvýrazněným tématem letošního 19. ročníku, který se uskuteční 30. března v Kongresovém centru Praha, bude umělá inteligence. Účastníci se seznámí s konkrétními příklady, jak už nyní pomáhá lidem se specifickými potřebami.

11. března 2019

Účastníci konference INSPO si budou moci vyzkoušet handbike trenažér a trenažér na ruční řízení osobního automobilu

Praha, 7.3. 2019 – Handbike trenažér s rozšířenou realitou je unikátní český vynález. Jeho jedinečnou vlastností je promítání reálné odezvy jezdce na tříkolce s ručním pohonem na skutečné trati. Vyzkoušet si jej budou moci účastníci konference INSPO 30. března v Kongresovém centru Praha. Představí jej zde v relaxační zóně Nadace Vodafone nezisková organizace Cesta za snem, trenažér na ruční ovládání i reálné auto s přestavbou přiveze společnost Přerost a Švorc Auto.

8. března 2019

Čichové pexeso nebo největší semeno na světě? Konference INSPO ukáže, jak poznávat květiny všemi smysly

Praha, 7. března 2019 – Květiny k našim životům patří stejně jako jídlo či spánek. Vyznáváme s nimi lásku, utěšujeme jimi smutek, zdobíme s nimi místa, kde žijeme. Květiny však nejsou jen potěchou pro oči a náš život ovlivňují i všemi dalšími smysly. I proto připravuje Botanická zahrada Praha zvláštní programy pro osoby se speciálními potřebami, z nichž část představí i na blížící se konferenci INSPO.

6. března 2019

Daruj nám svůj mozek

Titulek jako z hororu. Ne, nejde o žádné krvavé praktiky, lobotomii nebo něco podobného. Kampaní Daruj mozek oslovila neziskovka Tamtamy expertní dobrovolníky, aby se s nimi rozdělili o své Know-how.

6. března 2019

Nemají střechu nad hlavou. Víte, jak poskytnout druhému člověku okamžitou pomoc?

Jdete po městě a najednou uvidíte ležet na zemi nebo na lavičce postavu. Dýchá? Nedýchá? Je to bezdomovec, opilec, který usnul po cestě z party, nebo se někomu udělalo špatně? Asi jenom spí, ne? Všechny tyto otázky se nám mohou honit hlavou, ale jedna základní je přebíjí všechny. „Co mám dělat?“ A tak se může stát, že člověk radši přidá do kroku, než aby se zastavil a zkusil zjistit, co se doopravdy děje.

6. března 2019

STRELITZIA - CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA UMĚNÍ na pomoc ženám, které zažily domácí násilí

V Praze, 5. 3. 2019 - Ve čtvrtek 7. března v 18 hod. bude v Usedlosti Ladronka na Praze 6 slavnostně zahájena charitativní prodejní výstava uměleckých děl s názvem Strelitzia - Umělci pro ACORUS. Skupina nezávislých umělců ji pořádá u příležitosti Mezinárodního dne žen na podporu žen v nesnázích - žen, které nalezly domov v azylovém domě ACORUS pro oběti domácího násilí.

4. března 2019

Kouzelný svět na kolejích

Výstava kreslíře s poruchou autistického spektra.

4. března 2019

Nakladatelství Portál

Přinášíme nabídku novinek z nakladatelství Portál.

28. února 2019

PŘEDSTAVUJEME: TAMTAMY

Zítra otočíme stránku v našem Kalendáři pomoci na březen. Blíží se jaro a s ním i jarní úklid. S tím Vám může pomoci nezisková organizace Tamtamy.

28. února 2019

PŘIVOLEJME S JAREM NADĚJI – I PRO NEMOCNÉ RAKOVINOU

Praha 28. února 2019 – Březen bude již posedmé patřit Tulipánovému měsíci, který pravidelně pořádá nezisková organizace Amelie, z. s. Uskuteční se řada akcí v nemocnicích, školách, obchodních centrech, na ulicích, v kavárnách i v samotných centrech Amelie. Akce má široké veřejnosti připomenout, že lidé s onkologickým onemocněním čelí mnoha výzvám. Potřebují nejen léčbu, ale i odbornou psychosociální podporu. A laskavý přístup.

27. února 2019

Účastníci konference INSPO mohou získat navigaci Naviterier na měsíc zdarma

Praha, 27. března 2019 - Naviterier je jediná mobilní aplikace, která pomáhá navigovat uživatele se zrakovým postižením po chodnících a přes přechody. Její tvůrci ji za uplynulý rok vylepšili o řadu nových funkcí, které představí 30. března ve svém stánku na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha.  Registrovaným návštěvníkům konference ji už nyní nabízejí na měsíc zdarma. Díky tomu se snadno dostanou nejen na konferenci, ale i na další zajímavá místa v Praze.

25. února 2019

Zájem o konferenci INSPO meziročně stoupá u účastníků, vystavovatelů i partnerů

Praha, 25. února 2019 - Technologie pro lidi se speciálními potřebami budí zájem veřejnosti i uživatelů. Více než měsíc před konferencí INSPO, která se uskuteční  30. března v Kongresovém centru Praha, je potvrzena rekordní účast vystavovatelů, počet přihlášených účastníků už přesáhl dvě třetiny kapacitních možností a sestavu partnerů doplnili další dva donátoři – Skupina ČEZ a projekt bude realizován i za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

18. února 2019

Konference INSPO je maximálně přístupná i pro účastníky s těžkým zrakovým postižením

Praha, 18.2. 2019 - Lidé s těžkým zrakovým postižením tvoří na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami tradičně početnou skupinu účastníků. Je to i díky tomu, že organizátorům se daří zajistit, aby dění na konferenci pro ně bylo maximálně přístupné. Slouží k tomu řada opatření. K nim 30. března v Kongresovém centru Praha na 19. ročníku konference přibude navíc několik novinek. 

14. února 2019

Pro ERGO Aktiv vaří i Max Semenchukov

Osmý ročník gurmánské benefice ERGO Aktivu Polívková smršť v listopadu 2018 zahájil Max Semenchukov, šéfkuchař restaurace Amaryla v Praze. Zeptali jsme se ...

11. února 2019

Běžte do toho, stojí to fakt za to!

"ERGO Aktiv mi nabídl  řešení pro jednotlivé problémy, které stav po CMP provází," říká klientka Eva. Pohlédněte na ERGO Aktiv očima klientů.

7. února 2019

Prestižní ocenění Homo Homini za rok 2018 udělí Člověk v tísni nikaragujské farmářce Francisce Ramírez

„Je to pocta pro nás, pro naše rodiny i naši zemi,” říká o ceně Homo Homini Francisca Ramírez, vůdčí osobnost nikaragujského demokratického hnutí, jejíž odhodlané vystupování proti záborům půdy a autoritářskému režimu se stalo inspirací pro obhájce lidských práv v celé zemi. „Cítím zodpovědnost pokračovat v tom, co jsme začali.” Cenu Homo Homini převezme 6. března na zahájení festivalu Jeden svět v Praze z rukou politického nástupce Jeho Svatosti dalajlamy, premiéra tibetské exilové vlády, sikjonga Lozanga Sanggjäho. 

6. února 2019

Terénní pracovníci vyzývají: Pomozme lidem bez domova přečkat zimu

Praha, 5. 2. 2019 – V Česku může žít až 70 tisíc lidí bez domova, z toho 10 % jen v hlavním městě. Přesné statistiky ovšem neexistují. Zimní mrazy jsou především pro lidi na ulici kritické. Úmrtnost se podle odhadů terénních pracovníků pohybuje kolem 1 až 2 %. Česká asociace streetwork proto spouští novou kampaň, která mapuje možnosti pomoci lidem bez přístřeší.

5. února 2019

Napište, jak vám internet pomáhá, a vyhrajte

Praha, 5. února 2019 – Už jen do 17. února mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit svoje příspěvky do literární soutěže Internet a můj handicap. Stačí poutavě popsat vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha. Vítězové převezmou 7000, 5000 a 3000 korun od ČSOB.

5. února 2019

Práce v ERGO Aktivu je pro mne obohacující

V ERGO Aktivu je její hlavní činností vedení podpůrných skupin, individuální psychoterapeutická sezení s jednotlivci a poskytování krizové pomoci klientům, kteří se ocitli v akutní krizi.

1. února 2019

Přihlaste svůj projekt do soutěže o cenu Rafael a získejte 200 000 Kč

Tisková informace, Praha, 31. ledna