Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. prosinec 2017

Darujte zážitek a dobrý pocit v jednom!

Znáte někoho, kdo miluje cestování, nové výzvy a rád věnuje svůj čas věcem, které mají smysl…? Pak se vám do rukou dostal ten pravý dárek! Darujte svým blízkým voucher na jeden z našich dobrovolnických projektů a pošlete je za opravdovým dobrodružstvím!

18. prosinec 2017

Tisková zpráva - benefiční Vánoční večer

V restauraci Černý kohout se konal benefiční Vánoční večer pro Helppes.

15. prosinec 2017

Pomáhat je v moderní době překvapivě snadné (nejen o Vánocích)

Tisková zpráva

Předvánoční období je výjimečný čas. Najít vhodnou příležitost udělat dobrý skutek – přispět na dobrou věc, mít pocit sounáležitosti, pomoci někomu v nesnadné situaci a změnit mu tím život – se v této době snaží spousta lidí. V posledních letech Češi čím dál častěji využívají možnosti přispívat oblíbeným neziskovkám přes internet, anebo jejich prostřednictvím přímo konkrétním lidem.

6. prosinec 2017

Technologie a IT novinky, které umí pomoci

Život bez moderních technologií si nedokážeme představit. Tyto technologie výrazně zvyšují kvalitu života mnohých zdravotně znevýhodněných lidí. Na tiskové konferenci, která se konala 29. 11 2017 na Magistrátu hlavního města Prahy, byly představeny technologické a IT novinky, které pomáhají našim znevýhodněným spoluobčanům.

6. prosinec 2017

ACORUS obdrží výtěžek z dobročinného vánočního trhu IWAP

V Praze, 6. 12. 2017 - Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, se letos stává příjemcem výtěžku charitativního vánočního trhu. Trh již poosmé pořádá IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze. Uskuteční se již tuto sobotu 9. prosince v hotelu International v Praze 6 od 11:00 do 17 hodin.

6. prosinec 2017

Dámská vložka nebo živé ryby pod stromeček? V e-shopu na dobro přibyly nové dárky

V Praze 30. listopadu - Přes 150 tisíc dárků za víc než 90 miliónů korun už Češi nakoupili v charitativním e-shopu Člověka v tísni. Distribuce 6 025 koz a ovcí či stavba 9 000 vodních zdrojů tak nejchudším lidem planety pomohly zajistit další zdroje obživy a postavit se na vlastní nohy. Letos chce Člověk v tísni pomoci například mladým ženám v chudých zemích zvládat období menstruace nebo naučit chovat ryby obyvatele konžského pralesa, kteří zde čelí nájezdům ozbrojených skupin a strádají nedostatkem potravy. Motivem právě startující předvánoční kampaně je slogan: NEKUPUJTE VOLOVINY. KUPTE RADĚJI OSLA!

4. prosinec 2017

Richard Pachman má novou knihu a vyrazil na adventní koncerty

Skladatel a zpěvák Richard Pachman společně s herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou navštíví letos řadu míst se svými tradičními adventními koncerty. Na pražském koncertu vystoupí jako hosté i Kamila Moučková a Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra.

 

1. prosinec 2017

Přes milion korun se vydražilo v benefiční aukci pro Cestu domů

V benefiční aukci uměleckých děl domácího hospice Cesta domů se v letošním 7. ročníku podařilo vydražit díla za celkovou částku 1 092 700 Kč.

1. prosinec 2017

ACORUS zvítězil v soutěži Neziskovka roku 2017

V Praze, 30. 11. 2017 - Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, získalo letošní prestižní ocenění Neziskovka roku v kategorii velké neziskovky. Cenu již popáté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS).

30. listopad 2017

Ústní myš nebo vozík Free. Novináři poznali pomůcky, které lidem s handicapy výrazně ulehčují život

Praha, 29. listopadu 2017 – Věda i technika jdou neustále kupředu. Díky jejich rozvoji se také lidem s různým zdravotním postižením výrazně usnadňuje život. Na tiskové konferenci konané 29. listopadu na Magistrátu hlavního města Prahy se novináři seznámili s technologickými a IT novinkami posledního období. Zároveň bylo odtajněno datum konference INSPO 2018, která se bude konat 7. dubna příštího roku v Kongresovém centru Praha. Generálním partnerem konference INSPO je již popáté Nadace Vodafone.  

 

27. listopad 2017

Celý svět dnes slaví Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

Praha, 28. listopadu 2017 - Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday - světový svátek dárcovství a nejštědrejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace společenské odpovědnosti.

 

 

24. listopad 2017

KONFERENCE VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE

Praha, 23. listopadu 2016 – Ve čtvrtek 23. listopadu uspořádalo Centrum LOCIKA konferenci s názvem VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE. Akce proběhla ve zcela unikátní spolupráci s Policií České republiky, pod záštitou Ministerstva vnitra, přímo v jeho prostorách, a za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí. Úvodní slovo pronesla ministryně Michaela Marksová. Na konferenci odborníci z řad psychologů a policistů hovořili o problematice práce s dětskými obětmi trestných činů. Zabývali se především tím, jak následné zákroky institucí těmto dětem ještě více ubližují a jak tuto skutečnost řešit.

Akce se zúčastnilo 150 lidí.

 

17. listopad 2017

Novinky nakladatelství Portál

Seznamte se s novými knihami z nakladatelství Portál.

16. listopad 2017

Kuchař Marek Fichtner a herečka Míša Tomešová pokřtili Kalendář pomoci

Unikátní kalendář na příští rok připravili dobrovolníci z projektu BuduPomahat.cz. Kalendář pomoci 2018 představuje hned několik způsobů, jak jednoduše a efektivně pomoci těm, kteří to potřebují. Slavnostní křest proběhl 20. listopadu 2017.

 

9. listopad 2017

Ratolest Brno slavila narozeniny s horou novinek

Nezisková organizace Ratolest Brno oslavila letos své 22. narozeniny. Kromě představení nové vizáže, na které pracovala poslední rok a půl, představila také nový projekt Výstava na míru a čestné patrony, kteří s organizací nově spolupracují.

9. listopad 2017

Galerie v pohybu

V těchto podzimních dnech mají Brňané možnost spatřit v ulicích speciální galerijní tramvaj. 1. listopadu přebrala Galerie Ratolest pomyslnou štafetu v rámci projektu Dopravního podniku města Brna - Galerijní tramvaj. V té mohou cestující shlédnout netradiční výstavu uměleckých děl od autorů, kteří s charitativní Galerií Ratolest spolupracují. Reprodukce děl budou na brněnských tratích k vidění až do 30. listopadu 2017.

27. říjen 2017

Novinky z Portálu

Přinášíme informace o nových titulech z nakladatelství Portál.

20. říjen 2017

BURZA FILANTROPIE: DOBROČINNÉ PROJEKTY Z ORLICKOÚSTECKA ZÍSKALY 478 000 KORUN

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z.s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

 

20. říjen 2017

Co jste chtěli vědět o bezdomovectví, ale báli jste se zeptat

„Nikdy se nevzdávejte. Neustále věřte, že bude lépe, že se vaše situace zlepší, i tehdy, kdy vypadá beznadějně. Život nám rozdává karty a na nás je, abychom s nimi hráli. I se špatnými kartami lze hrát dobře.“

17. říjen 2017

POSLEDNÍ LETOŠNÍ BURZA FILANTROPIE PROBĚHNE V ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Dobročinné Burzy filantropie se letos dočkají i neziskové organizace z orlickoústeckého okresu. Burza v Ústí nad Orlicí proběhne 18. října, představí se na ni 6 projektů neziskovek, které je připraveno podpořit 11 donátorů zastupujících místní firmy a veřejnou správu.