Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


25. února 2019

Zájem o konferenci INSPO meziročně stoupá u účastníků, vystavovatelů i partnerů

Praha, 25. února 2019 - Technologie pro lidi se speciálními potřebami budí zájem veřejnosti i uživatelů. Více než měsíc před konferencí INSPO, která se uskuteční  30. března v Kongresovém centru Praha, je potvrzena rekordní účast vystavovatelů, počet přihlášených účastníků už přesáhl dvě třetiny kapacitních možností a sestavu partnerů doplnili další dva donátoři – Skupina ČEZ a projekt bude realizován i za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

18. února 2019

Konference INSPO je maximálně přístupná i pro účastníky s těžkým zrakovým postižením

Praha, 18.2. 2019 - Lidé s těžkým zrakovým postižením tvoří na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami tradičně početnou skupinu účastníků. Je to i díky tomu, že organizátorům se daří zajistit, aby dění na konferenci pro ně bylo maximálně přístupné. Slouží k tomu řada opatření. K nim 30. března v Kongresovém centru Praha na 19. ročníku konference přibude navíc několik novinek. 

14. února 2019

Pro ERGO Aktiv vaří i Max Semenchukov

Osmý ročník gurmánské benefice ERGO Aktivu Polívková smršť v listopadu 2018 zahájil Max Semenchukov, šéfkuchař restaurace Amaryla v Praze. Zeptali jsme se ...

11. února 2019

Běžte do toho, stojí to fakt za to!

"ERGO Aktiv mi nabídl  řešení pro jednotlivé problémy, které stav po CMP provází," říká klientka Eva. Pohlédněte na ERGO Aktiv očima klientů.

7. února 2019

Prestižní ocenění Homo Homini za rok 2018 udělí Člověk v tísni nikaragujské farmářce Francisce Ramírez

„Je to pocta pro nás, pro naše rodiny i naši zemi,” říká o ceně Homo Homini Francisca Ramírez, vůdčí osobnost nikaragujského demokratického hnutí, jejíž odhodlané vystupování proti záborům půdy a autoritářskému režimu se stalo inspirací pro obhájce lidských práv v celé zemi. „Cítím zodpovědnost pokračovat v tom, co jsme začali.” Cenu Homo Homini převezme 6. března na zahájení festivalu Jeden svět v Praze z rukou politického nástupce Jeho Svatosti dalajlamy, premiéra tibetské exilové vlády, sikjonga Lozanga Sanggjäho. 

6. února 2019

Terénní pracovníci vyzývají: Pomozme lidem bez domova přečkat zimu

Praha, 5. 2. 2019 – V Česku může žít až 70 tisíc lidí bez domova, z toho 10 % jen v hlavním městě. Přesné statistiky ovšem neexistují. Zimní mrazy jsou především pro lidi na ulici kritické. Úmrtnost se podle odhadů terénních pracovníků pohybuje kolem 1 až 2 %. Česká asociace streetwork proto spouští novou kampaň, která mapuje možnosti pomoci lidem bez přístřeší.

5. února 2019

Napište, jak vám internet pomáhá, a vyhrajte

Praha, 5. února 2019 – Už jen do 17. února mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit svoje příspěvky do literární soutěže Internet a můj handicap. Stačí poutavě popsat vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha. Vítězové převezmou 7000, 5000 a 3000 korun od ČSOB.

5. února 2019

Práce v ERGO Aktivu je pro mne obohacující

V ERGO Aktivu je její hlavní činností vedení podpůrných skupin, individuální psychoterapeutická sezení s jednotlivci a poskytování krizové pomoci klientům, kteří se ocitli v akutní krizi.

1. února 2019

Přihlaste svůj projekt do soutěže o cenu Rafael a získejte 200 000 Kč

Tisková informace, Praha, 31. ledna

31. ledna 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Přicházíme s nabídkou knih z nakladatelství Portál.

30. ledna 2019

Zajistěte si své místo na INSPO: Zbývá už jen polovina vstupenek

Praha, 28. ledna 2019 - Stačily necelé tři týdny od zahájení registrace na konferenci INSPO a počet přihlášených účastníků již překročil polovinu konferenční kapacity. Do soboty 30. března, kdy se do Kongresového centra Praha sjedou z celé republiky i zahraničí zájemci o technologie pro osoby se specifickými potřebami, zbývá ještě devět týdnů, proto, pokud vás téma zajímá, registrujte se co nejdříve.  Byla by škoda přijít o program slibující množství nejnovějších užitečných informací, které využijí ke zkvalitnění života lidé s nejrůznějším zdravotním postižením. Mimo jiné bude představeno několik řešení využívajících umělou inteligenci.

28. ledna 2019

PŘEDSTAVUJEME: ERGO Aktiv, o.p.s.

"Dává mi to pocit, že i když se stane cokoli, je skoro vždycky cesta, jak jít dál. I když ne vždy je ta cesta úplně jednoduchá a rozhodně je hodně klikatá. Ale je tam…." ERGO Aktiv představuje Martina Chlopková, provozní a finanční ředitelka.

25. ledna 2019

Máme v plánu spoustu velkých projektů a všechny mají společného jmenovatele

"Já se jen mohu snažit ulehčit cestu, po které jdou," říká ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Zdena Štěpánková.

22. ledna 2019

Konference INSPO udává technologické trendy, pomáhá bořit komunikační bariéru pro lidi se sluchovým postižením

Praha, 22. ledna 2019 - Bezbariérové vstupy na veřejné akce jsou dnes již téměř standardem. Na lidi s jinými speciálními potřebami organizátoři ale často zapomínají. Konference INSPO jde v tomto již několik let příkladem.
 

22. ledna 2019

Práce v NFOZP mi přináší radost, dobrou náladu a seberealizaci

Zjistila jsem, že zdravotně postižení jsou úplně stejní jako kdokoliv z nás a našla jsem mezi nimi spoustu inspirace a nových pohledů na život.

18. ledna 2019

Novinky z nakladatelství Portál

Nové knižní tituly z nakladatelství Portál.

18. ledna 2019

Novými partnery konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami jsou CZ.NIC a Microsoft

Praha 18. ledna 2019 - Konference INSPO má stabilní věrné partnery. Generálním je již šestým rokem Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont od roku 2007, Teiresiás od 2014 a ČSOB od roku 2015. Jak však přibývá účastníků, stoupají nároky na prostory a doprovodné služby, bylo třeba hledat další partnery, kteří by tuto ojedinělou konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami podpořili. V letošním již 19. ročníku se jimi staly CZ.NIC a Microsoft. Jejich přínos je nejen finanční, ale také tématy, která představí  v programu.

15. ledna 2019

Sportem k pomoci

Každým pohybem pomůžete těm, kteří to potřebují.

14. ledna 2019

Budu pomáhat!

CHCI

Klikni na obrázek a zjistíš víc!

14. ledna 2019

Díky našemu kolektivu věřím, že v budoucnu to bude lepší.

Neziskovky se většinou zabývají společensky přínosnou prací, takže člověk má vnitřní motivaci, protože ví, že jeho práce je důležitá.