Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


29. května 2015

Za duševním zdravím na Toulcův dvůr

Přednáškový cyklus ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice a Fokus Praha, o. s.

29. května 2015

Linda Goldman: Jak s dětmi mluvit o smrti

Smrt je náročné téma, zejména pokud s ním přicházejí děti. Autorka se zabývá myšlenkami na smrt a pocity, které v souvislosti s ní děti prožívají.

28. května 2015

Jediná Praha už má své centrum pro děti ohrožené domácím násilím

Tisková zpráva, Praha, 28. 5. 2015: Ve čtvrtek 28. května slavnostně zahájila provoz LOCIKA – centrum pomoci dětem, které zažívají domácí násilí, ať v pozici přímých obětí nebo svědků. Jde o unikátní projekt organizace ACORUS. Takto specializovaná a komplexní pomoc v České republice doposud chyběla. Využít bezplatné služby může ročně až 150 dětí a jejich rodičů.

27. května 2015

Chodíme s Asistencí aneb pochod, který má smysl

V sobotu 23. května 2015 bylo možné se účastnit charitativního pochodu nejkrásnějšími částmi Prahy i známými pražskými historickými místy, pořádaného Asistencí o. p. s. a upozornit tím na potřeby zdravotně postižených lidí a současně oslavit 20. výročí této neziskové organizace.

26. května 2015

Světový den boje proti roztroušené skleróze startuje

Na úskalí nemoci, léčbu a možnosti podpory pacientů upozorňuje Světový den boje proti roztroušené skleróze (RS), který letos připadá na 27. května. V jeho rámci se v České republice koná řada podpůrných akcí.

26. května 2015

V registru je téměř 6 000 pacientů s roztroušenou sklerózou

„Máte roztroušenou sklerózu“ – tento verdikt uslyší z úst lékaře až tisíc lidí ročně. S chorobou, kterou nelze úplně vyléčit, bojuje odhadem 17 tisíc Čechů, převážně žen. Nejmodernější léky, které udrží pacienty déle aktivní, dostane ale pouze část z nich – přibližně 9 tisíc nemocných.

25. května 2015

3. setkání "bez dětí a babiček"

„Chybí nám hrnec s peřím,“ prohlásil jeden z mužů, Jan Binar, člen dozorčí rady, v úvodu pracovní části setkání nazvané Náš společný rok. „Hrnec, kolem kterého se lidé ze vsi posadili a při draní peří probrali všechny novinky. Kdo si koho vzal, komu se narodilo malé, kdo si zlomil nohu a potřebuje pomoct na poli. A chybí nám náves. Korzo, na kterém se lidé potkávali, poznávali a sdíleli své životy. My sice také svým způsobem sdílíme - četujeme, lajkujeme, hejtujeme, ale vlastně si povídáme jen s přístroji, vytrácí se kontakt člověka s člověkem.“

25. května 2015

Anabell Beach Tour navštíví šest měst republiky, patronkami jsou Hermannová s Bonnerovou

Jíme proto, abychom mohli sportovat, Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým pokračuje ve svých aktivitách směrem ke zdravému sportování a nutnosti patřičného stravování. V letních měsících naváže na spolupráci s klubem plážového volejbalu Prague Beach Teamem v pražských Střešovicích a uspořádá Anabell Beach Tour. První turnaj pro smíšené dvojice se koná už v neděli 31. května právě na písku Prague Beach Team.

24. května 2015

Jiří Zbořil: Od pomáhání mě neodradily ani špatné zkušenosti.

Mohli jste se s ním potkat na řadě benefičních akcí, mnohé z nich sám pořádá a mnohé neziskové organizace osobně podporuje. Nyní navázal spolupráci také s BuduPomahat.cz. Jiří Zbořil je absolvent tanečního oddělení pražské Konzervatoře, obor moderní tanec, poté studoval na divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hostoval v Divadle na Vinohradech, v Divadle U Hasičů a v řadě muzikálů. Vidět jsme ho mohli v divadle Skelet Pavla Trávníčka, na scéně Státní opery Praha nebo v pražském komorním baletu Pavla Šmoka. Věnuje se také moderování.

20. května 2015

Zajímavé knihy nakladatelství Portál

Nové a zajímavé knihy z Porálu! Například Moc, pomoc a bezmocv sociálních službách a ve zdravotnictví od PhDr. Hynka Jůna, Ph.D., předsedy APLA Praha!

17. května 2015

Spuštění neziskového projektu Pomáháme dárkem

Seznamte se s projektem Petra Šimandla, jehož prostřednictvím můžete podpořit chráněné dílny a další neziskové organizace.

14. května 2015

Asociaci pomáhající lidem s autismem podpoří koncerty na Petrově

Dva univerzitní sbory z USA zazpívají ve dvou dnech v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně. Spoluúčinkovat budou také Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská pod vedením Petra Koláře a Dómský komorní sbor Brno pod vedením Dagmar Kolařové. Výtěžek z koncertů podpoří činnost jihomoravské Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Koncert sboru Providence College začíná 26. května v 17:30. O den později, 27. května, od 18:30 vystoupí sbor University of Virginia.

11. května 2015

Vzdělávání pro děti na ubytovnách

Brno, 11. 5. 2015. Nezisková organizace Ratolest Brno pokračuje v sociální práci na brněnských ubytovnách i díky projektu s názvem „Vzdělávání pro děti na ubytovnách“. Ten realizuje Nízkoprahový klub Pavlač od dubna letošního roku a je určen dětem a mladým lidem, kteří žijí v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách v Brně. Jeho cílem je zvýšení povědomí o právech klientů a zlepšení jejich životní situace vzdělávacími a volnočasovými aktivitami. Skrze ty budou děti a mladí lidé podporováni při setrvávání ve vzdělávacím systému, aby měli později rovnocenné šance na trhu práce.

8. května 2015

Zažij Cestičky – letní akreditovaný organizátorský kurz

Jsou různé cesty, jak se stát hrdinou. Třeba nebát se udělat něco pro druhé. Nestydět se mít starost o své okolí. Umět kolem sebe rozdávat radost i inspiraci k nevšedním cestám životem. Rozvíjet a využít vlastní potenciál. Poznávat své hranice, motivace i cíle. Nebo se jednoduše postarat o partu dětí v přírodě či zorganizovat skupinu lidí ke společnému dílu…  Sebrat odvahu a stát se organizátorem.

7. května 2015

UNIKÁTNÍ AUKCE HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ MODRÉ DVEŘE

Tisková zpráva: HOKEJOVÉ MISTROVSTVÍ NEZAPOMÍNÁ NA POTŘEBNÉ. UNIKÁTNÍ AUKCE DRESŮ A HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ NEZISKOVOU ORGANIZACI MODRÉ DVEŘE

4. května 2015

Poprvé v Česku spolu létali lidé napříč handicapy

Na konci března se v jediném simulátoru volného pádu v České republice Hurricane Factory Praha, uskutečnil unikátní projekt na podporu integrace a aktivního života s handicapem „Lítáme v tom všichni.“ Simulovaný volný pád s rychlostí větru odpovídající hurikánu, si společně vyzkoušeli lidé se zrakovým a sluchovým postižením, vozíčkáři a amputáři, ale také děti z dětských domovů nebo s onkologickým onemocněním, senioři a profesionální sportovci.

1. května 2015

25. benefiční narozeniny Hnutí DUHA

Na první pohled to vypadá, že ekologie a pomoc potřebným spolu nesouvisejí. To však není pravda. Prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu našeho života. Podporovat ekologii znamená pomáhat ostatním i sobě.

29. dubna 2015

Srdcerváči podpořili osm zajímavých projektů

Více než 400 tisíc korun rozdělených v grantové výzvě na podporu pracovního uplatnění osob se zdravotním postižením. To je výborný, ale nikoli jediný z řady pozitivních výsledků, kterých dosáhl druhý ročník originální fundraisingové kampaně Srdcerváči.

29. dubna 2015

Ocenění dárců kostní dřeně

V roce 2014 darovali kostní dřeň čtyři policisté. V pátek 24. dubna 2015 se v Obecním domě Praha konal již 17. slavnostní večer Českého národního registru dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Slavnostní večer byl poděkováním dárců, kteří v roce 2014 svou podporou pomohli a dali novou naději nemocným, jejichž poslední šancí na život byla transplantace kostní dřeně.

28. dubna 2015

VYSOCE KVALITNÍ MANAŽERY NAJDEME I V NEZISKOVÉM SEKTORU

Ve čtvrtém dubnovém týdnu byly oficiálně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ankety Manažer roku 2014. Z bezmála dvoustovky nominovaných postoupilo do finálního výběru pouhých 77 kandidátů. Mezi manažerskými elitami zněla jména renomovaných hospodářských kolosů jako je ČEZ, KOH-I-NOOR či Třinecké železárny. Kvalitní manažery ovšem najdeme i tam, kde by to možná málokdo čekal - v neziskovém sektoru. Svědčí o tom vynikající třinácté místo PhDr. Kateřiny Sivekové Křižákové, ředitelky Terapeutického centra Modré dveře.