Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


14. říjen 2014

Povídání o Indii

Občas bylo potřeba překonat menší překážku, nebo pár schodů, někdy s pomocí, ale vždy to šlo a někdy holt člověk musel slézt na schody a po zadku to vylézt. Pokud se člověk nebojí zdolávat překážky, tak je to OK!

13. říjen 2014

Komunikační prostředky osob se sluchovým postižením v praxi

Sluchové postižení není vidět, avšak dotyčnému nejen ztrpčuje život, ale také ho izoluje od jeho okolí...

12. říjen 2014

Festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením

Poslední zářijový týden přinesl krásné babí léto a festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Nezisková organizace ORBI PONTES pořádala letos již 3. ročník festivalu v termínu 20. - 28. 9. 2014.

9. říjen 2014

Podpořme darování kostní dřeně v Hradci Králové

Poslední veřejný koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR v rámci kampaně Policie ČR Podpořme darování kostní dřeně se uskuteční 12. října v Hradci Králové. Záštitu nad ním převzal 1. náměstek primátora statutárního města Hradec Králové Ing. Martin Soukup. A protože ho často vídáme na různých akcích z oblasti neziskového sektoru, dovolili jsme si položit mu několik otázek.

7. říjen 2014

Fotoplátna na podporu Centra Anabell lze pořizovat ještě do konce týdne, pak půjdou do dražby

Do konce týdne, tedy do neděle 12. října, jsou v pražské Pizzerii Kmotra vystavena fotoplátna s motivem přírody fotografa Jiřího Částky a zhotovená tiskárnou Tygr Tisk. Lze tak zhlédnout například letecký pohled na zimní cestu na Ještěd, podzimní strom uprostřed pole hrající všemi barvami nebo dvojici racků na moři a další. Fotoplátna jsou stejně tak k vidění na webových stránkách www.pomahejtenadruhou.cz. Koupí fotoplátna lze podpořit Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy.

3. říjen 2014

V Česku vzniká unikátní projekt, který pomáhá handicapovaným s cestováním

Pro vozíčkáře je smutnou realitou, narazí-li na turistické cestě, určené lidem s omezeným pohybem, na schody či místo, kde není vhodné použít invalidní vozík. Disway je projekt, se kterým můžete těmto situacím předcházet. Disway je komunitní sociální síť nejen pro zdravotně handikepované.

3. říjen 2014

Tip na vánoční dárek, který udělá radost několikrát

Jste milovníci pejsků? Chcete podpořit výcvik asistenčních psů a pomoci tak lidem s handicapem k samostatnějšímu životu? Chcete mít naprosto originální kalendář? Jestli jste odpověděli na alespoň jednu otázku kladně, pak je to příležitost právě pro Vás.

3. říjen 2014

Oslava Mezinárodního dne neslyšících

V rámci festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se dne 20. září 2014 v Praze 5, u stanice metra Anděl, konala Oslava Mezinárodního dne neslyšících, pořádaná organizací ASNEP (organizace neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel).

3. říjen 2014

Nevysvětluj, ukazuj

Komunikace pomocí obrázků je jedním z možných komunikačních prostředků lidí se sluchovým postižením. V rámci 3. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se uskutečnil workshop s názvem „Nevysvětluj, ukazuj“, zaměřený na komunikaci pomocí obrázků.

3. říjen 2014

Firmy podpořily neziskovky z orlickoústecka

Letošní Burza filantropie se proměnila v plejádu dobročinných skutků. Podporu od donátorů z řad firemního i veřejného sektoru se podařilo získat celkem 16 neziskovým organizacím. Neziskovky tak budou moci zrealizovat mnoho projektů ve prospěch obyvatel Orlickoústecka.

1. říjen 2014

Výstava "Doživotí"

„Doživotí“ – výstava, která otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje široké veřejnosti pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj.

29. září 2014

Odborná konference „Komunikační prostředky osob se sluchovým v praxi“

Odbornou konferenci uspořádala nezisková organizace ORBI PONTES, pořadatel celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

28. září 2014

PRES 300 LIDÍ ŠLAPALO NA PATY NÁSILÍ

V sobotu 20. září 2014 odstartoval z kempu Džbán v Divoké Šárce v Praze první ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. Akce s názvem „Šlapeme násilí na paty“ se zúčastnilo přes 300 výletníků, kteří proti násilí ušli téměř 2000 kilometrů. Podařilo se tak získat 61 000 Kč na pomoc obětem domácího násilí a ve prospěch sdružení ACORUS, které jim pomáhá.

23. září 2014

1. ročník benefičního koncertu a dolnodunajovického rejdění „KŘÍDLA MOTÝLÍ“

Tento víkend, 20.9., se na jižní Moravě pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje v obci Dolní Dunajovice konal historicky první ročník dolnodunajovického rejdění a benefičního koncertu „Křídla motýlí“ s výtěžkem pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel.

22. září 2014

Za legendami Malé Strany

V rámci Týdne komunikace osob se sluchovým postižením proběhla komentovaná procházka s on-line přepisem.

22. září 2014

Tisková konference k zahájení 3. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením

Život bez sluchu je velmi těžký, většinu informací získává člověk sluchem. Sluch nám také pomáhá v prostorové orientaci a upozorňuje nás na možné nebezpečí. To vše lidé s postižením sluchu v menší či větší míře ztrácejí. V naší republice žije více než 0,5 milionu lidí se sluchovým postižením a ne všichni se dokáží dorozumět znakovým jazykem. O světě ticha, světě lidí se sluchovým postižením, ví široká veřejnost málo.

19. září 2014

Nadání a dovednosti o.p.s. a projekt Roz(h)led

Je ti 15 - 19 let, jsi studentem/studentkou technického oboru a žiješ v dětském domově nebo pěstounské rodině? No skvělé, čti dál! Organizace "Nadání a Dovednosti, o.p.s." pro tebe přichystala projekt s názvem "Roz(h)led". Kromě tradičních aktivit, jako je workshop s kariérní poradkyní, exkurze, stínování, workshop “Nakopni svou kariéru” (CV a sebeprezentace) nebo streetartové aktivity s Ulicí dětem o.p.s., můžeš získat TELEFON nebo TABLET od Samsungu. Neváhej a podívej se zde: http://nadaniadovednosti.cz/rozhled.html

18. září 2014

Koncert proti strachu

Strach má mnoho podob, ale vždy člověku ztrpčuje život, bere mu radost a brzdí ho v jeho činnostech. Koncert proti strachu pořádá občanské sdružení Tap, jehož hlavním cílem je pomáhat rozvíjet dovedností a schopností osob se zdravotním postižením, pomáhat jim uplatnit se na trhu práce a také podporovat a organizovat společenské a kulturní akce studentů škol Jedličkova ústavu.

16. září 2014

Srdcerváči.cz

Přemýšlíte už o nějakém netradičním vánočním dárku pro své blízké? Nebo potřebujete rychle a originálně ‚vyřešit‘ nadcházející narozeniny? Anebo snad hledáte zajímavý charitativní projekt, který byste podpořili? Mám pro Vás správnou odpověď na všechny tři otázky – www.srdcervaci.cz.

10. září 2014

Vsetín opět přivítá broučky a berušky

Diakonie Vsetín srdečně zve na akci pro malé i velké nazvanou BROUČCI, která se uskuteční v pátek 26. září ve Vsetíně na náměstí Svobody od 18,30 hodin.