Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


12. ledna 2015

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha.

8. ledna 2015

Předání dárků v dětském domově Střekov v Ústí nad Labem

Díky dobrému skutku, kteří před Vánoci udělali manželé Hlavinkovi, kdy věnovali naší organizaci finanční dar, jsme mohli udělat o Vánocích radost dětem z dětského domova Ústí nad Labem Střekov. Za darovaných 10 000 Kč jsme po dohodě s dětským domovem nakoupili zimní výbavu pro děti, kterou jsme se 29. 12. 2014 vydali předat do dětského domova Střekov.

2. ledna 2015

Jaký byl rok 2014

Výroční zprávy nepíšeme, ale snažíme se přinést stručný přehled o tom, co jsme vytvořili. Jen prostou statistiku. Někomu se můžou zdát čísla nízká, někomu vysoká, vše je relativní. My jsme rádi, že můžeme alespoň trošku pomoci neziskovkám s jejich prezentací a šířit dobré zprávy dál. A jsme vděční za to, že u toho všeho dobrého, co neziskovky dělají pro ostatní, můžeme být.

29. prosince 2014

Ne vždy a ne všude je dobrovolnictví vítáno

Přinášíme krátký článek o zkušenostech dobrovolníků v Plzni, kde se pan Petr Procházka snažil zřídit oddíl Malého zálesáka. Jaké zkušenosti máte s podobnými aktivitami vy?

23. prosince 2014

Benefiční koncert pro Jako Doma

Většina lidí si představuje bezdomovce jako páchnoucí žebráky poflakující se po městě. Většinou se jedná o muže. Ženy bez domova nejsou téměř vidět, to však neznamená, že jich je málo. Ženy skrývají své bezdomovectví, důvodem je nejen stud. Tyto ženy se stávají terčem násilí, proto jsou nuceny se skrývat a hledat si bezpečné úkryty. Nezisková organizace Jako Doma si vzala za cíl ukázat ženy bez domova v jiném světle a tím bourat bariéry mezi veřejností a lidmi bez domova. Jednou z akcí, která přispěla k odstraňování předsudků, panujících v široké veřejnosti o lidech bez domova, byl benefiční koncert pro Jako Doma. Koncert se konal 21.12 2014 od 18:00 v Praze 2 na Bajkazylu na náplavce na Rašínově nábřeží. Pořadatelem tohoto koncertu byla nezisková organizace Jako Doma. Vstupné na tuto akci bylo teplé oblečení pro ženy bez domova.

18. prosince 2014

Česko zvyšuje boj proti úrazům a násilí na dětech.

Fakultní nemocnice Motol, 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Brno jsou hlavními nositeli projektu, který má výrazně zlepšit prevenci dětských úrazů a násilí na dětech. Program za patnáct milionů korun je financován převážně z Norských fondů.

18. prosince 2014

Ecce Homo v Domě tří přání - křest kalendáře 2015 Domu tří přání s obrazy Theodora Pištěka

Slavnostní křest limitované série kalendáře, jehož kmotry byla herečka Petra Špalková a režisér Jan Hřebejk, se uskutečnil 2. prosince. Dům tří přání již po páté spouští předvánoční benefiční projekt. Zakoupením exkluzivního kalendáře můžete přispět na provoz jeho tří center, ve kterých profesionálně pomáhají dětem, které se vinou závažné rodinné situace ocitly v ohrožení a potřebují odbornou pomoc.

15. prosince 2014

Čeští umělci a známé osobnosti podpořili projekt centra Modré dveře

V pátek 12. prosince 2014 se uskutečnila aukce originálních děl, která završila filantropický projekt ANDĚLÉ PRO MODRÉ DVEŘE. Tato tradiční akce je určena pro dofinancování chodu Terapeutického centra Modré dveře, které sídlí v Kostelci nad Černými lesy.

10. prosince 2014

Mikulášský charitativní bazar – prostor pro setkání

Mikulášský charitativní bazar je místo setkání neziskových organizací i těch, kteří je chtějí podpořit nebo si jen koupit dárky. Letošní desátý ročník se konal stejně jako předchozí ročníky 5. prosince v Pražské křižovatce. Pořadatelem této akce je Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

9. prosince 2014

Rozhovor z léčebny: Opakující se rituály aneb obsedantně kompulzivní porucha

V Opavě jsem se seznámila s jednou hodně zajímavou osobou, které životní osud nepřál. Jedná se o Aloise Švrčinu, který trpí psychickou poruchou - obsedantně kompulzivní poruchou. Do této doby jsem o této poruše nic nevěděla. Proto jsem se zajímala, jak se tato nemoc projevuje.

8. prosince 2014

Malostranský hřbitov se naposledy otevře před Vánocemi

Praha, 14.12.: V neděli 14. prosince mezi 12-16 hodinou bude mít veřejnost poslední možnost navštívit běžně nepřístupný Malostranský hřbitov na Smíchově před jeho celkovou revitalizací plánovanou na rok 2015. Na každou celou hodinu je připravena komentovaná vycházka zaměřená na historii památky, v 16 hodin započne předvánoční kulturní program.

6. prosince 2014

Tisková konference - INSPO a Cena Nadace Vodafone Rafael

Lidé se zdravotním postižením prožívají nejen podobné radosti i starosti jako každý z nás. Kvůli svému postižení se ale navíc potýkají s překážkami. Ke zlepšení kvality jejich života jim pomáhají informační a komunikační technologie. 3. 12 2014 se konala v prostorách Era světa na Jungmannově náměstí v Praze 1 tisková konference, jejímž tématem byla nově vyhlášená cena Nadace Vodafone Rafael.

4. prosince 2014

Rafael: 300 000 korun pro neziskovku

Praha, 3.12.2014 - Nadace Vodafone ve spolupráci s BMI sdružením vyhlašuje novou cenu Rafael, spojenou s finanční odměnou 300 000 korun.

3. prosince 2014

Rozhovor z léčebny: Práce psychologa v psychiatrické léčebně Opava

"Pořád ještě kolem psychických poruch, zejména psychotických diagnóz, panuje spousta špatných a zkreslených informací a ani osvěta ve sdělovacích prostředcích není na patřičné úrovni. Často je to spíš honba za různými senzacemi..."

3. prosince 2014

Jak se točil dokument o dobrovolnictví

Tento článek nebude ani tak o veselých příhodách z natáčení, jako o sdílení radosti z toho, že se dobrovolnictví, jako způsobu vidění světa a žití významných společenských hodnot, dostalo mediální pozornosti. Jsme rádi, že jsme s Tamjdemem mohli být u toho.

3. prosince 2014

MODRÉ DVEŘE OTEVŘELY NEJVĚTŠÍ ŽIVÝ BETLÉM VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Terapeutické centrum Modré dveře otevřelo v Kostelci nad Černými lesy největší živý betlém ve Středočeském kraji a symbolicky tak zahájilo adventní čas. Součástí expozice jsou i živá zvířátka, která zde mohou děti obdivovat až do 6. ledna, příchodu Tří králů. Malí i velcí si na místě mohou prohlédnout také výstavu betlémů, která zahrnuje 44 krásných historických kousků a jen první den ji během několika málo hodin shlédlo na 500 návštěvníků.

3. prosince 2014

NA GALAVEČERU BYLI OCENĚNI DOBROVOLNÍCI, ODPOVĚDNÉ FIRMY I NEZISKOVKY

Pardubice – 2. 12. 2014 Koalice nevládek Pardubicka, jež je partnerským sdružením 22 neziskových organizací ocenila již počtvrté společně s Pardubickým krajem, Europe Direct a Rytmus Chrudim, o. p. s. záslužné aktivity dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskových organizací z Pardubického kraje. Slavnostní galavečer byl proto i připomenutím mnoha inspirativních příběhů pomoci druhým.

28. listopadu 2014

Kouzelný zvoneček

V OC Olympia v Teplicích mejí Ježíškové otevřené dveře. Radost mohou udělat dětem z Dětského domova Krupka.

27. listopadu 2014

Spolu do zaměstnání - podpora mladých dospělých se zkušeností ústavní výchovy

Letní dům pomáhá od roku 1997 dětem a mladým lidem z dětských domovů a rodinám, pracuje dlouhodobě a cíleně, tvořivě rozvíjí osobnost, pomáhá v krizovém období a podporuje vztahové vazby v prostředí, kde děti a mladí lidé vyrůstají. Jednotlivé projekty kopírují postup dětí přes ústavní výchovu (Kousek domova - sociálně terapeutické pobyty), přípravu na odchod (Spolu o krok dále - tréninkový byt a doprovázení) až k jejich stavění na vlastní nohy mimo ústav (Spolu do zaměstnání). V další fázi nabízí podporu rodinám v tíživé sociální situaci, které jsou například odebráním dítěte do ústavní péče ohroženy (Spolu v rodině). Podporu nabízí také rodinám pěstounským.

27. listopadu 2014

Den otevřených dveří ACORUSu – domácí násilí očima dítěte

Jednou z nejrozšířenějších forem porušování lidských práv je násilí na ženách. Podle Světové zdravotnické organizace má 35 % žen zkušenost s nějakou formou fyzického násilí, nejčastěji ze strany svého partnera. Tuto skutečnost připomíná Mezinárodní den proti násilí na ženách, vyhlášený OSN na 25. listopadu.