Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. květen 2015

Jiří Zbořil: Od pomáhání mě neodradily ani špatné zkušenosti.

Mohli jste se s ním potkat na řadě benefičních akcí, mnohé z nich sám pořádá a mnohé neziskové organizace osobně podporuje. Nyní navázal spolupráci také s BuduPomahat.cz. Jiří Zbořil je absolvent tanečního oddělení pražské Konzervatoře, obor moderní tanec, poté studoval na divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hostoval v Divadle na Vinohradech, v Divadle U Hasičů a v řadě muzikálů. Vidět jsme ho mohli v divadle Skelet Pavla Trávníčka, na scéně Státní opery Praha nebo v pražském komorním baletu Pavla Šmoka. Věnuje se také moderování.

20. květen 2015

Zajímavé knihy nakladatelství Portál

Nové a zajímavé knihy z Porálu! Například Moc, pomoc a bezmocv sociálních službách a ve zdravotnictví od PhDr. Hynka Jůna, Ph.D., předsedy APLA Praha!

17. květen 2015

Spuštění neziskového projektu Pomáháme dárkem

Seznamte se s projektem Petra Šimandla, jehož prostřednictvím můžete podpořit chráněné dílny a další neziskové organizace.

14. květen 2015

Asociaci pomáhající lidem s autismem podpoří koncerty na Petrově

Dva univerzitní sbory z USA zazpívají ve dvou dnech v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně. Spoluúčinkovat budou také Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská pod vedením Petra Koláře a Dómský komorní sbor Brno pod vedením Dagmar Kolařové. Výtěžek z koncertů podpoří činnost jihomoravské Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Koncert sboru Providence College začíná 26. května v 17:30. O den později, 27. května, od 18:30 vystoupí sbor University of Virginia.

11. květen 2015

Vzdělávání pro děti na ubytovnách

Brno, 11. 5. 2015. Nezisková organizace Ratolest Brno pokračuje v sociální práci na brněnských ubytovnách i díky projektu s názvem „Vzdělávání pro děti na ubytovnách“. Ten realizuje Nízkoprahový klub Pavlač od dubna letošního roku a je určen dětem a mladým lidem, kteří žijí v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách v Brně. Jeho cílem je zvýšení povědomí o právech klientů a zlepšení jejich životní situace vzdělávacími a volnočasovými aktivitami. Skrze ty budou děti a mladí lidé podporováni při setrvávání ve vzdělávacím systému, aby měli později rovnocenné šance na trhu práce.

8. květen 2015

Zažij Cestičky – letní akreditovaný organizátorský kurz

Jsou různé cesty, jak se stát hrdinou. Třeba nebát se udělat něco pro druhé. Nestydět se mít starost o své okolí. Umět kolem sebe rozdávat radost i inspiraci k nevšedním cestám životem. Rozvíjet a využít vlastní potenciál. Poznávat své hranice, motivace i cíle. Nebo se jednoduše postarat o partu dětí v přírodě či zorganizovat skupinu lidí ke společnému dílu…  Sebrat odvahu a stát se organizátorem.

7. květen 2015

UNIKÁTNÍ AUKCE HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ MODRÉ DVEŘE

Tisková zpráva: HOKEJOVÉ MISTROVSTVÍ NEZAPOMÍNÁ NA POTŘEBNÉ. UNIKÁTNÍ AUKCE DRESŮ A HOKEJOVÝCH ARTEFAKTŮ PODPOŘÍ NEZISKOVOU ORGANIZACI MODRÉ DVEŘE

4. květen 2015

Poprvé v Česku spolu létali lidé napříč handicapy

Na konci března se v jediném simulátoru volného pádu v České republice Hurricane Factory Praha, uskutečnil unikátní projekt na podporu integrace a aktivního života s handicapem „Lítáme v tom všichni.“ Simulovaný volný pád s rychlostí větru odpovídající hurikánu, si společně vyzkoušeli lidé se zrakovým a sluchovým postižením, vozíčkáři a amputáři, ale také děti z dětských domovů nebo s onkologickým onemocněním, senioři a profesionální sportovci.

1. květen 2015

25. benefiční narozeniny Hnutí DUHA

Na první pohled to vypadá, že ekologie a pomoc potřebným spolu nesouvisejí. To však není pravda. Prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje kvalitu našeho života. Podporovat ekologii znamená pomáhat ostatním i sobě.

29. duben 2015

Srdcerváči podpořili osm zajímavých projektů

Více než 400 tisíc korun rozdělených v grantové výzvě na podporu pracovního uplatnění osob se zdravotním postižením. To je výborný, ale nikoli jediný z řady pozitivních výsledků, kterých dosáhl druhý ročník originální fundraisingové kampaně Srdcerváči.

29. duben 2015

Ocenění dárců kostní dřeně

V roce 2014 darovali kostní dřeň čtyři policisté. V pátek 24. dubna 2015 se v Obecním domě Praha konal již 17. slavnostní večer Českého národního registru dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Slavnostní večer byl poděkováním dárců, kteří v roce 2014 svou podporou pomohli a dali novou naději nemocným, jejichž poslední šancí na život byla transplantace kostní dřeně.

28. duben 2015

VYSOCE KVALITNÍ MANAŽERY NAJDEME I V NEZISKOVÉM SEKTORU

Ve čtvrtém dubnovém týdnu byly oficiálně vyhlášeny výsledky 22. ročníku ankety Manažer roku 2014. Z bezmála dvoustovky nominovaných postoupilo do finálního výběru pouhých 77 kandidátů. Mezi manažerskými elitami zněla jména renomovaných hospodářských kolosů jako je ČEZ, KOH-I-NOOR či Třinecké železárny. Kvalitní manažery ovšem najdeme i tam, kde by to možná málokdo čekal - v neziskovém sektoru. Svědčí o tom vynikající třinácté místo PhDr. Kateřiny Sivekové Křižákové, ředitelky Terapeutického centra Modré dveře.

27. duben 2015

V Jedličkově ústavu v Liberci létali motýli

Unikátní nabídku návštěvy tropických motýlů dětským domovům a jiným subjektům, které pracují/žijí s postiženými dětmi, najdete na našem webu. V dubnu se taková návštěva uskutečnila v Jedličkově ústavu v Liberci. Na průběh jsme se zeptali Jany Hajné, koordinační, projektové a programové pracovnice Jedličkova ústavu.

27. duben 2015

Den otevřených dveří v azylovém domě v Záběhlicích

Je velmi snadné stát se bezdomovcem, avšak je velmi těžké se opět vrátit k běžnému životu. Bez pomoci druhých to není možné. Naděje je jednou z neziskových organizací, která pomáhá lidem bez domova.

26. duben 2015

Lovers party‏

Ve Fusion hotelu se konala benefiční večer s výtěžkem pro charitativní organizaci Debra – lidé s nemocí motýlích křídel. Do hotelu dorazilo opravdu hodně lidí a osobnostmi se to jen hemžilo.

23. duben 2015

KONCERT LUCIE BÍLÉ PŘINESL 150 000 KORUN NA CHARITU

150 000 korun pomůže obětem domácího násilí. V úterý 21. dubna večer se v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny, uskutečnil jedinečný benefiční koncert Lucie Bílé pro centrum ACORUS, které již 17 let pomáhá osobám ohroženým domácím násilím. Na programu byl recitál Lucie Bílé s písněmi z muzikálů. Na klavír doprovázel Petr Malásek, večerem provázel Zbigniew Czendlik. Na úvod vystoupila dvacítka dětí z pevěckého sboru The International Choir of Prague.

22. duben 2015

Zpěváci z Česka a USA zazpívají pro Asociaci pomáhající lidem s autismem

Na podporu činnosti Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. se rozhodl věnovat výtěžek svého brněnského koncertu sbor ze Spojených států amerických Concordia University Choir. Spolu s ním 1. května od 18.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla vystoupí také Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská pod vedením Aleše Podařila.

21. duben 2015

Benefice Nadačního fondu IMPULS na roztroušenou sklerózu vynesla více než 481 tisíc korun

Praha 21. 4. 2014 – Více než 481 tisíc korun se podařilo vybrat v divadle La Fabrika při benefici taneční inscenace Korekce. Uspořádal ji Nadační fond IMPULS a věnoval lidem s roztroušenou sklerózou. Výtěžek poputuje na registr pacientů ReMuS a s ním spojený medicínský výzkum.

17. duben 2015

HLASUJTE PRO PROJEKTY NEZISKOVEK NA BURZE FILANTROPIE!

Letošní Burza filantropie v okresech Pardubice a Chrudim pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

16. duben 2015

Dejme (že)nám šanci

Ratolest Brno realizuje od ledna 2015 projekt Příležitost pro matky na ubytovnách. V rámci něj dochází sociální pracovnice na několik ubytoven v okolí sociálně vyloučené lokality v Brně.