Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. červenec 2015

Rozhovor s Vladimírem Kratinou

Vladimír Kratina se stal patronem projektů pro sluchově postižené

24. červenec 2015

Rozhovor s Lenkou Studničnou Škorničkovou

Rozhovor se zpěvačkou Lenkou Studničnou Škorničkovou, který jsme dělali pro pro Hudební knihovnu, která podporuje naše projekty.

21. červenec 2015

Nepodceňujte riziko úrazů při letním koupání, varují v horkých letních dnech lékaři rodiče a dospělé před tonutím dětí.

Teplé letní počasí láká k návštěvám plováren, aquaparků i přírodních koupališť. Plavání a koupání je zdrojem zábavy i příjemného ochlazení. Často však bývá spojováno i se zážitky méně příjemnými. V rámci EU je utonutí druhou nejčastější příčinou úmrtí z vnějších příčin.

8. červenec 2015

Dobrovolníci pomohli Nadačnímu fondu Klíček

Malejovice, 8. července 2015 - Postavit podsady pro stany, opravit zahradní nábytek nebo napnout plachty indiánských tee-pee. Tyto a další činnosti čekaly ve středu na deset dobrovolníků – zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer – v areálu bývalé školy v Malejovicích na Kutnohorsku. Ta slouží jako dětský hospic, první svého druhu v ČR - provozuje ho Nadační fond Klíček. Lidé z Pfizeru strávili celý pracovní den přípravou areálu hospice na letní tábor pro děti, a to v rámci dobrovolnického projektu „Jsem dobrovolník“.

5. červenec 2015

Anabell varuje před poruchami příjmu potravy

Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková poznala na vlastní kůži zákeřnost a nebezpečnost anorexie. Tato zkušenost jí vedla ke spolupráci s Centrem Anabell, jehož se stala patronkou.

4. červenec 2015

Řídím svůj projekt

V životě někdy přicházejí situace, kdy člověk potřebuje pomoc druhých. Může se dostat do některé ze skupin, které jsou znevýhodněné na trhu práce. Jednou z těchto skupin jsou matky vracející se z mateřské dovolené, které chtějí navázat na svoji předchozí kariéru.

26. červen 2015

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Letošní Burza filantropie v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí pokročila do další fáze svého harmonogramu. Právě v těchto dnech totiž může veřejnost na webu www.burzafilantropie.cz hlasovat pro přihlášené projekty neziskových organizací. V každém okrese následně postoupí projekt s nejvíce obdrženými hlasy do „finále“ dané burzy, kde jej bude prezentovat donátorům a žádat o finanční, materiální nebo jinou podporu pro realizaci projektu.

26. červen 2015

Diety „do plavek“ i alternativní výživové směry skýtají nebezpečí

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Výživa člověka je dnes široká oblast zahrnující nejrůznější směry, kontroverze a názory, psychické, sociální a společenské vlivy. Je to téma, kterým se zabývá mnoho odborníků, mnoho laiků, mnoho společností i jednotlivců na úrovni celé populace. Především ženy často řeší svůj jídelníček již od útlého věku. Diety jsou nedílnou součástí moderní doby.

26. červen 2015

Eliška Bučková se stala patronkou Centra Anabell, chce pomáhat s osvětou v oblasti poruch příjmu potravy

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: „Chtěla jsem být nejhubenější ze všech. Chtěla jsem to všem nandat, když o mně psali, že jsem tlustá. Čím víc lidí mi říkalo, že bych měla přibrat, myslela jsem si, že mi závidí a chtějí být jako já,“ říká Česká Miss 2008 a modelka Eliška Bučková v osvětovém videoklipu Centra Anabell. Sama se s anorexií potýkala dva roky.

26. červen 2015

V boji s poruchami příjmu potravy se musíme více zaměřit na blízké

Tisková zpráva, Praha, 26. června 2015: Vysledovat trend či vývoj v oblasti poruch příjmu potravy je už po léta sisyfovský úkol. Na výkazu Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o činnosti psychiatrických oddělení/pracovišť se počet pacientů s poruchami příjmu potravy sleduje teprve od roku 2011, navíc čísla jsou velmi zkreslená, protože množství nemocných často pomoc vůbec nevyhledá a nejsou tedy nijak podchytitelní.

23. červen 2015

Keramika poslepu?!

O lidech se zrakovým postižením panuje mnoho mýtů. Někteří lidé se domnívají, že ztráta zraku je kompenzována mimořádně dobrým sluchem, hmatem i schopností číst Braillovo písmo. To však není pravda, stejně jako není pravda, že lidé se ztrátou zraku či zbytky zraku nemohou vykonávat žádné aktivity.

16. červen 2015

Kdo má rád…

Tisková zpráva: V Hrádku u Pěčína na Novohradsku, v úplném cípu jižních Čech se na Martinském mlýně konal půlkulatý 5. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“.

15. červen 2015

Základní škola, Brno, Štolcova 16 a APLA-JM připravily kurzy pro pedagogy

Projekt přípravy lektorů DVPP v oblasti práce s dětmi a žáky s autismem, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/48.0047 končí tento měsíc, partnerem při realizaci byla Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14. červen 2015

Burza filantropie nadále propojuje světy neziskovek a firem

„Den D“ pardubických neziskovek skončil velkým úspěchem – donátoři podpořili veřejně prospěšné projekty sumou 304 000 Kč!

11. červen 2015

Děkujeme, pokračujeme - 20 let Asistence

Život lidí s postižením není lehký. Lidé s postižením jsou nuceni se potýkat s vnějšími i vnitřními bariérami, což jim značně ztrpčuje život. Aby měli možnost žít běžný život bez bariér, potřebují podat pomocnou ruku. Tou podanou pomocnou rukou je organizace Asistence o. p. s., která rozpouští vnější i vnitřní bariéry a pomáhá lidem s postižením žít kvalitní, plnohodnotný život. V úterý 2. června 2015 oslavila Asistence o. p. s. 20. výročí svého založení. Oslava s názvem Děkujeme, pokračujeme, se konala na Střeleckém ostrově v Praze 1.

11. červen 2015

Fórum dárců schválilo DMS projekt APLA-JM

Textová zpráva ve tvaru DMS APLAMORAVA zaslaná na telefonní číslo 87 777 nyní podpoří činnost naší organizace. Pro pravidelnou podporu zvolte text DMS ROK APLAMORAVA

11. červen 2015

Jak pracovat s lidmi s autismem se učili zdravotníci v kurzech APLA-JM

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. v červnu 2015 zakončuje projekt Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg.č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020. Projektem financovaným Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, prošlo za dobu jeho trvání na 60 lidí.

9. červen 2015

Den pro ranou péči‏

V neděli 31. května 2015 oslavila v pražské Stromovce u restaurace Šlechtovka 25. výročí svého založení organizace Raná péče EDA o. p. s.

9. červen 2015

I děti z dětských domovů umějí pomáhat

Pro děti z dětských domovů je velkým přínosem i pocit, že mohou být někomu užiteční. Navíc se setkávají s dětmi z rodin, se kterými navazují přátelství. I proto se na Hauenštejn rádi pravidelně vrací.

9. červen 2015

"Je důležité dát prostor malým neziskovkám," říká Miluška Voborníková

V rámci pořadu Úsměv je lék jako host vystoupila i Monika Jindrová, ředitelka asociace ASNEP a představila nejen ASNEP, ale i časopis Gong a další neziskovku - ORBI PONTES.