Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


18. října 2019

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

Nominujte dobrovolníky na cenu Křesadlo pro Jihomoravský kraj. Již třetím rokem organizuje Maltézská pomoc společně se statutárním městem Brno a Jihomoravským krajem udílení cen Křesadlo v Jihomoravském kraji.

18. října 2019

Zdravotně postižený zaměstnanec roku

Navrhněte  hendikepované kolegy ze svého okolí  na prestižní cenu!

17. října 2019

EAPN již patnáctým rokem bojuje s chudobou v Česku. Jako jeden z nástrojů vidí nepodmíněný základní příjem

Tisková zpráva

Praha, 17. 10. 2019 - V Evropské unii žije téměř 119 milionů lidí na hranici chudoby a sociálního vyloučení, což je necelých 24 % všech obyvatel Unie. V tuzemsku je chudobou ohrožen každý desátý člověk. S příčinami fenoménu sociálního vyloučení v Česku už patnáctým rokem bojuje i Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení (EAPN), která propojuje místní neziskové organizace a pomáhá nejen zvyšovat povědomí o situaci těch nezranitelnějších obyvatel, ale také jim sama aktivně nabízí pomocnou ruku.
 

17. října 2019

Zdravá prsa pro neslyšící

Říjen je měsícem boje proti rakovině. Proto jsme rádi, že Vám můžeme představit projekt Zdravá prsa pro neslyšící. Zeptali jsme se Veroniky Rafflerové.

15. října 2019

Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu

V říjnu Vám představujeme Alianci žen s rakovinou prsu. Jeden z projektů Aliance nám přiblížila Petra Svobodová.
 

11. října 2019

Novinky z Portálu

Přinášíme informace o nových knihách z nakladatelství Portál.

2. října 2019

Music Grill Fest: Kultura a zábava na podporu dobrovolnictví

Akce Music Grill Fest na oslavu Dne české státnosti a podporu dobrovolnictví proběhla v sobotu 28. září 2019 v pražském parku Portheimka. Den plný zábavy pro celou rodinu, skvělé hudby a dobrého jídla a pití pomohl rozšířit povědomí o dobrovolnictví. Akce se zúčastnili i klienti Domova Laguna Psáry, jedné z mnoha organizací, které pro svou prospěšnou činnost uvítají podporu dobrovolníků.

1. října 2019

PŘEDSTAVUJEME: Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

V našem letošním Kalendáři pomoci jste právě dnes obrátili list na roztančenou skupinu dam z Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. s jejich patronem Petrem Rajchertem. Ředitelka Aliance Eva Knappová nám zodpověděla pár otázek, abyste se mohli s Aliancí blíže seznámit.

30. září 2019

Slavní herci a moderátoři podpořili myšlenku dětství bez násilí v kampani Buď rodičem hrdinou!

Praha, 2. října 2019 – V den, kdy si připomínáme Mezinárodní den nenásilí, zahájilo Centrum LOCIKA kampaň Buď rodičem hrdinou. V krátkém spotu osm známých tváří jako Jiří Mádl, Jaromír Bosák, Marek Němec, Karel Zima a další upozorňují na problematiku dětí ohrožených domácím násilím. Cílem spotu je šířit poselství, že násilí v rodině není v pořádku a že je možné ho zastavit. Kampaň poběží na internetu a sociálních sítích, kde si kdokoliv může pod odkazem na webu www.detstvibeznasili.cz stáhnout zdarma „Průvodce pro rodiče, kteří chtějí pro své děti dětství bez násilí.“
 

27. září 2019

Knižní novinky

Přinášíme informace o novinkách z nakladatelství Portál.

25. září 2019

Pochod podpořil oběti domácího násilí

Již pošesté se uskutečnil v sobotu 21. září v Divoké Šárce v Praze charitativní pochod Šlapeme násilí na paty. Na konto neziskového centra ACORUS, které ho každoročně pořádá, se díky tomu připsala částka 40 tisíc korun. K tomu ještě přibude dalších 90 000,- Kč od Nadace ČEZ. "Stop domácímu násilí" je jedním z podpořených projektů díky mobilní aplikaci EPP od Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem.

24. září 2019

NOMINACE NA OCENĚNÍ DOBROVOLNÍKŮ, NEZISKOVEK A FIREM SE PRODLUŽUJÍ

Pardubice – 23. září 2019
Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Nominujte je na Ocenění dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem. Čas na to máte do konce října.

23. září 2019

Týden nízkoprahových klubů

Víte jak fungují nízkoprahové sociální služby pro teenagery? Tento týden máte příležitost se s nízkoprahovými kluby seznámit. Tisková zpráva.

23. září 2019

Díky Značce spolehlivosti získávají neziskovky dárce i zpětnou vazbu

V září Vás seznamujeme s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR. Ředitelky AVPO ČR Moniky Jindrové jsme se tentokrát zeptali na Značku spolehlivosti.

19. září 2019

Šlapeme násilí na paty opět v pražské Šárce

Tisková zpráva. V sobotu 21. září 2019 odstartuje z kempu Džbán již 6. ročník charitativního pochodu na podporu obětí domácího násilí. Je určen všem, kdo mají rádi procházky přírodou, a zároveň chtějí přispět na dobrou věc.

16. září 2019

Knižní novinky

Přinášíme informaci o novinkách z nakladatelství Portál.

11. září 2019

Když řeknu Serviska, myslím AVPO Servisní, o.p.s.

"Nikdy jsem nechtěla být ředitel, natož ředitelka! Asi právě proto sedím na dvou židlích a řediteluji Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a její „dcerce“ AVPO Servisní," říká Monika Jindrová. A protože v září v souladu s naším kalendářem představujeme Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR, představí nám Monika i její dcerku.

5. září 2019

Jak budete trávit Mezinárodní den charity vy?

Dnes, jako každoročně 5. září, si připomínáme Mezinárodní den charity. Tento den má sloužit jako důkaz podpory organizacím i jednotlivcům, kteří se angažují a pomáhají tam, kde je to potřeba. Má přimět širokou veřejnost k zamyšlení, zda by i oni sami nemohli pomáhat. 

2. září 2019

PŘEDSTAVUJEME: AVPO ČR

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) pomáhá v Česku vytvářet spolehlivý a transparentní neziskový sektor, pracuje na zlepšení mediálního obrazu neziskovek. Svým členům poskytuje všestranný servis a pomáhá jim prosazovat jejich zájmy.

30. srpna 2019

Nové knihy

Přinášíme informaci o knižních novinkách nakladatelství Portál.