Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


19. května 2013

Děláte jarní úklid? Myslete na Dobroděje

Nevíte po JARNÍM ÚKLIDU kam s věcmi, které by ještě mohly sloužit a udělat někomu radost? Věnujete je do DOBRODĚJE! A máte-li do do Zlína daleko, určitě najdete jiný charitativní obchod ve vašem okolí.

18. května 2013

Prague Barefoot Run

Občanské sdružení ForDreams pořádá ojedinělou akci, která tady ještě nebyla. Uskuteční se 1.6. na Ladronce a my jsme se zeptali předsedy občanského sdružení pana Patrika Béma, o co jde.

17. května 2013

Příležitost pro studenty se zdravotním postižením i firmy

Metropolitní univerzita Praha ve spolupráci s NFOZP připravila projekt, ve kterém 40 studentů této školy získá možnost minimálně pětiměsíční stáže ve firmách, které mají zájem vyzkoušet si spolupráci s OZP a do projektu se přihlásí.

17. května 2013

Projekt Start bez překážek podpoří zdravotně postižené studenty

Absolventi vysokých škol v České republice dnes mají obecně problém najít pracovní uplatnění. O absolventech se zdravotním postižením to platí dvojnásob. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a společnost Tesco Stores ČR se proto rozhodly podpořit právě tyto studenty projektem Start bez překážek.

17. května 2013

Poradna pro zaměstnavatele

Rozhovor s Hanou Potměšilovou o chystaných změnách v zákonu o zaměstnanosti

14. května 2013

APLIKACE EDA PLAY PRO TRÉNINK ZRAKU A JEMNÉ MOTORIKY JIŽ V APP STORU

Mnoho rodičů pro rozvoj dovedností dětí v předškolním věku používá iPad. Také pro rodiče dětí se speciálními potřebami je iPad důležitou pomůckou, kterou používají k motivaci dítěte. Poradkyně rané péče ho pravidelně uplatňují jako nedílnou součást stimulace zraku dětí se zrakovými vadami. Jen málo aplikací pro iPad však splňuje specifické požadavky dětí se speciálními potřebami. Proto nezisková organizace Raná péče EDA oslovila digitální studio Sugar and Ketchup ke spolupráci na aplikaci EDA PLAY, která pomáhá trénovat zrak a jemnou motoriku. Aplikace vznikla za podpory Nadace Vodafone Česká republika.

2. května 2013

Charitky®

Charitky® jsou unikátní, společensky odpovědný projekt, který firmám otevírá novou dimenzi komunikace, propojenou s pomocí dětem a podporou jejich rozvoje, na základě posilování morálních hodnot společnosti. Současnou konkrétní podobu tohoto sociálního přesahu mají Charitky® v originálním reklamním předmětu. Získané finanční prostředky (10% z ceny) formou této společensky odpovědné reklamy předávají Charitky® dále přímo dětem prostřednictvím ověřených neziskových organizací.

30. dubna 2013

Daruj úsměv Kongu

Seznamte se s občanským sdružením, které pomáhá v Kongu. A máte-li doma cokoliv, co nepotřebujete, věnujte a pomozte tím druhým.

16. dubna 2013

Schizofrenie, deprese, bludy, ... vítězný boj paní Dany

S paní Danou Mičolovou jsem se osobně potkala na výstavě fotografií občanského sdružení Iskérka. Ona sama zorganizovala pro rožnovskou Iskérku natočení videoprezentace. A neváhala vystoupit před kamerou a mluvit o své nemoci. Postupně jsem zjišťovala, kde všude paní Dana působí, kde všude pomáhá a kolik má energie. Nejen že zvládla poprat se s nemocí, ale stihne toho v životě tolik, že by jí mohl leckdo závidět. Snaží se ukázat, že i s nemocí lze plnohodnotně žít a pomáhat druhým. A protože se mi příběh paní Dany zdá opravdu velmi inspirující, požádala jsem ji o rozhovor. K mé velké radosti souhlasila:

16. dubna 2013

Spolu dětem, o.p.s.

Spolu dětem je obecně prospěšná společnost. Pomáhá dětem, které vyrůstají v dětských domovech a pěstounských rodinách. Zvyšuje jejich šanci úspěšně se postavit na vlastní nohy.

12. dubna 2013

Kurz o tom "Kdo hledá, ten najde..."

Občanské sdružení Užitečný život pořádá 13. ročník zážitkového integračního kurzu Arbor Vitae 2013, který je otevřen i lidem s tělesným nebo smyslovým postižením.

11. dubna 2013

Tomáš Mošnička

S Tomášem Mošničkou jsem se setkala virtuálně prostřednictvím webu Žijushandicapem.cz, který poskytuje komplexní podporu handicapovaným – jak informační, tak motivační. Tomáš Mošnička se snaží ukázat, že i s handicapem lze nadšeně žít.

6. dubna 2013

NFOZP a Hana Potměšilová

Pět dobrovolníků se aktivně podílí na vedení a rozvoji fondu napříč oblastmi legislativy, marketingu a PR, vzdělávání, odborných poraden. Od března má NFOZP prvního zaměstnance, který pracuje jako projektový manažer. Třicet pět dobrovolníků participuje na dílčích projektech.

3. dubna 2013

Ceny APLAUS rozdány

Maminka, která vybudovala na Šumpersku celou síť aktivit pro děti s autismem. Čtrnáctiletá dívka, co je oporou své kamarádce s Aspergerovým syndromem. Škola rozvíjející talent chlapce s AS, přestože jeho chování není standardní. Tak to jsou tři vítězové ceny APLAUS, jejíž vyhlášení proběhlo 2. dubna na Světový den porozumění autismu. 1.ročník soutěže APLAUS - oficiální tisková zpráva

3. dubna 2013

Profesionálové v neziskovkách

Konference „Profesionálové v neziskovkách – to nejlepší, co mohou odborníci z byznysu a neziskovek společně vytvořit“ je určena všem, kteří chtějí svými dovednostmi přispět neziskovému projektu, zatím však nevědí, jak na to.

2. dubna 2013

APLAUS

V úterý 2.4.2013 proběhlo slavnostní předávání cen APLAUS. Přečtěte si nominaci, kterou zaslala maminka 14 leté dívky s Aspergerovým syndromem.

2. dubna 2013

Maminko, srovnejte si to dítě!

OSN přijala 2. duben jako Světový den autismu. Co o autismu víme?

31. března 2013

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.

Už jste potkali vodícího minikoníka? Bydlí ve výcvikovém areálu občanského sdružení Helppes. Seznamte se.

30. března 2013

Pořiďte si babičku!

Úžasný projekt Domova Sue Ryder.

29. března 2013

Agentura pro neslyšící APPN, o. s.

Obětavost, nadšení, hluboká znalost dané problematiky a profesionalita nechybí pracovníkům Agentury pro neslyšící APPN, o. s. (dříve Agentura Profesního Poradenství pro neslyšící). Nejsou lhostejní vůči neuspokojivému stavu zaměstnanosti a uplatnění na trhu práce neslyšících spoluobčanů, kterým se proto rozhodli svojí činností pomáhat.