Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


24. dubna 2014

Něco málo o fundraisingu

Pavla Hokszová je moderátorka a ve volném čase fundraiserka. Sociální oblasti se věnuje od roku 2002. S jejím hlasem se setkáte v některých reportážích BuduPomahat.cz a svou zkušenost, názory a tipy na fundraising vám nabídne v krátkých rozhovorech každých čtrnáct dní zde.

23. dubna 2014

Naše nová brněnská zpravodajka

"Díky za to, že věnujete pár minut svého času tomuto webu a že Vám vůbec stálo za to kliknout na odkaz. Když už jste tady, pročtěte si ho, třeba se dozvíte něco nového nebo Vás napadne, jak můžete pomoci. Není nutné posílat peníze. Účinná pomoc může vypadat i zcela jinak", říká Pavla Hokszová.

21. dubna 2014

Běh s batohem – běh se zátěží

Běh s batohem je běh se zátěží, běžec s batohem je v nevýhodné pozici proti běžci bez batohu. V podobně nevýhodné pozici jsou dospívající lidé, kteří žijí v dětských domovech proti svým vrstevníkům, kteří žijí v harmonických rodinách. Chcete těmto dospívajícím lidem usnadnit jejich vstup do běžného života? Účastněte se akce Běh s batohem, kterou pořádá o.p.s. Spolu dětem. Více informací o této chystané akci mi sdělila Bc. Jana Kučerová, projektová manažerka o.p.s. Spolu dětem.

15. dubna 2014

Nový hlas v našich reportážích

"Pomáhejte. Klidně ze sobeckých důvodů, pro svůj dobrý pocit. Nemusí Vás to nic stát a ani moc času Vám to nemusí ukrojit. Každý něco umí a každý si na BuduPomahat.cz může najít to, k čemu bude mít čím přispět," říká Luboš Jeřábek, náš nový kolega...

10. dubna 2014

Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením

Raná péče EDA vydává jedinečnou knihu ,,Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením"

8. dubna 2014

Pochod v modrém

Sobotní pochod v modrém byl závěrečnou tečkou akcí spojených se Světovým dnem porozumění autismu, jeichž pořadatelem bylo občanské sdružení APLA. Modrá barva je symbolem porozumění a komunikace, oblasti, ve které mají lidé s autismem největší problémy.

2. dubna 2014

V Praze se svítilo modře

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. Nebylo tomu jinak ani letos. S autismem se rodí každé 100. dítě a péče o ně je velmi náročná. Light It Up Blue je iniciativou, v rámci které jsou v u příležitosti Dne porozumění autismu osvěcovány budovy modrým světlem. Modrá symbolicky představuje barvu komunikace a sebevyjádření. Právě v těchto oblastech mají lidé s PAS největší potíže ve svém životě.

1. dubna 2014

Modrá na Hradě

Dle našich informací bude zítra na Hradě nasvícen modře Plečnikův opukový jehlan v Jižních zahradách!

31. března 2014

Vzpomínka na Věrku

Paní Dana, která píše články pro náš web, měla kamarádku. Dodnes na ni vzpomíná a proto se rozhodla o ní napsat krátký článek. Možná i vás přivede k zamyšlení, že chvíle strávené s těmi, které máte rádi, se nemají odkládat na později.

28. března 2014

Znáte Spojené hlavy?

Jedná se o velmi aktivní spolek. Stačí vyjmenovat projekty, které se pod hlavičkou Spojených hlav dějí: Recykloserver a charitativní bazar Šikne se, komunitní zahrada Zebra, ekologicko-společenský projekt Zdrojovna, přednáškový cyklus Praha bez revizorů, sociální divadlo osvobození - Rodinné Divadlo,...

21. března 2014

Cena Mosty 2013

Cena „MOSTY“ je každoročně udělována lidem za mimořádnou aktivitu ve prospěch osob se zdravotním postižením. Slavnostní odpoledne se konalo 20.3.2014 v OREA Hotelu Pyramida, Praha 6.

19. března 2014

Sympozium krizové psychologie se zaměří na skupiny lidí při katastrofách nejvíce zranitelné

V pátek 21. března 2014 se v budově Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskuteční odborné sympozium Stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Evropské federace psychologických asociací (EFPA). Mezinárodní setkání odborníků z oblasti krizové psychologie bude tematicky zaměřené na pomoc skupinám lidí nejvíce zranitelných psychologickým dopadem katastrof a mimořádných událostí.

18. března 2014

Fotoreportáž z konference INSPO 2014

Technologické novinky určené pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky i osoby po mozkové mrtvici představila konference INSPO, kterou 15. března 2014 uspořádalo v Kongresovém centru BMI sdružení.

17. března 2014

Ve světě se svítí modře

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. S autismem se rodí každé 100. dítě. Péče o ně je pro jejich rodiče nikdy nekončící dřina. Pojďme společně rozsvítit modře a připojit se k celému světu.

17. března 2014

Petice Rozsviťme modrou na Pražském hradě

Pojďme se společně zasadit o to, aby se tento rok Česká republika důstojně připojila k Mezinárodnímu dni uvědomění autismu, který se koná 2.4.2014 a to rozsvícením Pražského hradu modrou barvou. Je smutné sledovat, jak se každý rok mnoho významných objektů po celém světě rozsvítí modře, zatímco v České republice nadále převládá ohledně autismu tma.

14. března 2014

Den otevřených dveří v sklářské dílně Bona

Ve sklářské chráněné dílně obecně prospěšné společnosti Bona vznikají krásné vitráže v různých podobách. Obecně prospěšné společnosti Bona patří i obchůdek Dvojí svět v Žitné ulici v Praze. V obchůdku se prodává zboží vyrobené v chráněných dílnách, pořádají se výstavy a také se pořádají pro veřejnost pravidelné kurzy vitráží technikou Tiffany. Obchůdek byl ve středu 12. března 2014 místem konání Dne otevřených dveří v sklářské dílně.

12. března 2014

"A přece je tam náhrobek, který často dostane návštěvu..."

I pro Vás se může Malostranský hřbitov stát místem, kde vzpomenete na své přátele, kteří Vás již životem neprovázejí, místem, kde máte komu říci o svých snech a přáních, protože Svatá holčička je jistě plní i dnes...

7. března 2014

Praha snů – Praha bezbariérová

Praha snů je film Erika Čipery na téma, jak se cestuje veřejnou dopravou vozíčkářům, seniorům, ženám s kočárkem. Film se promítal 6. 3 2014 v BIO OKO v Praze-Holešovicích. Po filmu následovala debata, které se účastnili primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček, radní hl. m. Prahy ing. Jiří Pařízek, poslankyně a starostka Jana Černochová, zastupitel Ondřej Mirovský, moderovala Alice Němcová Tejkalová. Organizátorem akce byla o.p.s. Asistence, jejímž hlavním cílem je odstranění vnějších i vnitřních bariér a která se významným způsobem zasazuje o Prahu bez bariér.

6. března 2014

Tamjdem – cesty za poznáním i za pomocí druhým

Chcete se odreagovat od každodenní rutiny, práce, poznat nové lidi a zároveň pomoci druhým? Toto vše vám nabízí spolupráce s obecně prospěšnou společností Tamjdem. S touto organizací máte možnost pomoci nejen různým neziskovým organizacím v naší republice, ale i v zahraničí. Obecně prospěšná společnost pořádá také víkendové akce, na kterých máte možnost si vyzkoušet dobrovolnictví, poznat nové lidi a pomoci druhým. Více informací mi sdělila paní Markéta Votavová z obecně prospěšné společnosti Tamjdem.

6. března 2014

Mezi námi – setkávání mezi generacemi

Každá generace je pro společnost přínosem, neexistuje „odepsaná“ generace. Generace dříve narozených nabízí rozvážnost, životní zkušenosti, trpělivost a životní moudrost, generace nejmladších nabízí radost a živelnost. Vzájemné setkávání mezi generacemi je obohacující pro všechny zúčastněné. Setkávání lidí všech generací a osvětě veřejnosti, o tom, čím je každá generace pro společnost přínosem, se věnuje obecně prospěšná společnost Mezi námi. Více informací o mezigeneračním setkávání a o obecně prospěšné společnosti Mezi námi mi sdělila Mgr. Linda Obrtelová.