Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


5. srpen 2013

ROZHOVOR s Alexandrou Křovinovou - zakladatelkou o.s. Modré srdce

"Má dcerka má diagnostikovaný Aspergerův syndrom. Vlastně odmalička byla jiná", říká zakladatelka občanského sdružení Modré srdce.

5. srpen 2013

Modrá beruška

Mladé maminky dětí s PAS a jejich přátelé z Brna a Jihomoravského kraje se rozhodly založit neziskovku a diskuzní portál Modrá beruška. Přinášíme rozhovor se Šárkou Souchopovou, Blankou Bojanovskou a Evou Honkovou.

2. srpen 2013

Stáže pro zdravotně postižené studenty - tisková zpráva Ministerstva vnitra

Ministerstvo vnitra ČR se zapojilo do projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Metropolitní univerzita v Praze spolu s Nadačním fondem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. První tři zdravotně postižení posluchači vysokých škol nastoupili na svá místa ve čtvrtek 1. srpna 2013, další trojice přibude v září.

2. srpen 2013

Neziskovky dostanou nový prostor, jak dát o sobě vědět

V rámci výzvy S létem přijdou peníze byl podpořen projekt, který pomůže mnoha neziskovkám.

2. srpen 2013

Přehlídka pro školičku

V parku Folimanka se dne 26. června uskutečnila ojedinělá akce. Pro ty z vás, kteří se akce nemohli zúčasnit, přinášíme alespoň stručnou informaci o tom, jak to na Folimance vypadalo a jak je možné novou integrační školku podpořit jinak.

31. červenec 2013

Demonstrace Ivetě Bartošové nepomůže

Týrání ze strany svých blízkých má devastující vliv na osobnost oběti. Ta bez účinné pomoci odborníků často nedokáže násilný vztah ukončit. Proto je důležité nabídnout jí odbornou pomoc a podporu.

31. červenec 2013

Vozíčkářka Hana Volfová vyráží v září do školy a vzkazuje: jednou se dostanu do práce pěšky

"Podpora a solidarita okolí pro mě moc znamenala. Bylo to něco neskutečného, nikdy jsem dřív takový pocit nezažila", říká Hana Volfová, oblíbená učitelka, která sportovala a nyní je upoutaná na vozík. Vzdát se ale nehodlá.

31. červenec 2013

Bude kaple v obci Nesvačilka?

V dnešní době není obvyklé, že se lidé skládají na to, aby si postavili centrum s kaplí. K něčemu takovému se odhodlali v obci Nesvačilka. Jak myšlenka vznikla, jsme se zeptali Mgr. René Strouhala, duchovního správce obce.

30. červenec 2013

Kdy jste byli naposled v kině?

My budeme od 31. července v kině každý den. Karlínské filmové léto podporuje BuduPomahat.cz.

24. červenec 2013

Kam s Brontosaurem v srpnu? Přehled akcí s volnými místy

Uvolnilo se ti pár dní v srpnových plánech a nechceš sedět doma? Pojeď se bavit s námi a u toho pomáhat přírodě a památkám! Vybírej z pestré nabídky táborů. Nabízíme přehled těch, které stále přijímají nové účastníky.

11. červenec 2013

Proč jsem fascinován lidmi

Tak jako každý z nás i já nosím své masky. Jednou z nich je věta: "Nemám rád lidi!" Je to zeď, kterou se snažím stavět mezi sebe a okolní svět, který, jak určitě dobře víte sami, umí být zlý, nebezpečný a krutý. Ano, umí a často i je. Ale není to pravda zcela. Tak jako nic, ani toto není černobílé. Svět je barevný, stejně jako ti lidé, o kterých tvrdím, že je nemám rád. A stejně tak není černobílý ani můj názor a pohled na ně. Skutečnost je totiž taková, že jsem lidmi fascinován. Otázkou ovšem je proč?!?

25. červen 2013

Víte, kde se dělá dobro?

Kde se dělá dobro a my :)

24. červen 2013

Kam s brontosaury v červenci? Bav se a pomáhej na táborech s volnými místy

Prázdniny se blíží mílovými kroky, někteří si jich naplno užívají už teď. Změnili se tvé plány a v kalendáři přibylo pár volných dní? Zaplň je dobrovolnickými tábory Hnutí Brontosaurus, které mají ještě volná místa na červenec.

21. červen 2013

Pobytové a rehabilitační středisko Líchovy

Občanské sdružení PROSAZ sdružuje především lidi se zdravotním postižením z celé České republiky se stejnými zájmy a podobným stylem trávení volného času. Hlavní činností je péče o zdravotně-sociální stav takto postižených spoluobčanů. Sdružení je zároveň provozovatelem pobytového a rekreačního střediska Líchovy (Bučily) v okresu Sedlčany. Toto zařízení se nachází v malebném, klidném prostředí obklopeném lesy, na břehu přehrady Slapy. A právě teď nabízí pobyty se slevou!

17. červen 2013

Aukce uměleckých děl ve prospěch o.s. Múzy dětem

S kamerou jsme se byli podívat, jak to vypadá na aukci, která pomáhá dětem z dětských domovů. Je to veselá akce a určitě příště zajděte...

17. červen 2013

Už jste něco dokázali?

Už jste něco dokázali? Tak zní jedna z otázek na webu, se kterým bychom Vás chtěli seznámit.

10. červen 2013

Lidé s autismem mají nový domov

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha zřídila nové pobytové zařízení pro lidi s autismem, které sídlí v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích.

3. červen 2013

Jsou potřeba čistící, hygienické a dezinfekční prostředky, pracovní nářadí a pomůcky, dobrovolníci.

Pokud chcete pomoci při povodních, zde naleznete alespoň základní informace, kam se obrátit. Potřeba jsou dobrovolníci i materiální a finanční pomoc.

2. červen 2013

Prázdniny s Brontosaurem nabízí na padesát táborů v šesti zemích. Vyber si a obrať léto vzhůru nohama

Spojení užitečné práce, zábavy a nových přátel každoročně přiláká na brontosauří tábory patnáct set účastníků. Ti se letos kromě Česka a Slovenska mohou podívat i do Indie, Rumunska, Srbska, Polska a na Ukrajinu. Seznam letních akcí najdeš na www.prazdniny.brontosaurus.cz

29. květen 2013

Modré pomněnky opět pomáhají ztraceným dětem najít cestu, letos se dají koupit i přes internet

Poslední květnový týden (27.5. až 31.5.) může veřejnost ve všech finančních centrech Ery v České republice i v pražském Era světě na Jungmannově náměstí kupovat za třicet korun modrý kvítek a zapojit se tak do sbírkové akce Pomněnkový den pořádané Linkou bezpečí u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí. Poprvé je možné pomněnku zakoupit také elektronicky, v čemž pomáhá web Dětín.cz