Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


9. května 2014

O fundraisingu s Pavlou Hokszovou - druhý díl

Navazujeme na článek z 24. dubna a přinášíme pokračování.

9. května 2014

Lidé s těžkými handicapy bojovali o titul Mistra ČR

V sobotu 3. 5. 2014 se v Pražských Letňanech uskutečnila unikátní bitva mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 10:15 slavnostně odstartoval jubilejní 10. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2014 a 5. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2014.

7. května 2014

Hřiště pro hořovické sviště

V Hořovicích se v současné době dokončuje nové dětské hřiště. Výjimečné je tím, že se o něj zasloužili sami občané města. Finančně i vlastními silami. Na podrobnosti jsme se zeptali předsedkyně občanského sdružení Hořovické maminky Lucie Menclové.

2. května 2014

Noční běh pro Světlušku

Všichni, kteří mají rádi pohyb a zároveň chtějí přispět na dobrou věc, si přišli na své v úterý 29. dubna 2014, kdy se uskutečnil již třetí ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku.

30. dubna 2014

Barevné zdi pro Prahu

Společnost Exceptionals ve spolupráci s kavárnou Maluj právě odstartovala projekt Barevné zdi pro Prahu. Pokud víte, kam by se taková veselá zeď hodila, přečtěte si následující výzvu.

30. dubna 2014

Paralympionik pokoří Sněžku pro chlapce s amputací

Tisková zpráva: Jaroslav Petrouš, paralympionik s amputovanou nohou, spolu s občanským sdružením Cesta za snem, chystá na 31. května 2014 již druhý výstup na nejvyšší horu ČR Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných. Loni, teprve rok po amputaci, zdolal Petrouš vrchol Sněžky pro stejně postiženou tříletou Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého Péťu Januše, kterému nohu sebrala rakovina.

29. dubna 2014

7.VÝSTUP NA ŘÍP

13. dubna 2014 se při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci konal 7. výstup nemocných Parkinsonovou chorobou na Říp.

28. dubna 2014

Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP) – Výzva programovým partnerům

Občanské sdružení ORBI PONTES pořádá již 3. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením (TKOSP), a to v termínu 20. do 28. 9. 2014. Festival proběhne v rámci České republiky. Zapojte se také!

24. dubna 2014

Něco málo o fundraisingu

Pavla Hokszová je moderátorka a ve volném čase fundraiserka. Sociální oblasti se věnuje od roku 2002. S jejím hlasem se setkáte v některých reportážích BuduPomahat.cz a svou zkušenost, názory a tipy na fundraising vám nabídne v krátkých rozhovorech každých čtrnáct dní zde.

23. dubna 2014

Naše nová brněnská zpravodajka

"Díky za to, že věnujete pár minut svého času tomuto webu a že Vám vůbec stálo za to kliknout na odkaz. Když už jste tady, pročtěte si ho, třeba se dozvíte něco nového nebo Vás napadne, jak můžete pomoci. Není nutné posílat peníze. Účinná pomoc může vypadat i zcela jinak", říká Pavla Hokszová.

21. dubna 2014

Běh s batohem – běh se zátěží

Běh s batohem je běh se zátěží, běžec s batohem je v nevýhodné pozici proti běžci bez batohu. V podobně nevýhodné pozici jsou dospívající lidé, kteří žijí v dětských domovech proti svým vrstevníkům, kteří žijí v harmonických rodinách. Chcete těmto dospívajícím lidem usnadnit jejich vstup do běžného života? Účastněte se akce Běh s batohem, kterou pořádá o.p.s. Spolu dětem. Více informací o této chystané akci mi sdělila Bc. Jana Kučerová, projektová manažerka o.p.s. Spolu dětem.

15. dubna 2014

Nový hlas v našich reportážích

"Pomáhejte. Klidně ze sobeckých důvodů, pro svůj dobrý pocit. Nemusí Vás to nic stát a ani moc času Vám to nemusí ukrojit. Každý něco umí a každý si na BuduPomahat.cz může najít to, k čemu bude mít čím přispět," říká Luboš Jeřábek, náš nový kolega...

10. dubna 2014

Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením

Raná péče EDA vydává jedinečnou knihu ,,Rosteme hrou, Vývoj a podpora hry dětí se zrakovým postižením"

8. dubna 2014

Pochod v modrém

Sobotní pochod v modrém byl závěrečnou tečkou akcí spojených se Světovým dnem porozumění autismu, jeichž pořadatelem bylo občanské sdružení APLA. Modrá barva je symbolem porozumění a komunikace, oblasti, ve které mají lidé s autismem největší problémy.

2. dubna 2014

V Praze se svítilo modře

Každoročně se 2. 4. rozsvítí budovy po celém světě modře na podporu lidí s autismem. Nebylo tomu jinak ani letos. S autismem se rodí každé 100. dítě a péče o ně je velmi náročná. Light It Up Blue je iniciativou, v rámci které jsou v u příležitosti Dne porozumění autismu osvěcovány budovy modrým světlem. Modrá symbolicky představuje barvu komunikace a sebevyjádření. Právě v těchto oblastech mají lidé s PAS největší potíže ve svém životě.

1. dubna 2014

Modrá na Hradě

Dle našich informací bude zítra na Hradě nasvícen modře Plečnikův opukový jehlan v Jižních zahradách!

31. března 2014

Vzpomínka na Věrku

Paní Dana, která píše články pro náš web, měla kamarádku. Dodnes na ni vzpomíná a proto se rozhodla o ní napsat krátký článek. Možná i vás přivede k zamyšlení, že chvíle strávené s těmi, které máte rádi, se nemají odkládat na později.

28. března 2014

Znáte Spojené hlavy?

Jedná se o velmi aktivní spolek. Stačí vyjmenovat projekty, které se pod hlavičkou Spojených hlav dějí: Recykloserver a charitativní bazar Šikne se, komunitní zahrada Zebra, ekologicko-společenský projekt Zdrojovna, přednáškový cyklus Praha bez revizorů, sociální divadlo osvobození - Rodinné Divadlo,...

21. března 2014

Cena Mosty 2013

Cena „MOSTY“ je každoročně udělována lidem za mimořádnou aktivitu ve prospěch osob se zdravotním postižením. Slavnostní odpoledne se konalo 20.3.2014 v OREA Hotelu Pyramida, Praha 6.

19. března 2014

Sympozium krizové psychologie se zaměří na skupiny lidí při katastrofách nejvíce zranitelné

V pátek 21. března 2014 se v budově Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskuteční odborné sympozium Stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Evropské federace psychologických asociací (EFPA). Mezinárodní setkání odborníků z oblasti krizové psychologie bude tematicky zaměřené na pomoc skupinám lidí nejvíce zranitelných psychologickým dopadem katastrof a mimořádných událostí.