Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


11. listopadu 2013

Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

Na sobotu 23. listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.

10. listopadu 2013

Rozhovor s Libuší Mičolovou nejen o Přírodní zahradě u smrku

Sociální oblast je o rovnováze braní a dávání, přesněji o přijímání a nabízení, o soucítění, o zvládnuté chtivosti a touze vlastnit, o vztahu k majetku jako svěřeného ke správcovství.

9. listopadu 2013

Nejsem odkázaný na pomoc druhých, ale sám se snažím, co to jde, druhým pomáhat.

Osmatřicetiletý Radim bydlí v menší vesnici nedaleko města Vsetín. Je velmi pracovitý, kamarádský a dobrosrdečný. Rád naslouchá ostatním a pomáhá jim. Díky svému onemocnění schizofrenií si prožil nelehký život, který mu otevřel cestu jiným směrem.

5. listopadu 2013

Týden pro inkluzi

Začal Týden pro inkluzi! Potrvá do 8.11. a je připravena řada zajímavých akcí.

4. listopadu 2013

Srdcerváči

Máte čas jen do 30.11., tak si to nenechte ujít: Vaření piva, zákulisí divadla, žonglérský workshop, individuální prohlídky, exkurze k Igráčkům nebo do televize - to je jen pár příkladů nevšedních zážitků, jejichž nákupem podpoříte zaměstnávání handicapovaných. Tak proč nemít exkluzivní vánoční dárek a ještě k tomu radost z pomoci?

4. listopadu 2013

Výroční zpráva portálu Žiju s handicapem - oficiální tisková zpráva

Portál Žiju s handicapem funguje už přes rok a je skvělým zdrojem informací nejen pro handicapované. Konečně přesvědčit se můžete sami, když ho navštívíte!

4. listopadu 2013

Táňa Fischerová - žena s vysokým sociálním cítěním

Vždy, když se dívám na televizi a vidím v ní vystupovat paní Táňu Fischerovou, s radostí poslouchám její slova, dívám se na její gesta a hlavně na citlivý projev, který osloví každého jedince. Není se čemu divit, když si prožila nelehký životní osud. Stará se o handicapovaného syna Kryštofa s velkým citem a láskou.

4. listopadu 2013

Zpěvačka Eva Henychová dělá radost druhým

Eva Henychová je charismatickou osobností, která oslovuje řadu lidí nejen jejím nádherným zpěvem s kouzelnými tóny kytary, ale také velkým citem a vírou. Ráda hraje na benefičních koncertech v hospicích, psychiatrických léčebnách i domovech důchodců.

4. listopadu 2013

Měníme věci kolem nás aneb budoucnost naší občanské společnosti

Praha, 11. října 2013 - Stálá výstava věnovaná Václavu Havlovi, pouliční hudebně-taneční festival, prohlídka města s architektem, festival dobrovolnictví Dobrofest, fair-trade snídaně, motýlí den pro rodiny s dětmi, kavárnička seniorů, dobrovolníci čtou pacientům na spinální jednotce. To je jen výběr akcí vzniklých díky projektu Měníme věci kolem nás, které se uskutečnily v Brně, Česká Skalici, Liberci, Olomouci, Praze a Ústí nad Labem.

2. listopadu 2013

Ministerstvo vnitra spolupracuje se zdravotně handicapovanými studenty

Ministr vnitra Martin Pecina se v úterý 29. října 2013 setkal se skupinou zdravotně handicapovaných studentů vysokých škol. Ti jsou na Ministerstvu vnitra na pracovní stáži v rámci projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a Metropolitní univerzita v Praze. Ministerstvo vnitra se jako státní instituce rozhodlo jít příkladem a účastnit se projektu mj. z toho důvodu, aby vyslalo veřejnosti signál, že proti předsudkům a stereotypům se musí bojovat ve všech jejich podobách. Projekt má nejen nabídnout handicapovaným pracovní možnosti, ale také ukázat veřejnosti, že zdravotní postižení neznamená menší pracovní schopnosti.

2. listopadu 2013

Cestujte bezba – cestujte s Bezbatour

Cestování je samozřejmá věc, pokud se ale pohybujete pomocí berlí nebo vodítka nebo invalidního vozíku, je situace úplně jiná. Bariéry jsou doslova na každém kroku – v dopravních prostředcích, v ubytovacích zařízeních, v restauracích... Řešíte-li jak překonat množství bariér, už nemusíte, Bezbatour je tu pro vás.

1. listopadu 2013

Občané se sluchovým či zrakovým postižením při katastrofách – mezinárodní konference v Praze

Ve dnech 30.–31. 10. 2013 proběhla na Ministerstvu vnitra mezinárodní konference k problematice potřeb lidí se sluchovým či zrakovým postižením v situacích katastrof.

1. listopadu 2013

Daruj krev v pravou chvíli

Darovat se dá nejen čas, peníze nebo věcný dar, ale darovat se dá i život. Není to žádná nadsázka, darovat krev znamená darovat život těm, kteří ztratili velké množství krve, např. vlivem úrazu a bez včasně darované krve by nepřežili. Vychovat mladé lidi k pomoci druhým a k zodpovědnosti je cílem občanského sdružení Zdraví-život.

1. listopadu 2013

Každý se může ocitnout na dně

Lenka Ritterová již 33 let bojuje se závažnou nemocí - bipolární poruchou. Její zdravotní stav se zlepšuje díky víře a lidem, kteří jí pomáhají a podporují. Chodí také do sociální aktivizační služby pro osoby s duševním onemocněním – do střediska Jordán, které spadá pod Slezskou Diakonii Třinec. Tam se učí novým věcem a je ráda v kolektivu lidí. Pocit někam patřit je pro ni velmi důležitý.

25. října 2013

Mýty a pravda o lupénce aneb nebojte se zaměstnat nemocné s lupénkou

Mezi veřejností kolují mýty o lupénce, které ztrpčují život nemocných s lupénkou a ještě více snižují kvalitu jejich života. Nemocní s lupénkou patří mezi lidi, kterým se nejméně daří sehnat práci a kteří naopak díky lupénce, vlastně mýtům o ní, o práci přicházejí. Řešením je správně informovat veřejnost a vyvracet mýty o lupénce.

25. října 2013

Věnujte křeslo nebo sadu hrnců a udělejte dobrý skutek!

Barevné domky Hajnice spouští 1. český charitativní Barevný e-shop

25. října 2013

Spuštění nového projektu Spolumat

V rámci akce Týden pro inkluzi, která se koná 4. – 10. listopadu 2013, bude slavnostně odstartován projekt Spolumat, jehož cílem je propojení lidí s různým znevýhodněním, kteří chtějí jít na kulturní nebo sportovní akce, ale nemohou na ně jít sami, s lidmi, kteří jdou na tyto akce a jsou ochotni vzít někoho s sebou.

23. října 2013

Sbírání víček–pomoc nemocným dětem

Sbírání víček se věnují hlavně ti, kteří chtějí tímto způsobem získat potřebné finanční prostředky pro léčbu nemocných dětí svých, nebo nemocných dětí, jejichž rodiče nemají na léčbu potřebné finanční prostředky. Stát hradí léčbu alkoholiků a drogově závislých, ale na léčbu nemocných dětí nepřispívá. Sbírání víček je pro některé rodiče nemocných dětí jediná možnost jak získat potřebné finanční prostředky na potřebnou léčbu svých dětí. Naštěstí existují lidé, kteří jsou ochotni těmto rodičům pomoci.

23. října 2013

Gospelové melodie přinesly silný zážitek a pomohou k novému autu

Radostné podzimní gospely hýbaly v sobotu 19. 10. 2013 Horním kostelem ČCE ve Vsetíně. Skvělí zpěváci spolu s kapelou nadchli příchozí posluchače, takže se společně zpívalo, tleskalo, luskalo i podupávalo. Výtěžek benefičního koncertu použije Diakonie Vsetín na zakoupení auta pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

22. října 2013

Kam s Brontosaurem v listopadu? Přehled akcí s volnými místy

Zima se blíží, stále ale můžeš vyrazit na poslední podzimní víkendové akce. Přinášíme přehled těch nejzajímavějších, které mají stále volno. Vyber si. Čekají tě neobvyklá místa, noví přátelé, trochu smysluplné pomoci přírodě a památkám, zábava a pohoda.