Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


8. září 2022

V Nových Hradech se opět pomáhalo dobré věci

V jihočeských Nových Hradech se konal poosmé Dětský den a benefiční koncert „Kdo má rád…“ s výtěžkem pro dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice.

7. září 2022

Pražské nízkoprahové kluby přiblíží projevy chudoby ve velkém městě

Praha, 6.9.2022 - Chudoba a tíživá situace nejsou jen problémem okrajů republiky, ale týká se i Prahy a dalších velkých měst. Nízkoprahové kluby v Praze se proto v rámci letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork společně zaměří na téma projevů chudoby ve velkém městě. Přiblíží ho prostřednictvím komentovaných procházek po chudých lokalitách, workshopů pro děti i dospělé i veřejných debat.

7. září 2022

Knižní novinky

Nabídka novinek z nakladatelství Portál.

2. září 2022

Zajímají vás výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci? Zapojte se do našich fokusních skupin pro neziskovky.

Tamjdem tento rok znovu pořádá fokusní skupiny do neziskové organizace na téma manuální pomoci. Zapojit se do nich mohou zástupci různorodých neziskových organizací z celého Česka, a to s jakýmikoliv zkušenostmi se zapojováním manuálních dobrovolníků do své práce. Cílem je sdílení a vzájemná edukace jednotlivých neziskových organizací v tématu manuální dobrovolnictví. Fokusní skupiny s námi a pro nás povede zkušená facilitátorka v oboru Linda Kovářová. Deadline na registraci k vybranému termínu fokusní skupiny je 20. 9. S přihlášením neváhejte! Počet míst je omezen.

31. srpna 2022

Podzim plný DOBRA začíná

Letní dny se chýlí ke konci, dobrovolnictví ale zůstává a hřejivý pocit z dobrých skutků nás letos bude možná hřát víc jak topení. V neziskovkách je potřeba stihnout spoustu práce než přijde zima, a tak se náš kalendář akcí plní dalšími a dalšími podzemními DOBROakcemi. Ať už je tvou motivací vypadnout z každodenního stereotypu, poznat nové přátele, udělat krok ze své komfortní zóny, dát si pořádně do těla a nebo prostě jen udělat dobrý skutek, věříme, že si vybereš takovou akci, která je tvému srdci blízká.

Dobrovolnictví má smysl. Práce zadarmo totiž není nadarmo!

17. srpna 2022

Liberec má nový dobrovolnický program v nemocnici

17. 8. 2022 Tisková zpráva Amelie ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Liberec připravuje dobrovolnický program pro onkologii a to díky podepsané smlouvě, která to nyní umožňuje. Dobrovolníci z řad veřejnosti, mezi které se mohou zapojit všichni nad 18 let, budou docházet na ambulanci a lůžka a zpříjemňovat čas nemocným, který v nemocnici tráví. Této podpory si váží jak nemocní a jejich blízcí, tak zdravotníci a velkým přínosem je i pro samotné dobrovolníky. Dobrovolnictví je pro společnost cenné.

12. srpna 2022

Basiková zpívala Francemu a divákům přes telefon

Letos se na zámku Zahrádky u České Lípy v Libereckém kraji konal již po dvacátéčtvrté benefiční koncert a to především na propagaci této z roku 2003 vyhořelé památky. Po dvou covidových letech, kdy se vždy koncert stihnul jen tak tak, než zakázali zpívání a veřejné shromažďování a lidé seděli na koncertu v rouškách, se koncert uskutečnil konečně bez „náhubků“.

9. srpna 2022

Tamjdem se jen tak nezastaví

Více než polovina roku je už za námi a s ní už také polovina pracovní sezóny. Tamjdem letos stihl realizovat jedenáct dobrovolnických akcí pro veřejnost, do kterých se zapojilo devadesát devět dobrovolníků. Ti společně odpracovali neuvěřitelných osm set šedesát šest dobrovolnických hodin pro deset různých neziskových organizací po celém Česku! Jestli se vám tohle kouzlení s čísly líbí, čtěte dále.

1. srpna 2022

Nová informační podpora pro lidi s rakovinou plic či metastázami na nich

Praha 1. 8. 2022 Přestože je rakovina plic po rakovině střeva druhým nejčastěji diagnostikovaným onkologickým onemocněním u žen i mužů v ČR, doposud chyběla informační podpora v oblastech života s nemocí mimo léčbu. To se dnešním dnem, který je zároveň Světovým dnem rakoviny plic, mění. Nezisková organizace Amelie, z.s. spustila web na podporu takto nemocných lidí i jejich blízkých, najdete jej na www.prodychej.cz

31. července 2022

Tamjdem pomáhá neziskovkám růst. Nadace OSF jde do toho s námi!

Tamjdem představuje nový projekt, který odkrývá dopad manuální dobrovolnické pomoci na neziskový sektor. Za podpory nadace OSF v programu Active Citizens Fund můžeme rozvíjet nejen sebe, ale hlavně předávat know-how z této oblasti i dalším neziskovým organizacím. Jsme rádi, že jsme si v Tamjdemu našli další cestu, jak pomáhat ostatním neziskovkám růst!

28. července 2022

Česká asociace streetwork: Sociální pedagogové přispívají k účinnějšímu řešení sociálních problémů žáků i jejich rodin

Praha, 28.7.2022 - Současná ekonomická situace spojená s rostoucími cenami potravin i energií je příčinou nárůstu sociálních problémů mnoha rodin. Pomoci zmírňovat dopady těchto problémů na vzdělávání a školní docházku dětí, předcházet předčasným odchodům některých žáků ze vzdělávání a celkově přispívat k dobrému klimatu ve školních i s ohledem na začleňování ukrajinských dětí v kolektivech mohou sociální pedagogové. Česká asociace streetwork proto vyzvala nového ministra školství, aby je v připravované novele zákona o pedagogických pracovnících zařadil mezi dlouhodobě financováné pozice pedagogických pracovníků ve školách.

29. června 2022

Nezisková organizace Dům tří přání představila novou pobytovou krizovou službu pro děti

Praha, 22. června 2022 – Nezisková organizace Dům tří přání, která se více než 20 let zaměřuje na pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích, představila unikátní pobytovou krizovou službu pro děti a dospívající, kterou bude jako jediná organizace v ČR od července pilotně poskytovat v Domě Přemysla Pittra v Praze 6 – Ruzyni. Zařízení tak kombinuje všechny formy krizové pomoci – ambulantní, terénní a pobytovou.

28. června 2022

Koupací kachničky budou opět závodit. Pomůžou tak dětem s handicapem.

Praha/České Budějovice 22. června – Dobročinný recesistický závod Pusť kačku se po dvouleté přestávce opět vrací do Českých Budějovic a pokračovat bude i na dalších místech ČR v rámci seriálu vodáckých festivalů S Chaloupkou na vodě. Prodej kachniček spustil na svém e-shopu generální partner akce, společnost Topgal. Výtěžek ze závodu obdrží jihočeské organizace, které zajišťují ranou péči o děti s handicapem.

27. června 2022

DRUHÉ SETKÁNÍ ODBORNÍKŮ V PŘÍPRAVĚ NA PROPUŠTĚNÍ PŘINESLO OPTIMISMUS I NADĚJI

Nízká dostupnost odborných služeb NNO v některých regionech, potřeba větší spolupráce mezi pracovníkem NNO a Vězeňskou službou při práci s odsouzeným, chybějící informace pro poskytování služeb NNO i větší motivace pro vězně ke změně životního stylu – to jsou hlavní závěry setkání.

17. června 2022

Knižní novinky

"Jak jsem našel lidskost na dně společnosti", "Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity"

2. června 2022

Projekt Ministerstva vnitra Rozvoj dobrovolnictví pomohl zlepšit koordinaci dobrovolnictví v celém Česku

Projekt Ministerstva vnitra Rozvoj dobrovolnictví pomohl zefektivnit poskytování dobrovolnických činností v Česku. Díky projektu vznikla regionální dobrovolnická centra v krajích nebo webová stránka dobrovolnictvi.net, které pomohly zvýšit dostupnost a zkvalitnit dobrovolnickou pomoc na celém území.

27. května 2022

Informace o produkci Portálu

Nenechte si ujít novinky z nakladatelství Portál.

26. května 2022

Předlužené lidi od zákonného oddlužení odrazuje výše srážek i neznalost, ukázal unikátní výzkum. Změna parametrů může vyřešit neřešitelné exekuce

Praha, 25. 5. 2022 – Srážky z příjmů mohou být v insolvenci v některých případech vyšší než v exekuci. Vlastníci nemovitostí se bojí, že ji ztratí, i když její cena výrazně překračuje výši dluhu. Malým dlužníkům bez příjmů se proces nevyplatí kvůli vysokým insolvenčním poplatkům. To jsou nejčastější bariéry, které zadlužené odrazují od vstupu do insolvence. Ty zkoumal výzkum, který pro organizace RUBIKON Centrum, Institut prevence a řešení předlužení a Charita ČR zpracovala výzkumná organizace PAQ Research. Pokud by byly odstraněny a zlepšila se informovanost o možnosti a podmínkách insolvence, počet lidí ochotných vstoupit do oddlužení by stoupl až na 200 tisíc.

19. května 2022

Ostravská ADRA hledá nové dobrovolníky na pomoc Ukrajině!

Jednou z těch, která už téměř tři měsíce pomáhá ukrajinským uprchlíkům přímo v terénu je i Barbora Čechová. K dobrovolnictví ji přivedla právě válka na Ukrajině a pomáhat chce i nadále. Nechte se inspirovat jejím příběhem a přidejte se k dobrovolníkům ADRA i vy. Vaši pomoc v těchto dnech opravdu moc potřebují.

16. května 2022

Česká asociace streetwork udělila výroční ceny za mimořádnou práci v nízkoprahových sociálních službách

Praha, 12.5.2022 - Na slavnostním večeru dnes Česká asociace streetwork předala své výroční ceny ČASovaná bota. Ty jsou udělovány ve třech kategoriích – Osobnost roku, Tým roku a Cena Správní rady za mimořádný počin. Tu získala Iniciativa Hlavák, která se dlouhodobě podílí na pomoci přicházejícím uprchlickým rodinám na pražském Hlavní nádraží. Díky ní se do pomoci zapojily stovky dobrovolníků.