Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


18. září 2015

PŘIHLASTE SVÉ PROJEKTY DO BURZY FILANTROPIE!

Na podzim, 13. října, proběhne v Benešově historicky první Burza filantropie, která propojí světy neziskových organizací, firem a veřejné správy. Prozatím jde o pilotní burzu, tedy praktický nácvik pro všechny zúčastněné. Sice se ještě nebudou rozdělovat finance a další podpora, autentické však budou veřejně prospěšné projekty neziskovek. Jejich přihlašování bylo odstartováno 7. 9. 2015.

18. září 2015

Dogs for people - slavnostní promoce psích pomocníků

Pes je přítel člověka, stará známá pravda. Pro mnohé lidi je pes i nepostradatelným pomocníkem, který jim nahrazuje ruce, nohy, zrak, sluch, pomáhá jim zprostředkovat kontakt s okolím. V sobotu 12. září se konala ve výcvikovém areálu Helppes v Praze 5, v Motole, slavnostní promoce úspěšných psích absolventů Helppsí akademie s názvem „Dogs for people“.

13. září 2015

Novinky nakladatelství Portál

Jménem nakladatelství Portál přinášíme informace o novinkách a produkci příštího týdne.

11. září 2015

Finanční gramotnost: Proč mít přehled o svých penězích?

Není žádnou výjimkou mít platby, které je třeba co nejdříve uhradit, přičemž do výplaty zbývá ještě několik dní. Někdy nás mohou zaskočit nečekané výdaje v podobě nedoplatku za služby, elektřinu, plyn či rozbité ledničky. V tomto případě přijdou na řadu finanční rezervy. Problém nastává, pokud žádné finanční rezervy nejsou. Nezbývá než si půjčit. Pokud nepůjčí banky, ochotně poskytnou půjčku různé nebankovní společnosti. Ty však obvykle mají takové podmínky, které vedou k pádu do dluhové pasti.

10. září 2015

Oslava 10. narozenin Nadace Leontinka

Nadace Leotinka pomáhá již deset let dětem a studentům se zrakovým postižením. V sobotu 5. září oslavila své desáté narozeniny ve Žlutých lázních.

9. září 2015

Firemní dobrovolníci nahlédli „pod pokličku“ Centru Anabell

Jak moc se liší práce v ziskovém a neziskovém sektoru? Příležitost odpovědět si na tuto otázku mělo několik firemních dobrovolníků během jednoho dopoledne, stráveném v brněnské neziskové organizaci Anabell.

7. září 2015

Akademie seniorů Života 90 otevírá své brány – na seniory čekají lektoři a víc než 70 kurzů

Akademie seniorů Života 90 zahajuje výuku zimního semestru. Pro studenty – seniory je připraveno víc než sedm desítek jazykových, pohybových nebo výtvarných kurzů, lekce práce s počítačem a mnoho dalších. Dříve narozené studenty vzdělávají ve většině případů zase senioři – mezi lektory i posluchači kurzů se najdou i tací, kterým je přes 80 let.

4. září 2015

Neviditelná výstava

Představte si, že zhasne i poslední paprsek světla a okolní svět se ponoří do neproniknutelné tmy. Takový je svět nevidomých a takový bude na jednu hodinu i váš svět, pokud se rozhodnete navštívit Neviditelnou výstavu v Novoměstské radnici v Praze 2. Tato jedinečná výstava vám umožní na jednu hodinu poznat svět nevidomých. Odměnou vám budou cenné zkušenosti a jedinečný, nezapomenutelný zážitek.

3. září 2015

Organizátorské kurzy pro zážitkové pedagogy Praha a Brno startují

Začni organizovat akce Hnutí Brontosaurus. Zjisti, kde se můžeš zapojit. Poznej nové lidi a příležitosti. Nabízíme večerní kurz v Praze a Brně doplněný o víkendové akce s možností získat osvědčení Organizátor Hnutí Brontosaurus nebo Hlavní vedoucí dětských táborů, pro který nás aktreditovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Startujeme už v říjnu.

2. září 2015

První ročník Anabell Beach Tour přilákal na sto dvojic

Benefiční šňůra turnajů v plážovém volejbale pro smíšené dvojice s názvem Anabell Beach Tour má za sebou svůj úvodní ročník. Nutno říct, že úspěšný, a to co do účasti sportovních nadšenců, tak i vybraných financí. Během šesti turnajů napříč městy celé České republiky se utkalo na sto týmů a díky nim šlo na podporu Centra Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy 35 600 korun.

2. září 2015

Hvězdy českého volejbalu podpoří unikátní charitativní beachvolejbalový turnaj na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

Tisková zpráva, Praha – 3. 9. 2015: Bývalý reprezentant Martin Lébl, české špičkové beachvolejbalistky Martina Bonnerová a Lenka Háječková, spolu s italskou hvězdou Andreo Tomatisem sehrají vložený exhibiční zápas a podpoří tak svou hrou charitativní turnaj v plážovém volejbale smíšených týmů na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

31. srpen 2015

Tak jsme dojeli! Světluška a Radiožurnál zakončily v Plzni letní roadshow na trojkole. Světluška spustí sportovní granty pro nevidomé

Cykloprojekt Jedeme pro Světlušku na podporu sportovců se zrakovým handicapem završil 29. srpna dvouměsíční putování po deseti krajích ČR poslední vyjížďkou kolem Plzně. Trojkolo s nevidomým cyklistou nacestovalo přes 1100 kilometrů. K veřejným cyklojízdám se připojily stovky lidí včetně známých osobností. Z výtěžku akce podpoří Světluška sportovní aktivity osob se zrakovým postižením.

31. srpen 2015

Nakladatelství Portál - informace o novinkách

Klinická psychologie a nová řada Portálu - Populárně naučná literatura

29. srpen 2015

Nenechte si ubližovat

Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji. Pro mnoho žen je však domov místem, kde prožívají utrpení, ponížení ze strany svého partnera.

29. srpen 2015

Rekonstrukce Domova Harmonie dokončena, po roce se opět otevírá klientům Diakonie

V pondělí 24. srpna Diakonie Vsetín slavnostně otevřela zrekonstruovaný domov pro seniory na sídlišti Ohrada. Při této příležitosti se sešla řada významných hostů a na dvě stovky návštěvníků, kteří měli možnost si nově zrekonstruovaný objekt prohlédnout. Klienti Diakonie se v obnoveném domově zabydlí v průběhu prvního zářijového týdne.

24. srpen 2015

Hledání toho pravého zaměstnání je běh na dlouhou trať, který vyžaduje trpělivost.

Jsem pracovní konzultantkou v neziskové organizaci Asistence, o. p. s. ve službě Podporované zaměstnávání. Ráda bych vám na těchto řádcích ve stručnosti představila naši službu včetně právě probíhajícího projektu s názvem „Do práce s podporou a praxí“.

19. srpen 2015

Firemní dobrovolníci vymalovali dětské centrum

Zapojováním dobrovolnických dní do firemní filosofie a naplňováním konceptu společenské odpovědnosti (CSR) se dnes zabývá mnoho firem. Ty se tak chtějí odlišit od konkurence, dát svému podnikání přidanou hodnotu, stát se pro potenciální zaměstnance i zákazníky důvěryhodnější a podpořit tak status společensky uvědomělého podniku.

19. srpen 2015

Anabell nabídne pravidelnou dávku informační potravy ze svého centra

Centrum Anabell chystá službu zasílání newsletteru, jehož prostřednictvím chce zájemce informovat o dění v organizaci, která se zabývá pomocí osobám s poruchou příjmu potravy.

11. srpen 2015

INEX-SDA vyhlašuje soutěž fotografií ze zahraničních rozvojových projektů. Letos v novém

Soutěž vyhlašuje tradičně INEX-SDA (sdružení dobroovlných aktivit) – největší český sprostředkovatel dobrovolnických projektů. Letos již po deváté. Nově je ovšem letos ošperkována i myšlenkou etiky a boje proti stereotypům.

10. srpen 2015

Smíšek pomůže k životnímu startu dalším patnácti dětem

Občanské sdružení Smíšek otevře 1. září v 15 hodin v Praze 3 (U Kněžské louky 53) již čtvrtou Integrační školičku Smíšek pro děti z převážně znevýhodněného prostředí. Dalším patnácti dětem, které se nenarodily do ideálního prostředí fungující rodiny umožníme tak běžnou věc jako objevovat svět a učit se novým věcem.