Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


8. září 2016

Rekord na burze filantropie – 514 000 korun pro neziskovky z orlickoústecka

„514 000 korun, to je absolutní rekord Burzy filantropie, tolik darů na jednom místě jsme ještě neměli,“ nadšeně oznámila Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, výsledek páté orlickoústecké Burzy filantropie. Právě touto sumou v podobě finančních i materiálních darů obdarovali donátoři 14 neziskových organizací působících v okrese Ústí nad Orlicí.

8. září 2016

Přihlašte se na český workcamp na pomoc komunitnímu domu Benediktus! Začínáme už 12/9

Už v pondělí začne poslední český workcamp organizace Tamjdem, o.p.s., který pořádáme na pomoc neziskové organizaci jménem Benediktus. Celý workcamp trvá od 12.9. – 22.9. a může se zúčastnit zájemce starší 16 let.

6. září 2016

Burza filantropie pomáhá i tento rok na orlickoústecku

Burza filantropie zavítá 7. září popáté do Ústí nad Orlicí. Své veřejně prospěšné projekty zde bude prezentovat 6 neziskových organizací. Svými finančními a materiálními dary podpoří start nových projektů 11 donátorů z řad firem i veřejné správy. Burza startuje v 13:00, jejím dějištěm bude Oranžový salonek hotelu UNO.

30. srpna 2016

Zapojte se do života českých neziskovek. Podzimní Víkendovky jsou tu!

Je na čase otevřít diáře a oprášit pracovní oblečení. Zažijte netradiční víkend s novými inspirativními lidmi! Vyberte si z nových podzimních víkendových expedic na pomoc českým neziskovkám tu, která vám nejvíce sedne.

28. srpna 2016

Jak se stát dobrovolníkem v Angole, Kambodži nebo Turecku

Člověk v tísni nabízí volné pracovní pozice na svých zahraničních misích pro dobrovolníky se zájmem o humanitární a rozvojovou pomoc ve světě. Jako jedna z prvních organizací v Evropě se zapojil do iniciativy EU Aid Volunteers. Více o tomto evropského programu nám prozradila jeho koordinátorka pro Člověka v tísni Petra Weissová.

24. srpna 2016

Novinky z Portálu

Psychologie, autismus, deprese, ... v knihách z Portálu

22. srpna 2016

Nadace versus sociální politika

V Praze, 15. 8. 2016 – V České republice působí kolem 2 000 nadací, které jsou evidovány u ministerstva vnitra. Z toho přibližně jedna čtvrtina podporuje fyzické osoby. Pro běžného občana, který se problematikou nezabývá, je velmi těžké se zorientovat v tom, na co se konkrétní nadace zaměřují. Málokdo si je vědom toho, že nadace podporují seniory, studenty, samoživitele, handicapované či nemocné osoby. Každá nadace má jinou metodiku fungování, a pokud nemá webové stránky, je velmi obtížné zjistit, jak funguje. Žadatel se mnohdy nachází v nelehké životní situaci, jež ho může velmi omezovat. Jeho cesta k získání informací či podpory je pak o to komplikovanější.

22. srpna 2016

MUDr. Marie Svatošová – Aby tu byla jiná alternativa než zabíjení nemocných

MUDr. Marie Svatošová (*1942), česká lékařka, publicistka a spisovatelka. Je zakladatelkou a vůdčí osobností českého hospicového hnutí.

22. srpna 2016

Konzultace pro možnost UPLATNĚNÍ NA OTEVŘENÉM TRHU PRÁCE

Jste osobou se zdravotním postižením a hledáte zaměstnání? CZEPA nabízí konzultace odborných pracovníků společnosti AV Institut pro možnost UPLATNĚNÍ NA OTEVŘENÉM TRHU PRÁCE.

11. srpna 2016

Klienti nízkoprahového klubu Likusák se mohou těšit z nové herní konzole

Klienti nízkoprahového klubu Likusák, který provozuje nezisková organizace Ratolest Brno, mohou v klubu v Líšni využívat novou herní konzoli. Parta kolegů z IT firmy darovala klubu PlayStation a sadu her. Čas strávený v nízkoprahovém zařízení tedy může být pro klienty zase o něco rozmanitější.

10. srpna 2016

Nadačník umí propojit osoby se znevýhodněním s nadacemi a nadačními fondy

V polovině září bude spuštěn hotový webový portál Nadačník. Kdo se zaregistruje na již funkční mikrostránce do 1. 9., bude mít možnost získat výhodnější členství.

10. srpna 2016

Rozhovor s Mgr. Josefem Zdražilem

"V sociální oblasti se po poskytovatelích požaduje stále vyšší a vyšší kvalita, narůstá administrativa, zdražují vstupy, ale dotace na činnost se ve většině případů snižují", říká Mgr. Josef Zadražil, místopředseda Asociace NNO Zlínského kraje.

9. srpna 2016

Nabídka z Portálu

Přinášíme informaci o zajímavých novinkách nakladatelství Portál.

8. srpna 2016

Knihou ke spokojené duši

Letos v červnu, přesně ve čtvrtek 16. 6. 2016, se v Kroměříži konalo autorské čtení spisovatelky Markéty Harasimové, která má osobní zkušenost s duševním onemocněním. O této akci jsem se dozvěděla, když jsem byla v Kroměříži hospitalizovaná. S radostí jsem se jí zúčastnila.

8. srpna 2016

Brněnské neziskové organizace mohly ušetřit tisíce korun

Desítky tisíc korun mohly ušetřit neziskové organizace (NNO) z Brna v posledních dvou letech. Díky projektu s názvem Spouštíme lavinu dobrovolnictví, který byl zaměřen na rozvoj firemního dobrovolnictví v rámci Corporate Social Responsibility (CSR), měly možnost zapojené neziskové organizace získat nefinanční pomoc od partnerských firem.

2. srpna 2016

Český neziskový sektor má nové nastavení spolupráce se státem a v mezinárodním srovnání se drží na třetím místě

TISKOVÁ ZPRÁVA; Závěry z mezinárodního srovnání Americké agentury pro mezinárodní rozvoj.

28. července 2016

Na víkend do neziskovky letos můžete vyrazit i v létě!

Neziskovka Tamjdem vás zve na UNIKÁTNÍ LETNÍ VÍKENDOVKU, která se bude konat už 5. - 7. srpna v Brně.

24. července 2016

V pardubicích už rok pomáhají noví dobrovolníci

V červnu 2015 vzniklo nové Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). Během roku úspěšného fungování vyslalo více jak 80 dobrovolníků do pardubických neziskových organizací, mateřských školek, základních škol, ale také do městského komunitního centra nebo konkrétních rodin, kde dobrovolníci doučují děti.

24. července 2016

Tréninkový byt

Program je určen pro mladé lidi od 16 do 18 let, kterým se blíží odchod z dětského domova a je třeba, aby se zorientovali v tématech, které budou po odchodu bezpodmínečně potřebovat

11. července 2016

Lidé z Pfizeru natírali lavičky pro seniory

Praha, 30. 6. 2014 – Zatímco děti si poslední školní den šly ve svátečním pro vysvědčení, zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer popadli barvy, štětce i válečky a vyrazili na pomoc seniorům. Desítka dobrovolníků včetně generálního ředitele se v Domově Sue Ryder v pražské Michli pustila do výmalby pokojů, natírání zahradních laviček i umývání oken. Díky firemnímu projektu „Jsem dobrovolník“ sem zavítali už potřetí.