Kam můžete v Praze přinést oblečení pro lidi bez domova

  • 19. 11. 2018
Kam můžete v Praze přinést oblečení pro lidi bez domova

Ptáte se nás, kam můžete donést oblečení nebo deky a spacáky pro lidi bez domova. Přinášíme aktuální informace alespoň z Prahy.

Nejjednodušší jsou určitě kontejnery Diakonie Broumov. Další lehce dostupné místo vzniklo u Národního divadla - Dobroskříň. Nezapomeňte s sebou vzít i ramínka! Najdete ji na náměstí Václava Havla a nosit sem můžete oblečení, které chcete poslat dál. 

Pokud chcete oblečení odevzdat organizaci, která o lidi bez domova pečuje, máte také několik možností. Oslovili jsme tyto organizace za vás a zde jsou jejich odpovědi:

NADĚJE, pobočka Praha: Ohledně zimního oblečení je možné kontaktovat naše denní centrum U Bulhara (775 868 860, gabriela.podzemska@nadeje.cz), případně denní centrum Bolzanova pro lidi do 26 lidi (775 868 841, ondrej.vondruska@nadeje.cz), obě denní centra jsou u Hlavního nádraží. Případně je možné ozvat se na "terén" (vedoucí Aleš Strnad - 733 390 610, ales.strnad@nadeje.cz). Nejlépe se domluvit telefonicky nebo přes email. Moc děkujeme, že pomáháte.

Charita Česká republika: Dobrý den, v Praze lze přinášet oblečení do Azylového domu svaté Terezie v Pernerově ulici č. 20. ideálně do 16:30, ale lze i později, dům funguje 24 hodin denně. Prioritou jsou momentálně zimní oděvy.
V regionech je nejlepší se informovat v nejbližší místní Charitě, jestli mají zařízení, která by oblečení přijala.
Děkujeme všem, kteří pomáhají.

Armáda spásy: Dobrý den, budeme velmi rádi za oblečení na naší pobočce na Praze 7- Tusarova ulice. Recepce je otevřena stále. Děkujeme.
Darujte spacák nebo deku, můžete tím někomu zachránit život. Sbírku pořádá: Farní charita Praha 1, Žitná 35. Od: 7:00 - 18:00h.

Pokud vám přebývá oblečení, které zrovna není zimní, můžete je věnovat do dobročinných bazárků, kterých se v tomto období koná mnoho. Podívejte se třeba sem. Snad objevíte nějaký i ve vašm okolí.

My se budeme snažit doplňovat aktuální informace.