Zdravotně postižený zaměstnanec roku

  • 18. 10. 2019
Zdravotně postižený zaměstnanec roku

Navrhněte  hendikepované kolegy ze svého okolí  na prestižní cenu!

Projekt Zdravotně postižený zaměstnanec roku je jedním z řady projektů Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci lidí s postižením při vstupu na trh práce.

Myšlenkou soutěže je fakt, že stojí za to zviditelňovat zaměstnance se zdravotním postižením. Snižujeme tak míru předsudků u zaměstnavatelů i široké veřejnosti ve vztahu k pracovním možnostem a schopnostem OZP. Cílem je ukázat, jak si svého kolegy firma váží a jak je jeho práce pro společnost či organizaci důležitá.

Akce, kterou od roku 2010 vyhlašuje NFOZP letos ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy (HKMP), vyzdvihuje pracovníky, kteří dokážou být přes svůj zdravotní handicap úspěšní ve své profesi.

V lednu 2020 bude NFOZP již podeváté oceňovat nejlepší zaměstnance se zdravotním postižením z otevřeného a chráněného trhu, proto otevíráme již nyní nominace. Firmy, neziskové organizace, ale i kolegové z týmů mohou své návrhy posílat prostřednictvím formuláře, který je dostupný na webu zamestnanecroku.cz. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce, druhou kategorií Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

V Česku má zhruba každý desátý člověk v aktivním věku zdravotní postižení. NFOZP, který tuto soutěž pořádá, je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro handicapované, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají.

Nominace můžete posílat do 15. 11. 2019 také na kontaktní e-mail: ivana.valentova@nfozp.cz


Zdroj: zamestnanecroku.cz/