Patroni pomáhají klukům z dětských domovů v začleňování do společnosti. Hledají se další

  • 18. 01. 2014
Patroni pomáhají klukům z dětských domovů v začleňování do společnosti. Hledají se další
Liga otevřených mužů a o.s. Múzy dětem svým projektem Patron podporují schopnost kluků ze zařízení náhradní výchovy začlenit se do společnosti. „Mladé muže provázejí vyškolení a odborně koučovaní dobrovolníci, kteří jim jsou vzorem a pomáhají jim tak s nástrahami života. Máme za sebou úspěšný patronský rok a nyní hledáme další patrony,“ říká Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů. Zapojit do podpory se mohou muži, ale i ženy či firemní týmy.

Praha, 15. ledna 2014 – Liga otevřených mužů a o.s. Múzy dětem svým projektem Patron podporují schopnost kluků ze zařízení náhradní výchovy začlenit se do společnosti. „Mladé muže provázejí vyškolení a odborně koučovaní dobrovolníci, kteří jim jsou vzorem a pomáhají jim tak s nástrahami života. Máme za sebou úspěšný patronský rok a nyní hledáme další patrony,“ říká Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů. Zapojit do podpory se mohou muži, ale i ženy či firemní týmy.

 

„Je to jedna z nejvíce smysluplných aktivit, kterou jsem za poslední roky dělal. Mohu využít všechno, co jsem zažil. Dobré i zlé, úspěchy i chyby. Mohu Štefanovi ukázat, jak na to, aby se chlap udržel na nohou. Nebo jak se na ně zvednout, když občas upadne na hubu,“ říká jeden z patronů Jan Voves.

Je hodně mužů, kteří rádi pracují s mládeží. Liga otevřených mužů (LOM) s partnerem o.s. Múzy dětem pomáhají mladíkům ve věku 17-21 let vyrůstajícím v dětských domovech   zapojit se do společnosti. V domovech jsou sice hmotně zabezpečeni, ale po přechodu do běžného života často nezvládají zátěž související s nalezením a udržením zaměstnání či s hospodařením s výdělkem. Často postrádají pozitivní mužské vzory, na něž by se obrátili v případě těžkostí.. Dle studie MV ČR má až 51% dětí, které prošly dětským domovem, problémy se zákonem. Patronský systém by měl tento stav pomoci změnit.

Patronem se může stát muž, který je pro svou roli odborně vyškolen. Po celou dobu projektu je mu k dispozici odborná supervize pro zvládání případných krizových situací. Kluci z DD projdou kurzem finanční gramotnosti. Patronství mohou však podporovat i ženy nebo firemní týmy. Ti mohou konkrétní patronství zajistit materiální, finanční či jinou podporou.

Liga otevřených mužů a Múzy dětem hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát patrony mladých mužů vyrůstajících v dětských domovech. Pro zájemce pořádá projekt PATRON nezávazné informační schůzky. Nejbližší proběhnou v úterý 21. ledna 2014 od 19:00 v Pražských Holešovicích (Františka Křížka 11, Running Mall, konferenční sál Dany a Emila Zátopkových) a v Plzni 28. ledna 2014 od 17:30 v prostorách o.s. Ponton.

 

Pro více informací kontaktujte: Petr Jarkovský, ASPEN.PR, petr.jarkovsky@aspen.pr, 774 225 153

    

Liga otevřených mužů se zaměřuje na kvalitu života mužů a propaguje aktivní otcovství od roku 2006.

Múzy dětem ve svých projektech pomáhají dětem ze zařízení náhradní výchovy od r. 2003

Stránky: Liga otevřených mužů - www.ilom.cz, Múzy dětem – www.muzydetem.cz  

Projekt "Patron"