Zoxcall FF si mohli poprvé „osahat“ návštěvníci konference o technologiích INSPO 2019

  • 12. 04. 2019
Zoxcall FF si mohli poprvé „osahat“ návštěvníci konference o technologiích INSPO 2019

Praha, 2.4. 2019 - Technologická firma Zoxcall se zúčastnila konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Tam poprvé představila Zoxcall FF, nejnovější model svého komunikačního zařízení. Nejmenší telefon na světě, který se vejde do peněženky, rozpoutal vášnivou diskuzi. Zaujal nevidomé, osoby s pohybovým omezením, ale i zástupce vysokých škol.

„Ukázalo se, že model FF může být po drobných úpravách designu, efektivním a dostupným zařízením pro osoby se sníženou zrakovou a pohybovou schopností. Mám z toho upřímnou radost,“ říká Ota Kaláb, CEO společnosti Zoxcall a.s.

Zoxcall FF je zařízení o velikosti menší než kreditní karta. Je specifické tím, že nemá displej a funguje pomocí zabudované eSIM technologie. Společnost však chce nabídnout alternativu a již pracuje na vývoji nové generace, která bude nabízet také variantu se zabudovaným slotem pro nanoSIM kartu. Telefon je snadno ovládán pomocí tlačítek a do jeho paměti lze uložit až osm přednastavených čísel. Díky tomu upoutal pozornost uživatelů, pro které je ovládání chytrých mobilních telefonů zbytečně složité.

“Vývoj inovativních technologických řešení je naší hlavní doménou a představením modelu FF mise Zoxcallu rozhodně nekončí. Považujeme za naši povinnost hledat využití zařízení nejen v komerční sféře. Účastí na této konferenci byla zahájena diskuze, jejímž výsledkem budou konkrétní produkty, které usnadní nebo zpříjemní život lidem s individuálními potřebami. Líbí se mi třeba myšlenka zabudování našeho zařízení do invalidního vozíku,” dodává Kaláb.

Konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, jejímž generálním partnerem je Nadace Vodafone, se koná od roku 2001. Letošní 19. ročník navštívilo v sobotu 30. března rekordních 521 účastníků a s řadou nejnovějších kompenzačních pomůcek, programů a služeb se představilo 38 vystavovatelů.

O společnosti ZOXCALL a.s.
 
ZOXCALL  je český výrobce a prodejce inovativních telekomunikačních, lokalizačních a IoT zařízení. Propojením zajímavých technologických řešení vytváří unikátní elektroniku, která pomáhá lidem komunikovat. Více informací najdete na www.zoxcall.com.