Prošlapejte si letní organizátorský kurz Cestičky.

  • 06. 06. 2014
Prošlapejte si letní organizátorský kurz Cestičky.
Rádi byste udělali zase krok dál? Chcete se naučit organizovat dobrovolnické či zážitkové akce? Objevit své dosud skryté schopnosti a v mnohém překonat sebe sama? Vyzkoušet si, jaké je to vést druhé? Zkuste to!

Otevřete oči, mysl i srdce a v druhé polovině července vykročte na prožitkově-vzdělávací kurz Cestičky. Zváni jsou všichni nadšenci ve věku od 17 do 28 let.

Nemáte čas číst článek? Mrkněte na videopozvánku (http://bit.ly/Cesticky2014)

Cestičky jsou kurz pro lidi, kteří začínají pracovat s dětmi či mládeží ve volném čase nebo se věnují pořádání dobrovolnických akcí na ochranu přírody či památek.

Nápad na uspořádání takto orientovaného kurzu přišel už před patnácti lety. „Chtěli jsme mladým lidem nabídnout možnost prožít netradiční léto, překonat domnělé hranice všednosti,“ říká hlavní organizátor kurzu Dalimil Toman, „zároveň mě napadlo promíchat zážitkový program s kvalitním vzděláním pro volnočasové pedagogy,“ dodává. Vznikla tak pestrá programová směsice prolínající se dvanáctidenním životem na louce u Náměště nad Oslavou.

Jitka Ševčíková, která se kurzu zúčastnila, popisuje, co jí akce přinesla: „Prožíváte 12 dní plynoucí zábavy a dobrodružství, tvůrčí atmosféry a přátelství a po pár týdnech si uvědomíte, že vás to tehdy v létě, tak vtáhlo, nakoplo, že se pouštíte do organizování a vedení vlastních akcí. A vy víte, jak se do toho dát, aniž jste si na kurzu všimli, že se toho tolik učíte.“


Během necelých dvou týdnů prošlapete tři cesty – tři linie kurzu. První je cesta osobnostního rozvoje, poznání svých schopností a hranic. Sem patří fyzicky i psychicky náročné týmové hry, ale i aktivity pro vlastní klidné rozjímaní. Prostřední cesta vede ke vzdělávání. Ani zde však nejsou účastníci pasivními posluchači. Prostřednictvím různých aktivit si osvojíte například základy dramaturgie akcí, zdravovědy, psychologie a organizátorské psychohygieny, ekologické výchovy nebo pedagogiky. Poslední cesta přináší inspiraci a umožňuje poznání nových lidí a navazování přátelství. Tato cesta vás také přivede k zajímavým aktivitám jako je slaňování, tvorba přírodní keramiky, land art, vaření v přírodě a táboření v tee-pee, fireshow, žonglování a mnoho dalších.

Letošní ročník se uskuteční 18. – 29. července. Kromě certifikátu hlavního táborového vedoucího dle MŠMT si můžete odvézt i nová přátelství a neopakovatelné zážitky. Další informace najdete na www.cesticky.cz.