Výroční zpráva portálu Žiju s handicapem - oficiální tisková zpráva

  • 04. 11. 2013
Výroční zpráva portálu Žiju s handicapem - oficiální tisková zpráva
Portál Žiju s handicapem funguje už přes rok a je skvělým zdrojem informací nejen pro handicapované. Konečně přesvědčit se můžete sami, když ho navštívíte!

Výroční zpráva portálu Žiju s handicapem - oficiální tisková zpráva

 

Představení projektu

Webový portál Žiju s handicapem vznikl z iniciativy společnosti VIDIA-DESIGN s.r.o., která se zabývá tvorbou webových stránek, online prezentací a marketingem. Již od samého počátku je projekt finančně podporován společností D.I.SEVEN FACILITY s.r.o., která je nyní generálním partnerem portálu.

Projekt vznikl na podporu lidí žijících s handicapem, ať už s vlastním, či s handicapem někoho blízkého. V dnešní době lidé běžně vyhledávají informace na internetu. Projekt chce poskytovat vyhledávané informace a být pro handicapované přínosným mediem nejen z hlediska informací, ale i z hlediska zábavy a inspirace pro volný čas a sdružování lidí.

Cíle

Projekt má tyto hlavní cíle:

  • přinášet cenné rady a zajímavé informace, které lidé hledají na internetu (zdravotní pomůcky, práce, jak se vyrovnat s postižením, jak žít plnohodnotně, kde se scházet - kultura, sport, vzdělávání, kde najít odbornou pomoc, jak se vyznat v legislativních předpisech aj.);
  • dát prostor a pomoc jak handicapovaným jedincům, tak skupinám a organizacím; lidé si mohou na portálu vytvořit vlastní blog, publikovat články, názory, pozvánky, mohou inzerovat zdarma, komentovat a hodnotit články ostatních.

Historie portálu

Ke spuštění portálu Žiju s handicapem došlo v září 2012.

VIDIA DESIGN s.r.o. jakožto provozovatel portálu zajišťuje technické a administrativní zázemí portálu, funkčnost webu, grafický vzhled a podílí se z větší části na realizaci ideové přínosnosti webu (viz Cíle).

Šéfredaktorem portálu se stal Tomáš Mošnička, vrcholový sportovec, mistr světa ve vzpírání tělesně postižených a úspěšný handbikerový závodník. Jeho elán a životní zkušenosti handicapovaného dokážou být inspirací pro ostatní, kteří procházejí těžkou životní situací, cítí se bezradní nebo se snaží se svým handicapem vyrovnat. Pan Mošnička píše pro portál hlavní redakční články, kontaktuje významné osobnosti, s kterými dělá rozhovory, přináší aktuální a nová témata, testuje různorodé aktivity pro handicapované, o kterých podává recenze. Činnost šéfredaktora od počátku financuje společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o., jež se aktivně podílí na přímém zaměstnávání handicapovaných.

Po ročním provozu, kdy portál získal pozornost i pozitivní zájem stran širší veřejnosti, se začaly navyšovat nároky na provoz a tvorbu obsahu portálu. Naštěstí byl celý provoz portálu podpořen finanční podporou a záštitou generálního partnera, kterým se stala společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. Díky podpoře společnosti D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. je webový portál Žiju s handicapem nadále v provozu a má možnost se rozvíjet a zdokonalovat.

 

V Praze, dne 4. 10. 2013

Redakce Žiju s handicapem

 

Zdroj: www.zijushandicapem.cz/aktuality/vyrocni-zprava-2013-tiskova-zprava.html