Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

  • 11. 11. 2013
Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii
Na sobotu 23. listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Vsetín, 1. 10. 2013

 

Pavel Liška bude licitovat pro vsetínskou Diakonii

 

Na sobotu 23. listopadu připravuje Diakonie Vsetín Dobročinnou aukci. Dražit se bude téměř šest desítek uměleckých děl i výrobků z tvořivých dílen Diakonie. Licitování se ujme herec Pavel Liška. Záštitu nad akcí převzala starostka města Vsetína Iveta Táborská. Aukce se uskuteční v Mramorovém sále vsetínského zámku od 17 hodin.

 

Výjimečnou příležitost, jak nakoupit originální vánoční dárky a zároveň pomoci dobré věci, nabízí 5. Dobročinná aukce Domov, kterou připravila vsetínská Diakonie. Dražit se bude šest desítek uměleckých děl od regionálních tvůrců i výrobky, které vyrobili sami uživatelé Diakonie. „I letos jsme do aukce zařadili obrazy například Františka Segrada či Miroslava Adámka. Vsetínský rodák a fotograf Jindřich Štreit nám daroval svou knihu fotografií s osobním věnováním dražiteli“, prozradila Jana Najtová z Diakonie a dodává: “Polovinu dražených věcí však tvoří užité umění například keramická Přátelská sada, pískované a ryté sklo, Říční cínovaný šperk, svícen či zvon z kovu. Aukci obohatí také ručně šité hračky, háčkované ozdoby na vánoční stromek nebo Hedvábná šála z obláčků.“

Známý herec Pavel Liška se při dražbě postará o zábavu i napětí. „Vsetín jsem navštívil už několikrát s divadelním představením. Licitovat zde budu ale poprvé“, sdělil herec.

A jak peníze z dražby pomohou? „Potřebujeme pořídit novější automobil pro seniory z denního stacionáře Zahrada“, vysvětluje ředitel Diakonie Dan Žárský. „Auto, které používáme, je 18 let staré a poruchové. Přitom každý den, ať je vedro nebo mráz, vozíme seniory do stacionáře a zpět domů, případně také na výlety. Zvláště pro zaměstnané rodinné příslušníky našich uživatelů je to velká pomoc. Vydražené peníze proto půjdou na koupi novějšího auta.“ 

Pro všechny příchozí je připraven i hudební recitál v podání Kapely NOcA a výtečný raut z Restaurace Bečva. Cena vstupenky činí 150 Kč.

Letošní pátá Dobročinná aukce navazuje na čtyři předchozí ročníky. Umělci, kteří darovali do aukcí svá díla i lidé, kteří v minulých ročnících dražili, tak pomohli svými finančními prostředky k dokončení úprav Domova Jabloňová a k celkové rekonstrukci přilehlé zahrady.

 

Partneři akce: VS DOMY a.s., Lékárny Hanák

Mediální partneři: ANNA – reklamní agentura, OSA, Rádio Valašsko, TV Beskyd, Valašský deník, Vsetínské noviny.

 
 

PR kontakt: Marta Vodáková, 734 766 350, 571 420 617, vodakova.vsetin@diakonie.cz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko Vsetín

je nestátní, nezisková organizace, která poskytuje rozsáhlou sociální pomoc seniorům a sociálně vyloučeným na Vsetínsku. Zaměstnává 60 stálých zaměstnanců.

Přehled služeb Diakonie Vsetín:

Služby pro seniory

* Domov pro seniory Vsetín Ohrada pro 32 stálých uživatelů a Odlehčovací služba pro přechodný pobyt

* Domov se zvláštním režimem Jabloňová pro 20 stálých uživatelů

* Denní stacionář ZAHRADA pro osoby starší 50 let s poruchami paměti

* Domácí péče - pečovatelská služba v domácnostech uživatelů

Služby pro sociálně vyloučené osoby

 * RUBIKON - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 26 let

 * MOZAIKA - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Podrobné informace na www.diakonievsetin.cz