Čertice Dorka z dílny Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka vás chytne za slovo!

  • 08. 06. 2016
Čertice Dorka z dílny Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka vás chytne za slovo!
Praha 8. 6. 2016 - Nakladatelství Pasparta právě vydalo knížku pro děti Čertice Dorka – Nechytej mě za slovo populárních autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.

Praha 8. 6. 2016 - Nakladatelství Pasparta právě vydalo knížku pro děti Čertice Dorka – Nechytej mě za slovo populárních autorů Kláry Smolíkové a Honzy Smolíka.
Tato rozverná knížka představí známá rčení, přirovnání a ustálená spojení, která v dětských očích mohou nabývat zcela jiných významů. Když utíká mléko, vidí ho děti stejně jako Dorka pelášit po cestičce. Kdo vzal nohy na ramena, si ty nohy na ramena opravdu zavěsil. Svět čertice Dorky se po tři roky představoval v časopise Sluníčko a nyní se můžete s přepracovanou rubrikou potěšit a pobavit v knižním vydání.
Malá čertice Dorka vyrůstá u své babičky. Někdy si spolu báječně rozumějí, jindy se vůbec nemohou dohodnout. Dorka totiž každou chvíli chytá babičku za slovo. Jak se to dělá? To si počíháte na větu či slovní spojení, které by mohlo vlastně znamenat něco úplně jiného, než dotyčný myslí. A skočíte po něm! Čertice má nejen velkou představivost, ale ještě k tomu umí trošku kouzlit, takže se třeba po ránu promění v rybičku a vyskočí z postele. Jak si to babička přála.
Každá kapitola doprovázená půvabnými ilustracemi Honzy Smolíka představuje minipříběh, který se odvíjí od přísloví nebo slovního spojení (jako např. poper se s úkoly, tebe honí mlsná, vyspěte se do růžova…). Navíc končí jednoduchým hledacím úkolem, který děti baví, vede k přemýšlení a rozvíjí postřeh a pozornost.
Kniha všem dětem pomáhá zábavnou formou překonávat nástrahy českého jazyka a poznat jeho bohatost.

Nakladatelství PASPARTA bylo založeno v roce 2013 Národním ústavem pro autismus (dříve APLA Praha, Střední Čechy) jako sociální podnik s cílem vylepšit informovanost veřejnosti v oblasti autismu a dalších souvisejících oborech, a zároveň poskytnout lidem s poruchou autistického spektra pracovní uplatnění. V nabídce nakladatelství naleznete tituly z oblasti psychologie, pedagogiky a speciální pedagogiky pro odborníky i laickou veřejnost. Vydává rovněž knížky pro děti, jež pomocí piktogramů, které text doprovázejí, usnadňují čtení a porozumění dětem s různými poruchami.
Klára Smolíková je známá česká autorka knížek nejen pro děti, vydala např. Na hradě Bradě (Albatros 2015), Vynálezce Alva (Edice ČT 2014) – ke stejnojmennému večerníčku napsala scénář. Za komiks Viktorka a vesmírná dobrodružství (Portál 2014) získala ocenění Zlatá stuha 2015. Její činnost se neomezuje jen na psaní knih a scénářů, spolupracuje s muzei, pořádá besedy a worshopy, je editorkou komiksové revue Bublifuk a věnuje se i jiným dalším aktivitám.

Kontakt: Pasparta Publishing, www.pasparta.cz