Novými partnery konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami jsou CZ.NIC a Microsoft

  • 18. 01. 2019
Novými partnery konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami jsou CZ.NIC a Microsoft

Praha 18. ledna 2019 - Konference INSPO má stabilní věrné partnery. Generálním je již šestým rokem Nadace Vodafone, partnery jsou Autocont od roku 2007, Teiresiás od 2014 a ČSOB od roku 2015. Jak však přibývá účastníků, stoupají nároky na prostory a doprovodné služby, bylo třeba hledat další partnery, kteří by tuto ojedinělou konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami podpořili. V letošním již 19. ročníku se jimi staly CZ.NIC a Microsoft. Jejich přínos je nejen finanční, ale také tématy, která představí  v programu.

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC nejen že je správcem české národní domény .CZ, ale jeho silnou stránkou je také bezpečnostní politika. Proto její bezpečnostní analytik Pavel Bašta seznámí účastníky s nejčastějšími hrozbami, které na ně na internetu číhají. Představí praktické příklady takovýchto útoků, aby je uživatelé internetu mohli lépe rozpoznat a nestali se tak jejich obětí. Na příkladu z praxe CSIRT.CZ  také ukáže, že hodnotu mohou mít pro útočníky i věci, které by nás třeba na první pohled nenapadly.

„Cílem sdružení CZ.NIC je rozšiřovat obecné povědomí o aktuálních internetových technologiích. Snažíme se komunikovat se všemi možnými skupinami internetových uživatelů a  proto jsme rádi, že můžeme prezentovat i účastníkům konference INSPO,“ uvádí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „V minulosti jsme měli možnost zde představit naše projekty Tablexia a  Captcha Help. Letos bychom chtěli navázat se zkušenostmi, které jsme získali z provozu Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ.“

Zvýrazněným tématem 19. ročníku INSPO, který se uskuteční v sobotu 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha, bude využití umělé inteligence.  A právě v této oblasti vykazuje řadu konkrétních výsledků Microsoft.  Hector Minto, odborník na technologie pro zpřístupňování zodpovědný za oblast EMEA (Evropa, střední východ, Afrika), se ve svém vystoupení podělí o to, jak vlajkové produkty Microsoftu, Windows 10 a Office 365, již dnes využívají umělou inteligenci a jak umělá inteligence ovlivňuje inklusivní vývoj, který zohledňuje potřeby lidí se znevýhodněním. Přiblíží také grantový program "Umělá inteligence pro život bez bariér".

Pětiletý grantový program ve výši 25 milionů dolarů je určen neziskovým organizacím, vývojářům, vědcům a vynálezcům, kteří usilují o posílení lidských schopností s využitím umělé inteligence. Smyslem grantu je zvýšení potenciálu postižených na pracovním trhu, zlepšení jejich každodenního života a zkvalitnění komunikačních nástrojů pro lidi, bez ohledu na to, jak slyší, mluví nebo píší.

„V Microsoftu věříme, že pokrok v oblasti technologií pomůže zlepšit život více než miliardy lidí s postižením. Cílem našeho grantového programu Umělá inteligence pro život bez bariér je podnítit neziskové organizace, vývojáře či startupy, aby vytvářeli inovativní řešení, jako je třeba bezplatná aplikace pro zrakově postižené Seeing AI. Těším se, že řada takových nápadů přijde i z Česka a Slovenska!“ uvádí Alena Sochorová, ředitelka pro strategii, Microsoft Česko a Slovensko.

Vedle jmenovaných partnerů konference mají důležitou roli také mediální partneři. Jedním je od roku 2014 ČTK Protext a druhým dokonce od roku 2004 portál Helpnet.cz.

Zájemci o konferenci INSPO najdou její program na www.inspo.cz/inspo-2019, kde se nachází i odkaz na registrační formulář, jehož prostřednictvím je třeba se přihlásit.