Kde se vzal nápad vytvořit Kalendář tureckých receptů, jehož výtěžek jde na podporu o. s. Smíšek?

  • 04. 11. 2015
Kde se vzal nápad vytvořit Kalendář tureckých receptů, jehož výtěžek jde na podporu o. s. Smíšek?
Kalendář tureckých receptů pomůže dětem ze Smíšku!

Upřímně, vlastně ani nevím, kde přesně se ten nápad vzal... Jednou mi přišla zpráva od kamarádky Báry, něco jako: Niko, co udělat kalendář tureckých receptů? A já na to: Baru, proč ne, já jsem pro!


Bylo to loni na podzim,  obě jsme byly v požehnaném stavu, na měkko a plné ideálů o tom, jak pomůžeme dětem. To, že výtěžek půjde na konto o.s. Smíšek, vzešlo od Báry. Dlouho se Smíškem spolupracuje a já jsem nebyla proti. Děti mám ráda, koneckonců jedno jsem čekala, a jsem přece "zajištěná".

Myslím, že inspirací pro vznik kalendáře nám byla jedna facebooková skupina, kde se členky domlouvaly na vytvoření kalendáře. Vím, že mě tenkrát prolítlo hlavou, hm, nebylo by špatné udělat kalendář tureckých receptů a Bára měla ten samý nápad, jen ona to vyslovila, respektive napsala. Nápad úžasný, termín šibeniční.

Koncept kalendáře jsme měly vymyšlený, jen zrealizovat. Rozhodly jsme se pro tři recepty na měsíc, avšak člověk míní a jak říkala moje prababička, Pán bůh mění... Tři recepty se nám na stránku nevešly. Stejně jako nevyšlo uspořádání podle ročního období. Nám to však nevadilo... Máme spoustu let na to, abychom kalendář vypilovaly do naprosté dokonalosti.
Nakonec kalendář vyšel se dvěma recepty na měsíc a i přesto, že jsme se snažily sebevíc, tak distribuce proběhla až v počátkem roku 2015, kdy se Bára chystala na porod dcerky Meryem, a já to měla také za pár do porodu syna Nicolase.

Podařilo se nám vybrat devět tisíc korun, které jsme daly Smíšku, a bylo z toho uhrazeno školné dvěma dětem. Díky práci na kalendáři jsem se aktivně zapojila do pomoci Smíškům. Ať už splněním dvěma vánočních přání dětem z akce, kterou Smíšek pořádal, nebo balení dárků, které se předávaly dětem ze Smíšku na besídce. Mimochodem i na balení dárků pro děti ze Smíšku jsme byly tandemově s Bárou, obě ještě "s pupkama" a poté i na besídce, kterou jsme obě obrečely, neb jsme byly plné hormonů, a také jsme od dětí dostaly poděkování ve formě ručně vyrobených dárečků.

Letos kalendář připravujeme s větším předstihem tak, abychom stihly tisk a distribuci do Vánoc. A zatím jde všechno podle plánů! Naším cílem je vybrat více financí, rozzáření více očí a vytvořit dokonalý kalendář ze kterého je radost vařit.

Pokud i vy máte zájem o koupi Kalendáře tureckých receptů, kontaktujte nás, prosím, na adrese tureckykalendar@gmail.com. Cena jednoho kalendáře je 150 Kč plus poštovné 50 Kč. Znovu opakujeme, že po zaplacení tisku jdou všechny peníze na konto Smíšku. Děkujeme a přejeme krásný zbytek roku, ale hlavně: jak říkají Turci - Afiyet olsun! Dobrou chuť!

Nicol Malá