Vyražte na trhy! Na Vyšehrad.

  • 30. 04. 2018
Vyražte na trhy! Na Vyšehrad.

Květnová výzva je sladká! Seznámíte se s Nicol Škorpilovou, její kavárnou a úžasnými dorty. Po občerstvení můžete zaskočit na Trhy chráněných dílen na Vyšehrad.

Na křtu Kalendáře pomoci v listopadu 2017 nás čekalo kromě občerstvení, které nám věnovala cukrářka Nicol Škorpilová, i překvapení – perníčky s mašličkami. S Nicol jsem se seznámila až později při návštěvě její nové kavárny. Nicol je usměvavá, milá dívka, prostředí kavárny je velice útulné a ty dobroty !!! Takže je více než nutné, abyste se s Nicol seznámili.

Nicol, co ty a neziskovky?
S neziskovkou jsem se poprvé "naživo" setkala, když jsem získala svou první práci v Tiché kavárně, která funguje už mnoho let pod organizací Tichý svět. Měla jsem možnost nahlédnout do světa neslyšících, pracovat s nimi a poznávat je i na osobní úrovni. Tehdy jsem si uvědomila, že navzdory svému handicapu jde o úplně normální mladé lidi, kteří jsou schopní normálně pracovat a fungovat a jediné, po čem touží, je, aby je okolí bralo jako rovnocenné partnery.

Podporuješ neziskovky často? S jakými zajímavými projekty ses potkala?
Díky mému dlouholetému příteli a výbornému fotografovi Honzovi Kvardovi jsem měla možnost se alespoň částečně zapojit do projektu BuduPomahat.cz a to, jak jinak, než sladkými a slanými dobrotami, které jsme v našem cukrářském týmu upekli k příležitosti křtu Kalendáře pomoci.
Přes moji bývalou kolegyni Marcelku Nevšímalovou jsem měla možnost se zapojit do Nadačního fondu Moje velké přání, kde plní přání seniorům nebo lidem, kteří neměli v životě moc štěstí. Člověk může pomoci konkrétní osobě, nebo si o adventu může vytvořit vlastní adventní věnec a přispět tak na dobrou věc.
Jinak se snažím - především finančně - podporovat projekty na ochranu přírody nebo akce na pomoc dětem.

Kde můžou zájemci ochutnat tvoje dobroty? Co všechno nabízíš?
Naše dortíky mohou lidé ochutnat v mé nové kavárně Queen Café (ulice Na Bojišti 8, Praha 2). Protože je náš tým složený z cukrářek, hodně si s výrobou dortů hrajeme. Baví nás experimentovat a zároveň se snažíme využívat lokální a poctivé suroviny. Dnešní zákazníci mají vytříbené chutě a dokáží rozeznat, když dort není poctivý. Naše hlavní zaměření je ale na modelované a potahované dorty na svatby, narozeniny, firemní akce. Ty nás baví vůbec nejvíc, protože vyžadují notnou dávku kreativity, hraní si.