CHARITATIVNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ na PODPORU OBĚTÍ DOMÁCÍHO NÁSILÍ

  • 09. 05. 2018
CHARITATIVNÍ  PRODEJNÍ  VÝSTAVA  FOTOGRAFIÍ  na PODPORU OBĚTÍ  DOMÁCÍHO NÁSILÍ

V Praze, 5.5. 2018 - Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně  CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.

V kavárně je vystaveno celkem 16 snímků dvou vášnivých amatérských fotografů - Zdeny Zuzany Bednářové, bývalé dlouholeté ředitelky centra ACORUS, a Pavla Pěnkavy, sociálního kurátora. Všechny fotografie mají formát 30 x 45 cm (A3) a jsou umístěné v antireflexních klip rámech. Fotografie lze koupit za JEDNOTNOU CENU 800,-Kč. "Veškeré peníze získané prodejem fotografií použijeme na odbornou pomoc obětem domácího násilí, kterou bezplatně poskytujeme v ambulantní poradně a azylovém domě ACORUS," uvádí Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky  centra  ACORUS.  Zároveň  dodává: "Za dobu naší 20-ti leté existence jsme pomohli více než 5000 lidem (ženám i můžům), kteří se dovolali na non-stop krizovou linku 283 892 772, využili služeb naší ambulantní poradny v Praze 7 či nalezli útočiště v utajeném azylovém domě pro ženy a matky s dětmi."

"Chytila jsem na pasece motýlka", autor Zdena Zdena Bednářová, 2017

O autorech fotografiií
ZDENA ZUZANA BEDNÁŘOVÁ byla od roku 1998 do roku 2016 ředitelkou neziskového centra ACORUS. Náročnou práci s  klientkami traumatizovanými domácím násilím kompenzovala kreativními činnostmi, mezi které patří i fotografování. Má ráda přírodu, která je pro ni největší inspirací, takže i její snímky jsou zaměřeny na krajiny či detaily z přírody. Nejraději fotí v Podkrkonoší, kde tráví nejvíce času a zná tam různá poetická zákoutí.

PAVEL PĚNKAVA, sociální kurátor, říká: "Focení je pro mě výzva a zároveň relaxace. Věnuji se tomuto koníčku již téměř 30 let a stále je co objevovat. Nejvíc mě těší, když moje snímky udělají někomu radost. A pokud někomu (v tomto případě obětem domácího násilí) pomohou, tak si již nedovedu představit lépe naplněný cíl."


"Za pět minut dvanáct", autor Pavel Pěnkava, 2017