Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000 Kč.

  • 06. 06. 2018
Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000 Kč.

Tisková zpráva: V sobotu 2. června se v jižních Čechách na zámku Nové Hrady uskutečnil 8. ročník Dětského dne a benefičního  koncertu „Kdo má rád“ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, která se akce osobně zúčastnila již poosmé.

Dopoledne zámecký park ještě prosvěcovalo slunce, ale úderem 11.00 hodiny, kdy byl odstartován Dětský den se z Novohradských hor přivalil přívalový déšť s bouřkou a to vše trvalo přibližně 40 minut. V tu chvíli se náměstí i silnice v Nových Hradech změnily v řeku. Jediný, komu to nevadilo, byly děti. Ty absolvovaly všech 8 stanovišť, potkávaly se s čerty, princeznami, kováři a jinými pohádkovými bytostmi, aby za nasbírané body získaly dárky, diplomy a perníčky od českého krále perníku Pavla Janoše. Ani nafukovací a skákací atrakce v dešti nezahálely, neboť si jich děti užívaly a při dětské diskotéce to chvílemi vypadalo jak samba v kapkách deště. A jelikož v roce 2018 slavíme 100 let české státnosti, dětem i dospělým už na startu byly na tváře nebo ruce lepeny samolepky se znakem české vlajky, které připomínají toto významné kulaté výročí.

Kolem 15.00 hodiny začali přijíždět účinkující na zvukové zkoušky a tak se postupně dostavili např. bývalá Superstar Zbyněk Drda, elegantní a nestárnoucí Kamelie, legendární  Jitka Zelenková, hlasová koučka pořadu Tvoje tvář má známý hlas Linda Finková se svým přítelem a synem, česká Edith Piaf Radka Fišarová též se synem a přítelem, šansoniérka Renata Drossler, též se svým protějškem, zpěvák a showman Radek Banga ve své už legendární kšiltovce, muzikálová zpěvačka a herečka Markéta Zehrerová nebo zpěvák a producent koncertu Martin France. A jelikož akce získává na popularitě, tak ze sousedního Slovenska dorazilo pop-operní trio La Gioia nebo věčně usměvavý Thomas Puskailer. Jako překvapení se divákům představila prostorově rozměrnější skupina Koule a jako bonbónek Ústřední hudba Armády ČR. Akci už tradičně moderovala moderátorská nestorka Markéta Mayerová.  A aby účinkující nebyli pozadu, všichni si nalepili též vlaječky na tváře, ruce nebo do dekoltů.Koncert tradičně odstartovalo vypuštění holubů, kteří zakroužili nad zámeckou zahradou a koncert už střídala písnička za písničkou.

Na 3 šťastně vylosované diváky čekaly dárky v podobě knih od nakladatelství Brána, perníky od již zmíněného perníkáře Pavla Janoše nebo poukaz na ubytování přímo na zámku Nové Hrady nebo v lůnu Šumavy na legendárním hotelu Kristián.

I přes denní nepřízeň počasí diváci dorazili a tak se podařilo vybrat 39.000 Kč + 12 Euro a poté ještě dorazily dvě divačky a jeden manželský pár, kteří do společné kasy přihodili ještě 4.400 Kč a tak se částka vyšplhala na 44.000 Kč, které byly opět předány do rukou ředitele nemocnice Prachatice Michala Čarvaše na Dětské a novorozenecké oddělení.

 

Agentura Martin Production

www.martinproduction.eu

www.martinfrance.cz