Zájem o konferenci INSPO meziročně stoupá u účastníků, vystavovatelů i partnerů

  • 25. 02. 2019
Zájem o konferenci  INSPO  meziročně stoupá u účastníků, vystavovatelů i partnerů

Praha, 25. února 2019 - Technologie pro lidi se speciálními potřebami budí zájem veřejnosti i uživatelů. Více než měsíc před konferencí INSPO, která se uskuteční  30. března v Kongresovém centru Praha, je potvrzena rekordní účast vystavovatelů, počet přihlášených účastníků už přesáhl dvě třetiny kapacitních možností a sestavu partnerů doplnili další dva donátoři – Skupina ČEZ a projekt bude realizován i za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Generálním partnerem konferenci INSPO je již šestým rokem Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jsou Autocont, CZ.NIC, ČSOB, Microsoft a Teiresiás. Co vedlo Nadační fond Českého rozhlasu k rozhodnutí, že také podpoří konferenci?

„Nadační fond Českého rozhlasu pomáhá prostřednictvím Světlušky zrakově postiženým směřovat k osamostatnění, a tím k naplnění životních rolí dle jejich vlastní volby. Věříme, že podpora vývoje a šíření moderních asistivních technologií je právě jednou z cest k osamostatnění. Konference INSPO je vlajkovou lodí akcí pořádaných za tímto účelem s vysokou úrovní odbornosti a velkým důrazem na užitek pro samotné uživatele technologií. Pokud chceme sledovat světové trendy, pak ideálně zde. V loňském roce jsme mohli například na INSPO vidět poprvé zařízení OrCam MyEye a dnes vidíme první reálné uživatele této technologie u nás,“ říká Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kamera OrCam MyEye 2.0, která se připevní k nožičce brýlí,  není větší než prst, a přitom dokáže okamžitě přečíst jakýkoliv tištěný nebo digitální text (noviny, knihy, menu v restauraci, značky, obaly výrobků, obrazovky počítačů nebo telefonů). V reálném čase rozpoznává obličeje, identifikuje výrobky, bankovky, kreditní karty a další. Zatímco při prezentaci na loňské konferenci ještě neuměla česky, letos již brněnská firma Sagitta ve svém stánku bude předvádět její lokalizovanou verzi.

Skupina ČEZ prostřednictvím několika grantových programů podporuje osoby se zdravotním postižením. Nyní poprvé podpoří také konferenci INSPO.

„Skupina ČEZ se ve svém podnikání řídí principy udržitelného rozvoje. Jedním z našich cílů je přinášet užitečná řešení našim zákazníkům. I proto jsou všechna naše zákaznická centra bezbariérová. Jsme rádi, že můžeme být partnerem INSPO konference, která se zabývá novinkami a inovacemi, které pomohou lidem usnadnit život,“ uvádí Michaela Chaloupková, členka představenstva a leader udržitelného rozvoje ve Skupině ČEZ.

Díky  všem partnerům se daří držet konferenční poplatky při zvyšujících se nákladech na velmi nízké úrovni. Zájemci o konferenci INSPO najdou její program na www.inspo.cz/inspo-2019, kde je i odkaz na registrační formulář.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje využívání technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jsou Autocont, CZ.NIC, ČSOB, Microsoft, Skupina ČEZ a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.