Novinky z Portálu

  • 10. 12. 2019
Novinky z Portálu

Přinášíme informaci o nových knihách z nakladatelství Portál.

Saline, Sharon
Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli
Překlad: Kittová, Monika
Místo rad expertů někdy potřebujeme pomocnou ruku i od těch, kteří s ADHD žijí. Autorka shromáždila zkušenosti desítek dětí a mladých lidí, kteří jsou hyperaktivní a nepozorní, a zjistila, že nejlépe funguje, pokud je rodiče zapojí do rozhodování o věcech, které se doma odehrávají. Praktická doporučení a příklady, jak co nejlépe vyjít se svým náročným, ale také milovaným dítětem.
Sharon Saline, Psy.D., je psycholožka specializující se na problematiku ADHD. Za více než pětadvacetiletou praxi dospěla k pozitivnímu přístupu k mladým lidem s poruchou pozornosti a hyperaktivitou, který napomáhá tomu, že se jim v životě daří lépe.
brož., 240 str., 349 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Mé dítě má ADHD , Jak přežít s hyperaktivitou a poruchami pozornosti , Jak přežít s poruchami učení

Thompson, Tracy
Mateřství se mi stalo pastí
Příběhy matek s depresí
Překlad: Le Roch, Pavla
Na základě vlastní zkušenosti a výpovědí dalších matek, které se musely s mateřskou depresí dlouhodobě potýkat, autorka popisuje a definuje tento stav a vymezuje se proti tabu, s nímž bývá stále ještě koncept „nemilující matky“ spojován. Nabízí řadu rad, jak si tuto situaci pokud možno usnadnit, a hlavně jak ji nepředat dalším generacím.
Tracy Thompsonová je americká novinářka. Další její knihou je Beast, beletristicky laděný příběh o tom, jak se s depresí vyrovnávala ona sama.
brož., 248 str., 349 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: O matkách a dcerách , Mateřský koučink , Jakou barvu má pondělí?

Caby, Filip; Caby, Andrea
Přehled psychoterapeutických technik pro práci s dětmi a rodinou
Překlad: Simonová, Lucie
Bohatě strukturovaná kniha rozvíjí nové nápady týkající se řešení problémových situací (např. práce s metaforami, se zdroji, s improvizací).
Dr. Filip Caby pracuje jako hlavní lékař oddělení dětské psychiatrie Nemocnice v německém Papenburg-Aschendorfu. Má systemické a hlubinněpsychologické vzdělání.
Dr. Andrea Caby je profesorkou sociální pediatrie na Univerzitě v Emdenu/Oldenburgu.
brož., 216 str., 399 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Zázrak tří květin , Pověz mi... , Dítě traumatizované v blízkých vztazích