Pomůžete Ratolesti?

  • 18. 11. 2019

Už 24 let pomáháme ohroženým dětem a mládeži; nyní ale potřebujeme pomoc my.

Letos jsme se stali svědky situace, kdy byly výrazně snížené poskytnuté dotace financující sociální služby. Jednoduše řečeno – bojujeme se zaplacením základních výdajů organizace.

 

Do konce roku nám chybí přibližně 250 000 Kč na pokrytí základních činností, které jsou stěžejní pro nás a naše klienty. Z důvodu nedostatku financí jedeme v „úsporném režimu“ – téměř všechny naše služby fungují v personálním podstavu a tato situace ohrožuje provoz našich nízkoprahových klubů pro děti a mládež, přijímání nových klientských rodin ale i podporu těch stávajících.

 

Naše práce ve službách sociální prevence možná neplní titulní stránky novin, ani se o jejich přínosu nemluví v hlavním vysílacím čase. Výsledky práce sociálních pracovníků se nemusí projevit okamžitě, ale jsou všude kolem nás – jsou to děti, které smysluplně tráví volný čas, rodiny, které jsou bezpečným místem pro všechny, mladí lidé, kteří vědí, že jejich minulost nedefinuje jejich budoucnost. A prevence se vždy vyplatí víc, než řešení vyvstalých problémů.

 

Pokud si myslíte, že služby sociální prevence mají smysl, podpořte prosím naši činnost.

 

Na odkazu www.darujme.cz/projekt/428 probíhá sbírka, pomocí které můžete přispět jakoukoliv sumou; budeme vděční za každý příspěvek. Naši práci můžete podpořit také koupí obrazu, trička či tašky z nabídky Galerie Ratolest.

 

Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá. Děkujeme.