HLINSKO VIDĚLO REKORDNÍ BURZU FILANTROPIE

  • 23. 06. 2017
HLINSKO VIDĚLO REKORDNÍ BURZU FILANTROPIE
Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim letos zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů 6 neziskovek dary v hodnotě 275 000 korun. Jde o největší sumu darů na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z.s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz 

HLINSKO VIDĚLO REKORDNÍ burzU filantropie

Pardubice – 22. června 2017

 

Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim letos zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci prospěšných projektů 6 neziskovek dary v hodnotě 275 000 korun. Jde o největší sumu darů na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

 

Burzu filantropie pořádá od roku 2011 sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Neziskovky na ní prezentují své nápady před zástupci firem a veřejné správy, a ti mohou jejich záměry podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

 

„Letošní Burza filantropie byla bohatá na zajímavé projekty. V okrese Chrudim je navíc každý rok zapojeno více firem, letos se jich sešlo hned osm. Burza skvěle propojuje výjimečné lidi, kteří mají chuť zlepšovat život na Chrudimsku,“ zmiňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je i jedním z donátorů dobročinné burzy.

 

Jaké projekty se tedy díky donátorům uskuteční? Chrudimské Ekocentrum Ledňáček si pořídí nové vybavení a pomůcky pro svou činnost – pro návštěvníky si tak připraví nové aktivity a kroužky. Sportovní oddíl TJ Léčebna Košumberk zřídí nové cyklocentrum pro handicapované, ti tak najdou aktivní vyžití díky ježdění na speciálním tricyklu nebo handbiku. Výraznou pomoc získala i Oblastní charita Nové Hrady a spolek Péče o duševní – díky podpoře donátorů si budou moci obě organizace pořídit nové auto a dojíždět za nemocnými a potřebnými, kteří potřebují pomoc. Centrum J. J. Pestalozziho zrekonstruuje a vybaví svůj Dům na půli cesty, ve kterém žijí mladí dospělí, kteří opustili dětské domovy a vstupují do vlastního života. Díky podpoře bude obnovena i činnost Mateřského centra Hlinečánek, které pořádá rozličné aktivity pro rodiny a děti. Zajímavostí je, že Hlinečánek a novohradská charita se na Burze filantropie prezentovaly a uspěly poprvé v historii.

 

Tím ale výčet nových dobročinných projektů v Pardubickém kraji nekončí. Na podzim se uskuteční další Burzy filantropie pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy. I zde můžeme očekávat, že neziskovky připraví nápadité projekty, na jejichž uskutečnění budou mít donátoři chuť přispět.

 

Díky projektu podpořenému Evropskou unií se Burza filantropie šíří také do dalších krajů. Na podzim tak proběhnou první ostré burzy v Jihlavě, Českých Budějovicích a středočeském Mělníku.