Neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie

  • 06. 06. 2017
Neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie
V Pardubicích proběhne 7. června posedmé dobročinná Burza filantropie. Své prospěšné projekty na ni odprezentuje 6 neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální a další dary od donátorů z řad podnikatelů, firem a veřejné správy. Díky burze vzniklo v Pardubickém kraji už 192 projektů podpořených dary v hodnotě 6 442 500 korun.

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z.s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

 neziskovky opět představí své nápady na burze filantropie

Pardubice – 5. června 2017

 

V Pardubicích proběhne 7. června posedmé dobročinná Burza filantropie. Své prospěšné projekty na ni odprezentuje 6 neziskových organizací, které se budou ucházet o finanční, materiální a další dary od donátorů z řad podnikatelů, firem a veřejné správy. Díky burze vzniklo v Pardubickém kraji už 192 projektů podpořených dary v hodnotě 6 442 500 korun.

Filantropické setkání odstartuje v 13:00 ve Skautském centru Vinice. Burzu filantropie opětovně pořádá Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj. „V loňském roce byla pardubická Burza filantropie velmi úspěšná. Donátoři na ní podpořili 12 projektů rekordními dary v hodnotě 441 000 korun. Mám radost, že čím dál více firem má chuť podpořit zajímavé projekty neziskovek, které pomáhají lidem v našem kraji. Je to důkaz, že když všichni spojí síly, vzniknou velké věci,“ říká Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je donátorem Burzy filantropie od jejího počátku.

„Tento rok se do pardubické Burzy filantropie přihlásilo 22 projektů. V „den Burzy filantropie“ se jich živě představí 6. O jejich postupu rozhodla svým hlasováním veřejnost na internetu a samotní donátoři,“ upřesňuje Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Na burze se tak představí jako nováček spolek Hurá na výlet, který bojuje proti takzvaným „šmejdům“, kteří lákají na podvodné prodejní akce. Spolek Hurá na výlet proto pořádá pro seniory, kteří touží cestovat a navštěvovat kulturní akce, vlastní zájezdy. Pro jejich konání shání podporu donátorů, aby byly pro seniory i nadále cenově dostupné.

Svůj záměr odprezentuje i Centrum pro dětský sluch Tamtam, které již v minulosti uspělo se svým projektem znakovacích medvídků. Letošním projektem chtějí poskytnout neslyšícím dětem intenzivní kurs, kterým jim pomůže zvládat různé životní situace i s jejich sluchovým handicapem.

Spolek Apolenka chce svým projektem zpříjemnit další část své farmy ve Spojile. Tentokrát cílí na nejmenší děti – do svého Relax parku si přeje umístit i atrakce, na kterých budou moci dovádět nejmenší děti a batolata.

Dalším nováčkem na burze je organizace Zeměkus, která provozuje lesní školku v Třebosicích. V ní chce založit i „indiánskou vesnici“, jejímž prvním obydlím bude velké teepee, ve kterém se budou děti učit o světě, i o sobě samotných. Jelikož děti v lesní školce tráví převážnou část dne venku, budou se moci v teepee schovat i za nepříznivého počasí.

V Pardubicích nás se svým novým projektem seznámí i Křižovatka handicap centrum. Jejich potřebou je získání tabletu a speciálních pomůcek pro terapie svých klientů. Díky nim budou moci zlepšit svůj zdravotní stav a trávit plnohodnotně čas ve společnosti.

S podobně zajímavým projektem, využívajícím moderních technologií, přichází i Rodinné integrační centrum. To chce pomoci 18letému studentovi Matějovi s Aspergerovým syndromem. Matějovou zálibou je počítačová grafika. Rodinné integrační centrum chce proto uspořádat výstavu jeho uměleckých děl a zároveň se snaží pro Matěje získat i nový výkonnější počítač, aby mohl dále rozvíjet svůj talent.

„Všechny projekty v sobě mají obrovskou sílu, sílu pomáhat tam, kde je potřeba. Věřím, že podobný pocit z nich budou mít i přítomní donátoři a společně pomůžeme všechny dobré nápady uskutečnit,“ zamýšlí se Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která nad Burzou filantropie převzala záštitu.

Příběhy, které stojí za představenými projekty, si může přijít poslechnout každý. Burza filantropie je totiž veřejnou záležitostí. Podporu projektům lze vyjádřit i velkým potleskem za prezentaci. Sraz přátel dobročinnosti v Pardubicích bude 7. června od 13:00 ve Skautském centru Vinice!