Konference INSPO 2020 proběhne 12. října online

  • 02. 10. 2020
Konference INSPO 2020 proběhne 12. října online

Praha 2.10.2020 - Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami se letos mimořádně uskuteční online, a to v pondělí 12. října od 16:30. Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a jejich facebookových profilech.

Dvouhodinový program moderovaný Markem Janáčem nabídne výběr z přednášek a představí se i technologické novinky a inovace. Aplikace Záchranka diváky seznámí s novou funkcí – přenosu videa z místa nehody na dispečink zdravotnické záchranné služby, která velmi usnadní komunikaci neslyšících v nouzi díky funkci chatu. Dále se představí technologie OrCam, jejíž výhody divákům přiblíží nevidomý uživatel, a v neposlední řadě dostane prostor i Tvoje Láska – seznamka nejen pro handicapované a mnohem víc.

„Pomocí online živého vysílání INSPO 2020 chceme ukázat, že videokonference sice přímý prožitek z osobního kontaktu plně nenahradí, ale na druhou stranu představují mnoho nových možností, především co do přístupnosti publika. Navazujeme tím na praktické ukázky používání ICT inovací pro zkvalitnění každodenního života nejen lidí s handicapem, ale jak nám doba ukazuje, tak i pro širokou veřejnost,“ uvedl Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone, která je už sedmým rokem generálním partnerem konference INSPO.

Výhodou online přenosu je to, že jej může sledovat neomezený počet zájemců, kteří se hostů mohou přímo ptát prostřednictvím komentářů. Samozřejmostí bude zajištění maximální přístupnosti. Online vysílání nabídne i tlumočení do znakového jazyka a přepis pro neslyšící.

„Program vysílání bude velmi praktický, tak abychom předali co nejvíce zkušeností a poznatků z využívání novinek. Současně si vážíme toho, že naprostá většina účastníků si své vstupenky na březnový termín ponechala na následující rok a my se budeme těšit na viděnou nejen 12. října online, ale snad i osobně v dubnu 2021,“ konstatoval předseda BMI sdružení Jaroslav Winter, hlavní organizátor konference.

Kompletní program a aktuality k živému vysílání INSPO 2020 budou zveřejněny v následujících dnech na www.inspo.cz
Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jubilejního 20. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení. Záštitu konferenci poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.