Se srdcem na dlani dorazila Tanja, Březinová, France i Batěk

  • 05. 09. 2023
Se srdcem na dlani dorazila Tanja, Březinová, France i Batěk

Na jihomoravském zámku Čejkovice se uskutečnil 1. ročník benefičního koncertu „Srdce na dlani“, jehož výtěžek putuje pro brněnský Nadační fond Krtek – děti s onkologickým onemocněním - www.krtek-nf.cz.

Tento první koncert vznikal takzvaně na zelené louce, protože ani produkční agentura a ani ředitel zámku Josef Geryk netušili, jestli se informace o koncertu mezi lidi dostane a kolik jich ve finále dorazí. Zámek funguje zároveň jako hotel a v rámci akce Otevřené sklepy byl hotel beznadějně vyprodán Proto většina účinkujících byla ubytována v brněnském hotelu Congress Orea Hotel, kde byl pro ně v odpoledních hodinách přistaven autobus, aby je odvezl na zámek Čejkovice.

Namísto ohlášené slovenské legendy Marcely Laiferoví, která se akce nemohla zúčastnit z pracovních důvodů a superstárovského zpěváka Zbyňka Drdy, který v ten den nastupoval na operaci, vystoupila hvězda 80. let Petra Zámečníková, jejíž duet Lítáme v tom ve své době boural české hitparády, nebo slovenští muzikáloví herci a zpěváci Janko Slezák a Erik Michálek. Koncert odstartovali starosta obce Čejkovice Pavel Novotný, ředitel zámku Čejkovice a zástupkyně Nadačního Fondu Krtek Irena Vlahovičová.

A pak už se střídal interpret za interpretem. Celou akci odstartoval slovenský herec a zpěvák Erik Michálek, který věnoval písničku Vašo Patejdla  Ja viem nečekaně zesnulému zpěvákovi. Svého slovenského kolegu vystřídal další slovenský interpret Janko Slezák, který mimo jiné bravurně zazpíval například velký hit Karola Duchoňa V dolinách. Poté s již neodmyslitelnou kytarou dorazil herec a zpěvák Petr Batěk a představil se vlastní tvorbou ze svého prvního CD.

Ženy jako první zastoupila už zmiňovaná Petra Zámečníková, která ke známému duetu Lítáme v tom přizvala pěveckého kolegu Martina France a pak ještě hitem Léto zavzpomínala na Ivetu Bartošovou, až v některých divácích vyvolala pocit, že to zpívá přímo Iveta. Poté přišel na publikum mladý interpret ovšem s velkým hlasovým potencionálem Tomáš Ringel a pak následovala rocková dračice Tanja Kauerová, která dorazila z Ostravy i se svým psím přítelem a od ní nemohl chybět její hit „Nad hlavou létá rockńroll“. Rockovou zpěvačku vystřídal zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France a s diváky se přišla rozloučit další rocková diva Marcela Březinová.

Nálada byla na koncertu velmi přátelská a lidská a tak už teď je jasné, že se diváci mohou na jižní Moravě těšit na 2. ročník koncertu „Srdce na dlani“ a to v pátek 31. srpna 2024 na zámku Čejkovice.