NOMINACE NA OCENĚNÍ SE PRODLUŽUJÍ DO KONCE LETOŠNÍHO ROKU

  • 05. 11. 2020
NOMINACE NA OCENĚNÍ SE PRODLUŽUJÍ DO KONCE LETOŠNÍHO ROKU

Pardubice – 3. listopadu 2020
V Pardubickém kraji budou již podesáté oceněni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy za záslužnou činnost pro ostatní, přínos k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru. Protože vývoj epidemiologické situace není příznivý, rozhodli se organizátoři přesunout slavnostní vyhlášení oceněných na jaro příštího roku. Proto se nominace na ocenění prodlužují do konce letošního roku.

Pořadateli události jsou Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a Pardubický kraj. Ocenění se udílí ve třech kategoriích – dobrovolník, nestátní nezisková organizace a společensky odpovědná firma. Do nominací se může zapojit i široká veřejnost.
Máte ve svém okolí lidi, kteří nezištně pomáhají ostatním? Vážíte si prospěšné činnosti neziskových organizací? Nebo znáte společensky odpovědné firmy? Posílejte nám své tipy na ocenění do 31. prosince 2020. Nominační formuláře a pravidla naleznete na www.nevladky.cz/nominace-oceneni.
„Letos, než kdykoliv jindy, se ukázala potřeba a význam dobrovolnictví. Nejen jednotlivci, ale i neziskové organizace a firmy spojili své síly a pomáhali, kde bylo potřeba,“ vyjádřil se k situaci radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a dodal: „V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a nařízení Vlády ČR jsme se rozhodli, přesunout slavnostní vyhlašování oceněných, které se mělo uskutečnit letos v prosinci, na jaro příštího roku. Proto se prodloužil i termín pro zasílání nominací.“
„Síla lidské solidarity je v této nelehké době světlem v temnotách,“ zhodnotila situaci Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a pořádajícího KONEPu. „Velké poděkování patří všem lidem, organizacím a firmám, kteří v covidové krizi věnovali svou energii i čas pro pomoc druhým. Každá pomocná a odvážná ruka je dnes potřeba,“ dodala na závěr senátorka Horská.