Malé povzbuzení s adventním kalendářem

  • 30. 11. 2020
Malé povzbuzení s adventním kalendářem

Koalice nevládek Pardubicka, z. s. pro vánoční čas v Pardubicích připravila aktivitu „hledáme kouskyDOBRA", která má za cíl přinést lidem malé povzbuzení v této komplikované době a alespoň trochu přispět k rozptýlení negativní atmosféry, již přináší současná situace.

Na letošní 1. prosinec připadá oslava dne dárcovství a dobrých skutků – Giving Tuesday. Ta se koná po celém světě již od roku 2012, v Česku pak od roku 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Miliony lidí se ten den vždy spojí, aby podpořily aktivity, kterým věří, a společenství, v nichž žijí. Za čtyři roky se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 111 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.

"V rámci této iniciativy jsme pro vánoční čas připravili výzvu hledáme kouskyDOBRA. Nejedná se o žádný ambiciózní projekt ani charitativní akci, naší snahou je pouze přinést lidem malé povzbuzení v této nelehké době a alespoň trochu přispět k rozptýlení negativní atmosféry, již přináší současná situace. Při procházkách po parcích v centru Pardubic najdete na několika místech vzkaz směřující k zamyšlení se nad tím, kolik dobra stále můžeme nacházet v úplně obyčejných věcech nebo drobnostech, které však mohou udělat hodně a ve svém součtu ukázat, že svět není jen špatný.
Tak neváhejte a pojďte do toho s námi. Každý dobrý skutek se počítá! Těšíme se na vaše počiny, příběhy, komentáře nebo třeba jen fotky, když narazíte na stanoviště se vzkazem. Sdílejte s hashtagem #kouskyDOBRA na sociálních sítích a pomozte šířit tuto myšlenku dál. A pro inspiraci si můžete každý prosincový den otevřít okénko našeho adventního DOBROkalendáře.
Přejeme všem klidné Vánoce a nový rok plný zdraví i naděje. A hlavně nezapomínejme, že kousky dobra je třeba hledat v kterékoliv době, nejen v té předvánoční."

Celá podoba výzvy je zveřejněna na webu: Hledáme kouskyDOBRA - Dobrovolnické centrum KONEP (dobrokonep.cz)
Od 1. Prosince je připraven funkční „adventní kalendář“ a o aktivitě bude Koalice nevládek Pardubicka, z. s. průběžně informovat na FB profilu: Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka - Hlavní stránka (facebook.com)