Poznejte dobrovolnictví na vlastní kůži: Dny dobrovolnictví 2024 jsou tady!

  • 18. 04. 2024
Poznejte dobrovolnictví na vlastní kůži: Dny dobrovolnictví 2024 jsou tady!

Ostrava, 18. 4. 2024 – Už příští týden 25. – 28. dubna se v Moravskoslezském kraji uskuteční Dny dobrovolnictví. Událost, která nabízí lidem příležitost, nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a sami si ho také vyzkoušet na vlastní kůži. Celkem 63 dobrovolnických příležitostí čeká na zájemce ve 14 městech napříč krajem. Organizátorem akce je Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj se tak přidává k dalším 11 krajům v České republice, kde se Dny dobrovolnictví budou odehrávat. Propojí se s více než 180 organizacemi napříč republikou ve prospěch společného dobra. Cílem akce je především zvýšení povědomí přínosu dobrovolnictví a o dobrovolnických možnostech.

„Dny dobrovolnictví otevírají dveře zejména těm, kteří nad vstupem do světa dobrovolnictví váhají a hledají směr. Akce, které příští týden v našem kraji proběhnou představují vzorek toho, co dobrovolníci mohou zažít. Na stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz si každý určitě najde aktivitu, která mu nejvíce vyhovuje, a může se přijít podívat, jak to v praxi funguje. Je to skvělá příležitost nejen poznat klienty, kterým dobrovolníci pomáhají, ale také si vyzkoušet dobrovolnictví na vlastní kůži.“ vysvětluje Dagmar Hoferková, vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje.

Do Dnů dobrovolnictví se zapojí 16 různých organizací napříč krajem – Armáda spásy; Centrum pro rodinu a sociální péči – Brána; Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek, Havířov a Ostrava; Domov Korýtko; Domov pro seniory Kamenec; Domov Sluníčko; Eurotopia.cz; Charita Český Těšín, Jablunkov a Ostrava; Nadační fond Pavla Novotného; Oblastní spolek Českého červeného kříže Ostrava; Slezská diakonie; Tutorie.

Veškeré informace o Dnech dobrovolnictví mohou zájemci najít na webových stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz, kde je uveden přehled všech akcí v jednotlivých krajích České republiky. Takže pokud přemýšlíte o dobrovolnictví, je ten správný čas to zkusit. Kdy jindy než teď!

Dny dobrovolnictví proběhnou v těchto krajích: Hlavní město Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj a Zlínský kraj.

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje vzniklo, stejně jako dalších 10 regionálních dobrovolnických center po celé republice, v roce 2020 s cílem zvýšit povědomí o dobrovolnických příležitostech a podpořit rozvoj dobrovolnictví v kraji. Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje je provozováno ostravskou ADROU.