10. ročník benefičního koncertu „Na křídle motýla“

  • 24. 06. 2024
10. ročník benefičního koncertu „Na křídle motýla“

V Top Hotelu Praha se v současných letních teplotách v Zimní zahradě uskutečnila tisková konference k jubilejnímu 10. ročníku benefičního koncertu „Na křídle motýla“, který se uskuteční v sobotu 17. srpna 2024 od 19:00 hodin na návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích.

Moderace se tentokrát místo moderátorky Michaely Doležalové, která pravidelně moderuje jako koncert, tak tyto tiskovky ujal zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France. Hned na začátku byl představen Nadační Fond Kryštůfek, včetně přítomného maskota Kryštůfka, pro kterého se koncert opět koná.

A pak už začalo představování interpretů, kteří sem dorazili. Byla představena nová zpěvačka na českém hudebním poli s uměleckým jménem Maja Rose, která zároveň zazpívala i svůj úplně nový song. Poté se představil mladý zpěvák Tomáš Ringel, který zazpíval ústřední písničku z muzikálu Fantom opery se svou kolegyní Veronikou Vršeckou.

O svých plánech též pohovořil i poprockový písničkář Jan Vytásek, kterého vystřídal nejznámější kamioňák ČR, muzikálový zpěvák a zároveň i folk rockový písničkář Jiří Zonyga, který se chystal též zazpívat, ale kvůli hlasové indispozici to přenechal právě už zmíněnému Vytáskovi, se kterým společně zpívají v projektu 4 Rockeři i s Leonou Šenkovou, Milanem Devinnem a Monikou Sommerovou.

Další z účinkujících se představil herec, zpěvák a básník Petr Batěk a jako poslední přítomná hvězda promluvila rocková ďáblice Marcela Březinová, která se pochlubila fotkami v mobilu se svými vnoučaty.

Překvapením tiskového odpoledne byl starosta Dolních Dunajovic Josef Hasník, který dorazil z jižní Moravy, aby na mikrofon pohovořil též o tom, jak dlouho už koncert zaštiťuje a všem účinkujícím jako dárek dovezl malou skleničku lipového medu, který byl den předem stočen.

Na konec tiskovky byli z přítomných novinářů vylosováni tři, kteří obdrželi dárkovou tašku s vínem od vinařství Mádl.

A pak už se všichni zúčastnění vrhli do víru rozhovorů a přátelských setkání v rámci výborného rautu a dobrých vín Top Hotelu Praha a shodli se na tom, že už se teď všichni těší na srpnový koncert v Dolních Dunajovicích, na kterém kromě už  výše zmíněných interpretů si diváci mohou také přijít poslechnout třeba herečku Jitku Smutnou nebo zpěváka Sámera Issu.