Knižní novinky

  • 19. 02. 2021
Knižní novinky

Nové knihy z nakladatelství Portál.

Hammarstedt, Åsa-Saga
První pomoc pro vysoce citlivé
Překlad: Klimentová, Eva
Švédská terapeutka ve své knize nabízí množství praktických návodů, jak může vysoce citlivý člověk svou citlivost konstruktivně využít. Radí, jak se vyrovnat s tzv. přestimulováním, jak o sebe skutečně do hloubky pečovat, abychom zase nabyli ztracené rovnováhy, a uvádí praktické rady z vlastní zkušenosti a příklady vhodných jógových cvičení.
Åsa Saga Hammarstedt je švédská terapeutka.
brož., 144 str., 269 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Stůjte si za svým , Vykročte z úzkosti , Pod nohama cítíš stébla trávy

LeJeune, Jenna; Luoma, Jason B.
Životní hodnoty v terapii
Překlad: Müller, Ivo
Kniha je praktickým průvodcem pro terapeuty. Na teorii akceptace a přijetí autoři ukazují, jak je možné pracovat s tématem životních hodnot. V popisech částí různých terapeutických rozhovorů demonstrují, jak lze otázku životních hodnot otevřít, jak o nich s klientem mluvit a jak klienta nasměrovat k věcem, které jsou v jeho životě zásadní, aniž o tom třeba ví.
Jenna LeJeune, Ph.D., je spoluzakladatelka a prezidentka Psychiatrické kliniky, výzkumného a vzdělávacího centra v Portlandu. Jako klinická psycholožka se zaměřuje na to, jak lidem pomoci hledat smysl svého života.
Jason B. Luoma, Ph.D., je spoluzakladatel a výkonný ředitel Psychiatrické kliniky, výzkumného a vzdělávacího centra v Portlandu. Jako vědec se zabývá studiem stydlivosti, sebekritičnosti a emocí.
brož., 280 str., 459 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Stín v nás , Sny jako řeč nevědomí , Já jsem OK, ty jsi OK

Frankl, Viktor E.
Léčba smyslem
Základy a aplikace logoterapie
Překlad: Fafejta, Ondřej
Frankl v sérii přednášek z roku 1966 zdůrazňuje systematickou povahu logoterapie, která předpokládá svobodu vůle, vůli ke smyslu a smysl života. Zaměřuje se na konkrétní logoterapeutické techniky a také na aplikační oblasti logoterapie, jež léčí různé typy neuróz. Logoterapie vykládá i v kontextu jiných psychoterapeutických škol nebo ve vztahu k teologii.
Viktor E. Frankl (1905–1997) byl profesorem neurologie a psychiatrie na Vídeňské univerzitě a profesorem logoterapie na United States International University v Kalifornii a dalších amerických univerzitách. Je tvůrcem tzv. logoterapie a existenciální analýzy jakožto „třetího vídeňského směru psychoterapie“, který se zaměřuje na hledání smyslu v lidském životě. Ve svých knihách Frankl mj. využil své zkušenosti vězně nacistických koncentračních táborů. V Portále vyšly jeho knihy Utrpení z nesmyslnosti života a Teorie a terapie neuróz.
brož., 184 str., 299 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Teorie a terapie neuróz , Smysl života , Přednášky k úvodu do psychoanalýzy