Články

Víte o něčem zajímavém z oblasti neziskového sektoru? Napište nám o tom. Jste-li nezisková organizace, můžete se zaregistrovat a zveřejňovat kromě článků i pozvánky na akce nebo inzeráty v burze pomoci.


20. červen 2020

CO SEŽRAL ŽRALOK

Co sežral žralok je vtipná a hravá multimediální kniha s důležitým poselstvím. Všem dětem předškolního a mladšího školního věku kromě zábavy osvětlí, jak zacházet s odpady a ještě lépe – jak a proč jim předcházet.


20. červen 2020

HLINSKO BYLO DĚJIŠTĚM PRVNÍ LETOŠNÍ BURZY FILANTROPIE

Dějištěm 41. dobročinné Burzy filantropie se stalo 17. června již po čtvrté Multifunkční centrum Hlinsko. Zástupci 6 neziskových organizací prezentovali před 10 donátory z řad podnikatelů a veřejné správy své prospěšné projektové záměry. Pět projektů si vybrali sami donátoři, šestý vzešel z internetového hlasování veřejnosti. Sedmý projekt byl podpořen i bez prezentace.

20. červen 2020

Projekt MARY´S MEALS aneb jak pomoci hladovějícím dětem

Předsedou správní rady české pobočky mezinárodního hnutí Mary´s Meals je pan Marián Janov. Narodil se 8. 7. 1960 v Trnavě (SR). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě a 9 roků působil jako vysokoškolský pedagog a ve volném čase pracoval jako turistický průvodce v cestovní kanceláři. V roce 1992 se rozhodl jít do podnikatelské sféry. Založil a řídil investiční fond, poutnickou cestovní kancelář a hotelovou společnost. Dnes podniká v realitní sféře.
Sám o sobě říká: „Vo svojom živote som sa vždy zaujímal o ľudí v mojom okolí i o dianie vo svete. I preto sa spolu s rodinou a priateľmi zapájam do roznych charitatívnych aktivít v našom meste, krajine i zahraničí. Projekt Mary’s Meals ma oslovil na jeseň r. 2017 a spolu s priateľmi sme sa rozhodli zapojiť svoje schopnosti a sily do služieb tejto ušlachtilej myšlienky.“ dodal.

11. červen 2020

Knižní novinky

Přinášíme informace o knižních novinkách z nakladatelství Portál.

9. červen 2020

Po celou dobu Coronavirové epidemie v Husitské na Žižkově v Praze pomáhali potřebným

Aktivizační prostor KC Husitská poskytuje pomoc a podporu osobám v hmotné nouzi v Praze od r. 2017. I za nouzového stavu pomáhali v 1. linii. Bez přerušení zde funguje sociální poradenství, komunitní prádelna a výdej potravin.

3. červen 2020

Zachraňte práci pro lidi s postižením. 

Kdo máte rád nakládaný hermelín, zbystřete. Dobroty s příběhem jsou v ohrožení, proto sdílíme informace o možnosti podpory.

28. květen 2020

Konej Dobro Za Rohem!

Nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. vyzývá skrze nový projekt Dobro za rohem  místní občany k vlastní organizaci jednodenní dobrovolnické akce pro jakékoliv neziskové organizace v blízkosti jejich domova. Hlavním cílem projektu je motivovat a povzbudit nejen děti a mládež k zapojení do dění různých občanských iniciativ a zároveň je naučit základům event managementu v rámci online školicího cyklu v přímé spolupráci se školitelem a koordinátorem dobrovolnických aktivit Tamjdemu po celé České republice. Celý projekt poběží od poloviny června až do konce září.

27. květen 2020

Novinky z nakladatelství Portál

Přinášíme informace o knižních novinkách.

26. květen 2020

Staň se lektorem lidskoprávního vzdělávání

Uvažuješ už dlouho nad tím, jak smysluplně využít svůj volný čas a zároveň chceš být součástí změny, která má reálný dopad? ... tak neváhej a staň se lektorem lidskoprávního vzdělávání v Amnesty International.

26. květen 2020

V Pardubickém kraji začíná fungovat regionální dobrovolnické centrum

Pardubice, 25. května 2020
V deseti českých krajích zahajují od května letošního roku svou činnost regionální dobrovolnická centra. Ta zřizuje a finančně podporuje Ministerstvo vnitra ČR v rámci projektu „Rozvoj dobrovolnictví v ČR“ podpořeného z Operačního programu Zaměstnanost ESF. Jde o informační a kontaktní centra pro dobrovolníky, neziskové a příspěvkové organizace či obce v daném kraji, která především pomohou zlepšit dostupnost dobrovolnictví v regionech. V Pardubickém kraji se jeho provozovatelem stala na základě otevřeného výběrového řízení Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), jež má letité zkušenosti s působením v neziskovém sektoru i s managementem dobrovolnictví.
 

25. květen 2020

Dobročinná aukce ve prospěch obětí domácího násilí

Dvě advokátní kanceláře, zaměřené na rodinné právo, AK Hrdá a AK Andršová, se rozhodly spojit síly a uspořádaly dobročinnou aukci ve prospěch obětí domácího násilí. Díky této aukci je možné zažít dobrý pocit z pomoci druhým a zároveň udělat radost sobě či svým blízkým.

22. květen 2020

„V době koronavirové krize se po neziskovkách slehla zem“ – Co my na to?

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR vyvrací mýty o nezisku. Jeden aktuální z doby koronavirové je tu!

21. květen 2020

To jsem z toho bazén!

Člověk může přijít o schopnosti se rozhodovat: nemocí, úrazem, psychickým onemocněním, stářím. Někteří lidé potřebují pomoc při rozhodování z důvodu svého postižení v duševní oblasti. V minulosti byli v takové situaci svéprávnosti zbavováni, bylo to poměrně jednoduché, a opanovalo to praxi. Dnes nelze lidi svéprávnosti zbavit, lze je ale omezit. A to často tak invazivně, že to prakticky znamená zbavení. Klíčová je role soudů a veřejné objednávky, kterou mají od společnosti. Člověk pak může být vydaný všanc opatrovníkovi, či už veřejnému, tj. obci, nebo soukromé osobě. Příklady ze života jsou nezřídka znepokojující.

11. květen 2020

Návrat k běžnému fungování v době koronaviru? Jak na to pro ohrožené.

Praha, 11. 5. 2020 – Rozvolňování restriktivních opatření je očekáváno ze všech stran. Není to ale čekání na „uvolnění“, je to spíše přestup do ještě nepřehlednější éry života s viry. Týká se to nás všech, ale zejména těch, kdo jsou zahrnováni do rizikové skupiny, omezené svým zdravotním stavem – bez ohledu na věk a důvod. Mezi ty patří i lidé s onkologickou nemocí, nejen tou, která probíhá, ale i tou, která zanechala deficity v imunitě, fungování plic nebo srdce. Takže jak na to?

28. duben 2020

Informační linky k onemocnění COVID-19 mohou použít díky online přepisu hovoru i neslyšící

Praha, 28.4.2020 – Službu online doslovného přepisu ke speciálním telefonickým informačním linkám k onemocnění COVID-19 nabízí již řada krajských hygienických stanic, zdravotních pojišťoven, krajských úřadů, Ministerstvo zdravotnictví, Státní zdravotní ústav, Úřad práce. Zjišťuje ji sociální podnik Transkript online a je určena lidem neslyšícím, nedoslýchavým, nebo také těm, kteří preferují psanou formu projevu. Nejčastěji ji využívají klienti Úřadu práce.

27. duben 2020

Česko se vrací do “normálu”, sociální služby pro děti a mladistvé i rodiny zůstávají ale stále zavřené. Podle odborníků je to absurdní

Praha, 27. dubna 2020 - Ode dnešního dne otevírá pro své zákazníky provoz řada podniků po celém Česku. Vláda ovšem stále drží zavřené služby pro děti a mladistvé i rodiny s dětmi. Ty sice mohou v rámci rozvolňování opatření v sociálních službách dnešním dnem pomoc poskytovat distančně, podle České asociace streetwork sdružující nízkoprahové a terénní programy v Česku je to ale ab-surdní v době, kdy už je povolené sdružování do 10 osob.

21. duben 2020

O reformě psychiatrické péče s Danou Chrtkovou

"Já osobně bych tak vyzvedla skutečnost, že smyslem NAPDZ je zvýšit kvalitu života lidí s duševním onemocněním nebo lidem, kteří jsou v ohrožení duševního onemocnění. Jsem přesvědčena, že samotní lidé s duševním onemocněním budou hrát nezastupitelnou roli. Proto považuji za velice důležité, že zapojování lidí s duševním onemocněním do rozhodovacích procesů v oblasti duševního zdraví je dnes považováno za samozřejmost. Bez nás to totiž skutečně nepůjde a zapojování lidí s duševním onemocněním do reformy bude v budoucnu jistě ještě v mnohem větší míře, než je tomu dnes"

20. duben 2020

Nabídka partnerství: Poskytnutí prostor pro akce neziskových organizací 2020

Kongresové centrum Praha a.s. v rámci svého programu společenské odpovědnosti nabízí neziskovým organizacím podporu formou poskytnutí prostor s 80% slevou pro účely uspořádání akcí typu konference, koncertu nebo divadelního představení. Výzva prodloužena do konce května, vyhodnocení 15. června.

17. duben 2020

Škoda Auto daruje 100 osobních vozidel do sociálních a zdravotních služeb

Tisková zpráva Asociace veřejně prospěšných organizací ČR
Praha, 17. dubna 2020: Stovku automobilů ŠKODA Octavia věnuje jejich výrobce Škoda Auto organizacím, které v terénu zajišťují zdravotní a sociální péči. Organizace využijí nové vozy k převozu svých klientů či pacientů, případně k dopravě svých pracovníků za klienty v domácím prostředí. Automobilka svým aktuálním programem navazuje na již dříve uskutečněnou pomoc. V jejím rámci zapůjčila na dobu nouzového stavu více než 200 automobilů organizacím, které bezprostředně po vypuknutí epidemie onemocnění COVID začaly pomáhat nejohroženějším skupinám obyvatel.
 

17. duben 2020

Mladí IT advokáti vyvinuli aplikaci na pomoc podnikatelům

Takřka každý den vydávají orgány veřejné správy různé podpůrné dokumenty a tiskové zprávy, které pojednávají o dotačních programech či různých úlevách v souvislosti s aktuální pandemií koronaviru. Nicméně ne vždy je jednoduché se v dané informační smršti zorientovat a ne každý člověk, který stojí na hranici krachu, si může dovolit zaplatit právníka, aby mu s tím pomohl. Tuto situaci se rozhodla vyřešit parta mladých advokátů, kteří spustili pracovní verzi chytré poradní aplikace na stránkách www.otevrenepravo.cz, která pokládá tazateli prostřednictvím chatu otázky a na základě odpovědí vyhodnotí, na jakou podporu má tazatel právo.