Kouzelná vstupenka bude pomáhat potřebným

  • 08. 12. 2023
Kouzelná vstupenka bude pomáhat potřebným

7. 12. 2023, Ostrava – Divadlo loutek Ostrava a ostravská pobočka neziskové organizace ADRA spouští od prosince dlouhodobý projekt s názvem Kouzelná vstupenka. Díky Kouzelné vstupence se do divadla dostanou i děti ze sociálně slabších rodin, které by si jinak návštěvu nemohly dovolit.

Diváci Divadla loutek budou mít při nákupu vstupenek nově možnost přikoupit i tzv. Kouzelnou vstupenku v hodnotě 150 Kč. Ta potom poputuje do organizace ADRA, která ji dále bude distribuovat mezi děti, které navštěvují dobrovolníci.

„Jednou z rolí dětského divadla je vzdělávat a obohacovat rozvoj malých diváků, proto je škoda, že existuje skupina dětí, která se do našeho divadla nikdy nepodívá. A to chceme alespoň trochu změnit. Advent je čas radostného očekávání, duchovního rozjímaní a dobročinnosti, chceme proto vyzvat naše pravidelné diváky k nákupu Kouzelné vstupenky, aby se první děti mohli těšit z krásného dárku již na Vánoce “ říká ředitelka Divadla loutek Alena Punčochářová.

Výběr potřebných rodin a dětí bude mít na starosti ostravská pobočka organizace ADRA. „Naši dobrovolníci navštěvují děti v nemocnicích, v pěstounských rodinách, ale i ohrožené děti, které se ocitnou v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Těm všem přinášejí do života radost, nové zážitky a podporu ve chvílích, kdy na to vlastní rodina nestačí. Dobrovolníci ADRA jsou pro děti staršími kamarády i vítanými společníky pro smysluplné trávení volného času. To že budou mít děti možnost navštívit Divadlo loutek, například i se svým dobrovolníkem, považujeme za skvělou myšlenku a děkujeme, že vedení divadla na tyto děti v předvánočním období myslí,“ říká Dagmar Hoferková z organizace ADRA.