Kuchař Marek Fichtner a herečka Míša Tomešová pokřtili Kalendář pomoci

  • 16. 11. 2017
Kuchař Marek Fichtner a herečka Míša Tomešová pokřtili Kalendář pomoci

Unikátní kalendář na příští rok připravili dobrovolníci z projektu BuduPomahat.cz. Kalendář pomoci 2018 představuje hned několik způsobů, jak jednoduše a efektivně pomoci těm, kteří to potřebují. Slavnostní křest proběhl 20. listopadu 2017.

 

Každý měsíc v Kalendáři pomoci je spojený s jednou či více osobnostmi, které dlouhodobě spolupracují s neziskovými organizacemi. Kalendář tak upozorňuje na benefiční koncerty, sportovní akce, dobročinné bazárky, potravinové sbírky nebo třeba výrobky z chráněných dílen. Pomáhat může opravdu každý.

„Tohle je naprosto perfektní myšlenka, jak dát všechny ty možnosti kudy pomoct a jak pomoct na jedno místo,“ říká zpěvačka Lucie Vondráčková. Ta je jednou z tváří Kalendáře pomoci. Zapojili se i herec Petr Vacek, ultramaratonec René Kujan, herečka a zpěvačka Anna Julie Slováčková nebo špičkový kuchař Marek Fichtner. Ten pokřtil kalendář spolu s herečkou a zpěvačkou Míšou Tomešovou, která se do Kalendáře pomoci nechala vyfotit s celou svou rodinou. Přidaly se i další osobnosti - Denisa Pfauserová, Roman Tomeš a Eva Knappová.

Kalendář je zároveň ojedinělý svým zpracováním. „Přišli jsme s nápadem, který byl pro mě velkou výzvou. Jednotlivé fotografie jsme totiž kombinovali s ilustracemi, které vytvořila Hanka Křivánková. Vznikly krásné a veselé obrázky,“ vysvětluje fotograf Kalendáře pomoci Honza Kvarda.

Slavnostním křtem kalendáře s vernisáží fotografií, který se uskutečnil v pondělí, 20. listopadu ve VIVIEN café v Praze, provedla Nicol Prosová. Svým vystoupením přítomné potěšily Veronika Svobodová a Kateřina Herčíková. 

Více informací o Kalendáři pomoci naleznete na www.budupomahat.cz/clanky/kalendar-pomoci.

Kalendář je v omezeném množství k zakoupení v rámci výstavy fotografií z kalendáře ve VIVIEN café v Praze. Výstava potrvá do 12.1.2018.

Záznam z křtu naleznete zde.

     

 

Projekt podpořili

 

               

 

Spolupracující neziskové organizace