Jaký byl rok 2017

  • 30. 12. 2017
Jaký byl rok 2017

Více než 50 tisíc zhlédnutí videí a přes 100 tisíc unikátních návštěvníků webu. I Vy nám můžete pomoci s tím, aby se o neziskovkách víc vědělo. Děkujeme za spolupráci v roce 2017 a přejeme úspěšný rok 2018.

Výroční zprávy nepíšeme, ale snažíme se opět přinést stručný přehled o tom, co jsme vytvořili. Jen prostou statistiku. Někomu se můžou zdát čísla nízká, někomu vysoká, vše je relativní. My jsme rádi, že můžeme alespoň trošku pomoci neziskovkám s jejich prezentací a šířit dobré zprávy dál. A jsme vděční za to, že u toho všeho dobrého, co neziskovky dělají pro ostatní, můžeme být.

Máme nový web a stali jsme se členy Asociace veřejně prospěšných organizací ČR. A vydali jsme náš první Kalendář pomoci. To jsou tři nejzásadnější události roku 2017.

Do kalendáře pomoci jsme se odhodlaně pustili s fotografem Honzou Kvardou, vydatně nám pomohli Hanka Křivánková, Marek Čihák, Monika Jindrová, Jakub Karman, Monika Hlinková a Michael Kratochvíl. Děkujeme! Vše o kalendáři najdete zde

O kalendáři se psalo hodně. 

 

Reportáže o neziskovkách jsme od září 2015 do února 2017 točili i pro Českou televizi. Vidět jste je mohli v magazínu Týden v regionech, který vysílá ČT 24 v sobotu v 11:30 h. Odkazy na jednotlivé díly, ve kterých některou z reportáží o neziskovce můžete vidět, najdete zde a zde. Všechna naše videa naleznete na YouTube.

Opět jsme se objevili v KAPesním KAtalogu volného času pro ty, kdo se nebojí bariér (katalogy.in-prague.cz/bariery.php), snažíme se informovat o sběrných místech pro víčka. Byli jsme partnery festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením, módní přehlídky o.s. Smíšek, Koncertu pro Kačenku, podporujeme kampaně neziskovek, pomáháme s výrobou videoupoutávek, zveřejňujeme články o zajímavých projektech, upozorňujeme na akce neziskovek. Jsme přidruženým členem Asociace společenské odpovědnosti.

Videa o neziskovkách na Youtube či na Facebooku zhlédlo v roce 2017 více než 50 tisíc diváků. Vytvořili jsme přes 30 nových reportáží z prospěšných akcí, 2 prezentace neziskovek a několik upoutávek. Na webu bylo zveřejněno 120 článků, téměř 1000 pozvánek na prezentační či benefiční akce ve prospěch neziskovek nebo potřebných a přes 40 inzerátů. Zaregistrováno máme 299 neziskovek. Web navštívilo přes 100 tisíc unikátních návštěvníků. Odpověděli jsme na cca stovku dotazů.
V roce 2017 s námi jako dobrovolníci spolupracovali Honza Kvarda, Hanka Křivánková, Jakub Karman, Luboš Jeřábek, Marek Čihák, Monika Jindrová, Monika Hlinková, Dana Mičolová a stálice Evžena Janovská. Hodně jsme se propojovali, bylo o nás slyšet.