Výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu

  • 25. 10. 2016
Výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu
RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 28. listopadu 2016.

RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí pracovník probačního a preventivního programu. Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup 28. listopadu 2016.

Náplň práce:

- Metodická a koordinační činnost v rámci programu (klientská práce, spolupráce s dalšími odborníky, projektové a dotační řízení)
- Vedení týmu interních a externích pracovníků programu
- Přímá práce s klienty - individuální a skupinová práce s klienty od 11 – 18 let, kteří se dostali do konfliktu se zákonem nebo se k takovému chování blíží, podílení se na práci s okolím klienta (rodina, přátelé, partneři apod.)
- Komunikace se spolupracujícími organizacemi a institucemi (PMS, kurátoři pro mládež, státní zástupci, soudci pro mládež, školní psychologové apod.) – monitoring klientů, informace o průběhu zapojení klientů, vyhotovení zpráv o spolupráci s klientem apod.
- Příprava, zpracování a řízení dotačních žádostí a projektů
- Aktivní členství v managementu organizace
- Zastupování zařízení navenek

Požadujeme:

- Dokončené VŠ vzdělání humanitního směru (psychologie, sociální práce, sociální pedagogika, speciální pedagogika apod.)
- Zkušenost s vedením týmu
- Vysoká motivace pro práci s touto cílovou skupinou
- Příjemné a profesionální vystupování v kontaktu s klientem i institucemi
- Zkušenost s prací s klienty (individuální práce a vedení skupinových aktivit – především s klienty od 11 do 18let)
- Zkušenost s projektovým řízením
- Schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
- Dobré organizační, řídící a komunikační schopnosti
- Trestní bezúhonnost
- Výhodou alespoň započatý psychoterapeutický výcvik

Nabízíme:

- Možnost podílet se na rozvoji preventivních a probačních programů
- Možnost supervize, intervize, metodického vedení, dalšího vzdělávání a osobnostního růstu
- Benefity organizace (25 dní dovolené, zdravotní volno, osobní ohodnocení, studijní volno apod.)
- Flexibilní pracovní dobu
- Dynamickou, kreativní a smysluplnou práci
- Motivovaný tým lidí
- Zázemí organizace s dlouholetou tradicí

Mzda v závislosti na dosaženém vzdělání a praxi.

Nástup: 28. 11. 2016

Místo výkonu: Brno

Nutnou podmínkou k zařazení do výběrového řízení je zaslání: a) strukturovaného životopisu a
b) motivačního dopisu (např. proč jste vhodným kandidátem, jaké máte zkušenosti s cílovou skupinou…) do 14. 11. 2016 na e-mail: marie.kovarova@ratolest.cz.

Vybraní uchazeči budou kontaktováni e-mailem anebo telefonicky, aby se dostavili k osobnímu pohovoru, který se bude konat 21. 11. od 13 do 18h. Druhé kolo pro vybrané uchazeče se bude konat 25. 11. 2016 od 11,30 do 14h. Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení, pokud nebude vybrán vhodný kandidát.

Kontaktní osoba: Marie Kovářová, marie.kovarova@ratolest.cz, tel. 739 661 113. Informace o organizaci naleznete na: www.ratolest.cz

Odesláním životopisu a motivačního dopisu a příp. dalších podkladů uchazeč souhlasí s tím, aby Ratolest Brno, IČ 65348893, se sídlem Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno, zpracovávala osobní údaje v nich obsažené za účelem realizace tohoto výběrového řízení a to po dobu maximálně 6 měsíců. Tento souhlas lze kdykoli písemně odvolat.

RATOLEST BRNO pomáhá sociálně znevýhodněným dětem, mladým lidem a jejich rodinám řešit jejich nepříznivou životní situaci, anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. Ratolest Brno svými činnostmi podporuje a rozvíjí dobrovolnictví.