Vsetín opět přivítá broučky a berušky

  • 10. 09. 2014
Vsetín opět přivítá broučky a berušky
Diakonie Vsetín srdečně zve na akci pro malé i velké nazvanou BROUČCI, která se uskuteční v pátek 26. září ve Vsetíně na náměstí Svobody od 18,30 hodin.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Vsetín, 10. 9. 2014

Diakonie Vsetín – 10 let s vámi
Společnost přátelská všem generacím
Pestrá podzimní koláž akcí Diakonie Vsetín pro všechny generace:
pro seniory: Zahradní slavnost – 17. 9. 2014
pro děti: Broučci – 26. 9. 2014

pro děti, studenty a dospělé: Šumný Vsetín – 8. 10. 2014

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Vsetín opět přivítá broučky a berušky
 

Diakonie Vsetín srdečně zve na akci pro malé i velké nazvanou BROUČCI, která se uskuteční v pátek 26. září ve Vsetíně na náměstí Svobody od 18,30 hodin.

Společnému setkání broučků a berušek budou předcházet tvořivé workshopy a promítání pohádek Broučci. Hlavní část programu nabídne společné zpívání, ocenění dětí za nejkrásnější kostýmy a lampičky a společné večerní putování Panskou zahradou až ke vsetínskému zámku na závěrečný ohňostroj.

 

9. ročník akce, která je připomínkou odkazu knížky Broučci Jana Karafiáta, otevřou workshopy od 17,30 hodin. „Zájemci si budou moci na místě vyrobit krovky, tykadélka nebo broučkovsky namalovat obličej. I letos se budou hodnotit a oceňovat nejkrásnější kostýmy broučků a berušek a jejich lampičky či lampiony. V minulých ročnících si domů odnesly ocenění vždy děti s ručně vyráběnými rekvizitami…ne jinak tomu bude i v letošním roce“, sdělila Marta Vodáková z Diakonie Vsetín.

V 18,30 hodin odstartuje oficiální program akce. Připraven je příběh z knihy Broučci, společné zpívání (Na políčku v jetelíčku, Koho včelky chválí…) a zmíněné oceňování dětí za nejkrásnější kostým nebo lampičku. Pak už se bude putovat Panskou zahradou: „V parku bude k vidění Broučkova chaloupka i s Broučkem, Janinkou a Kmotříčkem“, prozrazuje Vodáková a dodává: „společné putování ukončíme u vsetínského zámku krásným ohňostrojem“.

Akce je připomínkou odkazu knížky Broučci, která ovlivnila celé generace malých čtenářů. Autorem knihy je Jan Karafiát (1846 - 1929), který 20 let působil jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké vesnici Velká (dříve Hrubá) Lhota.

 
 
 

Diakonie Vsetín akci organizuje za podpory řady vsetínských firem a dalších partnerů.

 
Hlavní partner akce: CZ TOP TRADE, s.r.o.

Partneři akce: ADK Vsetín, ALCEDO – středisko volného času Vsetín, IPK Vsetín - prodej a servis počítačů, IRISA, výrobní družstvo, Muzeum regionu Valašsko, Pojišťovna České spořitelny, Řeznictví a uzenářství Jan Černocký, Tespora profi s.r.o.

Mediální partneři:OSA, TV Beskyd, Rádio Blaník, Valašský deník, Vsetínské noviny

 
 

Diakonie Vsetín (2004 – 2014) je největší poskytovatel sociálních služeb na Vsetíně s 10 letou tradicí. Zajišťuje komplexní služby pro seniory, kteří ztratili svou soběstačnost a jsou odkázáni na pomoc druhých. Rovněž nabízí pomoc lidem v obtížné životní situaci – ať už se týká dospívajících či rodin s dětmi, kteří jsou dlouhodobě v nepříznivé sociální situaci a nedokážou ji sami řešit. Diakonie Vsetín zaměstnává šedesát stálých zaměstnanců, poskytuje podporu přibližně 300 uživatelům ročně. V současnosti rekonstruuje Domov pro seniory Vsetín Ohrada za 37 mil. korun; a připravuje další rekonstrukci budovy na Strmé pro stejný účel.