Věnujte křeslo nebo sadu hrnců a udělejte dobrý skutek!

  • 25. 10. 2013
Věnujte křeslo nebo sadu hrnců a udělejte dobrý skutek!
Barevné domky Hajnice spouští 1. český charitativní Barevný e-shop

Obyvatelé Růžového domku tráví rádi společný čas v obýváku na své sedačce. I Štefan by se rád přidal ke svým kamarádům, ale bohužel jeho oblíbené křeslo, ve kterém sedává, už svou službu odsloužilo a Štefanova fobie, sedět s ostatními na sedačce mu nedovolí s kamarády trávit volný čas. Štefan by si přál nové křeslo a nejraději lehce pohupující.

Díky unikátnímu charitativnímu Barevnému e-shopu i vy můžete přispět lidem s mentálním postižením, kteří jen těžce získávají dary nebo finance na svůj život a kteří stejně jako my touží po hezkém a útulném domově. Barevný e-shop vás nechá nahlédnout do životních příběhů a přání obyvatel Barevných domků Hajnice, kteří potřebují jen malinko popostrčit a pomoci tak, aby se jejich životy zlepšily. Nepřejí si žádné zbytečnosti a malichernosti, ale praktické věci jako pomocníky do kuchyně, nebo nábytek do obýváků, aby mohli pracovat, uklízet, bavit se a rozvíjet se. „Jedná se vůbec o první iniciativu podobného druhu, která podporuje ryze českou organizaci a pomocí e-shopu navíc zprůhledňuje dárcovské příspěvky. Vždy jednáme v souladu s Etickým kodexem pro jednání s dárci, který najdete v našem e-shopu, a jsme hrdí na to, že jsme dokázali tento model pomoci, který už se ve světě používá řadu let, přenést i k nám. Je prostě jen na vás, který osud a sen nakonec podpoříte“, dodává Lenka Škarková, ředitelka BD Hajnice a vůdčí osobnost celého projektu.

 
Co (ne)máme v Barevném e-shopu na skladě?

Mezi tužby Hajnických patří třeba vysavač, sada hrnců, nebo kuchyňské nože. V Šedém bytě, kde bydlí převážně samí chlapi, zase touží po kontaktním grilu, protože rádi grilují a milují dobře propečené maso. V červeném bytě je jedna všední i nevšední potřeba a to od Vaška, který by strašně rád dostal práci v okolí Trutnova, protože přesto, že pobírá invalidní důchod, nejsou mu jednoduché manuální práce cizí a rád by se zapojil do starostí běžného života. V e-shopu naleznete i naléhavější žádosti jako chůvičku pro Milušku, která trpí v noci občasnými epileptickými záchvaty a potřebuje okamžitou pomoc od ošetřovatelů nebo svých přátel, kteří jí tak budou vždycky nablízku.

Jak na to aneb Nebojte se kliknout!

Model charitativní pomoci Barevného e-shopu se řídí jednoduchými pravidly, podle kterých funguje i klasický e-shop. Na webu e-shopu si vyberete zboží, které chcete do BD Hajnice zakoupit a vybraný produkt vložíte do nákupního košíku. Vyplníte formulář, kde udáte své jméno, mail a telefon a nákup potvrdíte. Poté vás BD Hajnice zkontaktují a domluví způsob realizace daru. Dar můžete zakoupit sami, anebo můžete na jeho nákup zaslat pouze finanční prostředky. Celý proces je zaštítěn darovací smlouvou. Donace se v případě zájmu může uskutečnit i formou osobní schůzky.

Za váš příspěvek k vám dorazí poštou poděkování skrze malé pozornosti z Dílny barevných příležitostí, kde mohou Hajničtí pracovat, rozvíjet se a realizovat se. I tato Dílna, která se skládá z pekárny, keramického ateliéru a kavárny, potřebuje pro svůj provoz několik spotřebičů, které naleznete taktéž v Barevném e-shopu. Po předání daru obyvatelům Barevných domků, budete moci na webových stránkách e-shopu sledovat fotografie, na kterých sami uvidíte, jak vaše dary v Hajnici žijí svým vlastním životem.

Hlavním cílem projektu je hlavně důraz na otevřenost a transparentnost dárcovství: „Získané dary organizace BD Hajnice využívá v souladu s jejím posláním a s vůlí dárce. Chceme, aby lidé přesně viděli, kam a na co konkrétně své peníze posílají. Dále všechny dárce a jejich příspěvky zveřejňujeme a ručíme za to, že s jejich osobními údaji bude nakládáno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Prostě stojíme o to, aby lidé v charitu věřili a aby věděli, že jednáme vždy s čistými úmysly“, dodává ředitelka Lenka Škarková.

Pokud se vám nápad zalíbil a rádi byste věděli, kde přesně se vaše peníze na správnou věc promítnou do života těch, které podporujete, rozhodně navštivte e-shop na webových stránkách http://barevnedomky.cz/shop a vyberte si, koho a jak potěšíte opravdovým dárkem. Pokud byste chtěli tento ušlechtilý skutek darovat svému blízkému a jeho jménem dary nakoupit, i na to je Barevný e-shop připraven. Vždyť kde se pomáhá, tam se meze nekladou!