STRELITZIA vynesla téměř 65 000 korun na pomoc ženám, které zažily domácí násilí

  • 20. 03. 2019
STRELITZIA  vynesla téměř 65 000 korun na pomoc ženám, které zažily domácí násilí

V Praze, 19. 3. 2019 - Charitativní prodejní výstava uměleckých děl s názvem Strelitzia - Umělci pro ACORUS - vynesla téměř 65 000 korun na pomoc ženám, které zažily domácí násilí. Výstavu, která se konala u příležitosti Mezinárodního dne žen od 7. do 17. března 2019 v Galerii Ladronka na Praze 6, uspořádala skupina nezávislých umělců.

"Věříme, že se nám tímto úspěšným prvním ročníkem akce Umělci pro ACORUS podařilo založit novou tradici”, říká hlavní organizátorka a iniciátorka projektu, Ivona Danziger. Dodává: "Máme velkou radost, že se nám podařilo získat peníze na přímou pomoc ženám, které zažily domácí násilí. Ženám, které dokázaly udělat zásadní krok a vyhledaly odbornou pomoc v centru Acorus."

Velké poděkování patří všem partnerům projektu a umělcům, kteří se do něj zapojili:
Ivona Danziger - malířka a majitelka kreativní agentury
Marcell Vallas - surrealistický malíř, spisovatel a ilustrátor
Tomáš Cafourek - sochař a spisovatel
Karel Zíka - strukturální malíř
Eva Ova - prozaička a výtvarnice
Petr Stančík - spisovatel
Jan Růžička - malíř
Luboš Mandát - malíř a fotograf
Markéta Lemberk - výtvarnice
Lukáš Kubíček - sochař
Daniela Komatovič - designérka, malířka a fotografka
Jaroslava Hercíková - spisovatelka
Miroslav Dávid - spisovatel, textař a hudebník.

Centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017, pomáhá obětem domácího násilí již přes 20 let. ACORUS provozuje azylový dům s utajenou adresou pro ženy, a matky s dětmi, kterým poskytuje bezplatnou odbornou pomoc. Posláním organizace je návrat obětí domácího násilí zpět do normálního života. Aktuálním cílem je vybudovat pro tuto cílovou skupinu nový azylový dům, který by odpovídal současným standardům dočasného bydlení.