Sestra v akci se představí na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha

  • 10. 09. 2021
Sestra v akci se představí na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha

Praha, 10.9.2021 - Projekt „Psoriáza/lupénka Sestra v akci“ je určen pro všechny pacienty s lupénkou (psoriázou), ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy odborná sestra, která o psoriáze přednáší a s lupénkou má rodinnou zkušenost. Výjimečně se budou moci zájemci ptát sestry v akci osobně, a to na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v neděli 17. října 2021 v Kongresovém centru Praha.

 

Na konferenci zazní 23 přednášek na témata usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Kromě toho si budou moci návštěvníci na místě vyzkoušet kompenzační pomůcky, různá zařízení a aplikace, se kterými se představí téměř 40 vystavovatelů.

Mezi nimi bude také stánek spolku Revenium a v něm sestra v akci Gabriela Doleželová (https://psoriaza.sestravakci.eu). Ta je zároveň organizátorkou osvětové kampaně Puntíkový den, jejímž cílem je informovat veřejnost o lupénce, a to především o tom, že není infekční, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit. Nikdo by se svými starostmi neměl zůstat sám.

Ojedinělou možnost získat na jednom místě během konference přehled o široké škále pomůcek a možnostech řešení konkrétního problému ocení lidé s různým zdravotním znevýhodněním o to více, že kvůli pandemii byli dlouhou dobu odkázáni jen na online komunikaci.

Přehled vystavovatelů je na stránce s programem konference na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je také odkaz na registrační formulář. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků organizátoři 21. ročníku INSPO poprvé využili profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci.

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá zaplacená částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane nazpět poloviční částku.

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jubilejního 20. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci

Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení.

Záštitu konferenci poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.