Sandra Nováková, Daniela Písařovicová a Jiří Dvořák podpořili slavnostní předání nově zrekonstruované kliniky dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice

  • 28. 06. 2019
Sandra Nováková, Daniela Písařovicová a Jiří Dvořák  podpořili slavnostní předání nově zrekonstruované  kliniky dětské hematologie a onkologie motolské nemocnice

Praha (27. června 2019) – Ve Fakultní nemocnici v Motole byla po rekonstrukci slavnostně otevřena Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol. Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil ambulance této kliniky tak, aby se zde dětští pacienti, ale i dospívající cítili co nejlépe. Prostory připomínají svět prérijních indiánů a evokují romantiku pravé indiánské vesnice. Autory kreseb jsou výtvarník Lukáš Urbánek a spisovatelka Milada Rezková.

Ze známých osobností přišli akci podpořit například herečka Sandra Nováková, moderátorka zpravodajství České televize Daniela Písařovicová nebo herec a vítěz soutěže Star Dance 2018 Jiří Dvořák, který je současně patronem neziskové organizace Pink Bubble.

S nápadem oživit a zútulnit prostor ambulancí dětské onkologie přišel MUDr. Vladimír Komrska, primář Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol, který s tímto přáním oslovil Nadační fond Pink Bubble. „To, že jsem se obrátil na Pink Bubble, nebyla náhoda. Už v roce 2014 vybudovali na travnatém prostranství před nemocnicí krásnou terapeutickou zahradu a umístili na ni nejen herní prvky pro nejmenší děti, ale i minigolf a pingpongový stůl pro dospívající pacienty,“ říká k rekonstrukcím primář Vladimír Komrska a dodává, že zahrada se bude ve spolupráci s fondem znovu upravovat tento podzim.

Nově zrekonstruovaná budova polikliniky v dětské části Fakultní nemocnice v Motole byla otevřena teprve před pár týdny. Pro zdravotnický personál stěhování znamenalo spoustu starostí, odměnou je však moderní zázemí pro odbornou práci a bonusem krásné inspirativní prostředí.

Autorkou textů doprovázejících výmalbu je spisovatelka Milada Rezková, za velkoformátovými obrázky stojí výtvarník a ilustrátor komiksů Lukáš Urbánek. „Na Divokém západě nás okouzlila hlavně jeho poetika. Indiánské legendy přinášejí spoustu zajímavých nápadů, které můžeme promítnout do obrázků. Je to prostředí atraktivní, dobrodružné a lákavé. Může být ale také zobrazeno s nadsázkou a humorem. Indiáni jsou hrdinové, čestní bojovníci a kamarádi na život a na smrt. Proto jsou pro děti tak důležití,“ popisuje výtvarník Lukáš Urbánek, proč se pro výzdobu rozhodli využít indiánských motivů. Oba autoři na akci též vedli kreativní dílnu pro dětské pacienty, kteří si zde mohli vyrobit vlastní indiánské doplňky.

„Máme radost, že dnešní akci podpořily známé osobnosti. Byla tu ale také Michaela Mokošová, bývalá dětská pacientka, které je dnes už 23 let. Ta s námi vlastně vyrostla a v nadačním fondu nyní pomáhá. Ráda bych zmínila i vrchní sestru Lenku Novákovou, která s námi hodně spolupracovala na tom, jak bude finální výzdoba vypadat,“ dodává Martina Šmuková, zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble.

Projekt se podařilo finančně zajistit díky podpoře společnosti UPS a také zásluhou maminek z mezinárodní školy ISP. Ty každoročně pořádají sportovní setkání Spin 4 Kids, jehož výtěžek putuje dobročinným organizacím. Letos si vybraly právě „růžovou bublinu“ s plánem rozveselit ambulanci a osvěžit terapeutickou zahradu.

Aby se při čekání na vyšetření zabavili i náctiletí pacienti, zajistil Nadační fond Pink Bubble v čekárně také knihovnu pro všechny věkové katerogie. Nakladatelství Labyrint, Paseka, Albatros a Šulc & Švarc věnovala knížky nejenom do nové knihovny, ale také do dalších onkologických oddělení, včetně části nemocnice pro dospělé.

O Nadačním fondu Pink Bubble
Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá mladým lidem s onkologickým onemocněním, založila v roce 2012 modelka a první česká vítězka prestižní modelingové soutěže Elite Model Look Martina Šmuková. Za sedm let své existence fond na pomoc potřebným získal 12 milionů korun, splnil přání téměř 150 pacientům a finančně podpořil přes 90 rodin v těžké životní situaci spojené s onkologickou léčbou. Pink Bubble dále pořádá ozdravné kempy, zážitkové pobyty
a semináře zaměřené na sebevzdělávání, aby mladým pacientům zajistil plnohodnotný život
a po uzdravení také snazší návrat do společnosti. Podpořit nadační fond může každý prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS TRV BUBLINA 90 na číslo 87 777 nebo libovolnou částkou na webové stránce www.pinkbubble.cz.