Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

  • 17. 06. 2016
Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun
Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

 

Tisková zpráva

KOALICE NEVLÁDEK PARDUBICKA, z.s.

Kontakt: Bc. Jana Machová, ředitelka KONEP, 777 837 950, machova@konep.cz

 

 

Rekordní Burza filantropie! Firmy daly neziskovkám 436 000 korun

Pardubice – 15. června 2016

 

Pardubice se proměňují v město filantropů. Popáté se zde konala dobročinná Burza filantropie, na které se setkávají zástupci neziskových organizací, firem a veřejné správy. Neziskovky prezentují projekty a donátoři je v případě zaujetí podpoří svými dary. Letošní Burza filantropie byla rekordní ve všech směrech – zúčastnilo se jí 15 donátorů, předali šeky v celkové hodnotě 436 000 Kč, obdarováno bylo 12 neziskových organizací.

 

Burzu filantropie pořádá pátým rokem Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj, za podpory Krajské hospodářské komory. Její výsledky a přínosy Burzy filantropie zhodnotil jeden z donátorů - radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola: „Mám radost, že se rozšířila rodina donátorů. Svými zvídavými dotazy burzu oživili a neziskovky si musely potřebnost projektů obhájit. Díky tomu jsme se dopracovali k rekordní částce v pětileté historii burzy. Jak už to na Burze filantropie bývá, vzájemné poznání přinese další společné veřejně prospěšné aktivity firem a neziskových organizací.“

 

A jak konkrétně peníze z Burzy filantropie pomohou? Spolek Apolenka bude moci nakoupit nové pomůcky pro provoz hiporehabilitace – léčebné terapie s koňmi. Projekt zaujal donátory natolik, že Apolence poskytli 104 000 korun. Odměnu za svoje snažení dostali i nadšenci z Pardubického spolku historie železniční dopravy, kteří díky podpoře na burze dokončí opravu motorového vlaku, ten poté bude vystaven v železničním muzeu v Rosicích nad Labem. Projekt Salesiánského klubu mládeže -CENTRUM DON BOSCO si donátory naprosto získal. Věnovali mu největší částku dne – 110 000 Kč. Salesiáni pomohou mladým ženám, které vyrůstaly v dětských domovech a nyní mají vlastní rodinu. Během setkávání budou mladé matky sdílet své pocity a životní útrapy ve skupině žen s podobnými osudy. Přízeň získala také Skutečně zdravá škola na Pardubicku, která zlepší stravování na základních školách. Jejich idea není založena pouze na zdravém jídle, ale také na vaření z produktů místních výrobců a farmářů. Donátoři mysleli i na seniory, díky jejich podpoře bude moci pořídit Pardubický klub pro seniory nový vozík na vycházky po okolí. A pomoc se dostala také k lidem s duševním onemocněním. Projekt organizace Péče o duševní zdraví, zvelebí byty, v nichž se duševně nemocní připravují na svůj samostatný život po ukončení léčby.

 

Podporu získaly také projekty organizací CEDR Pardubice, Charita Přelouč, Křižovatka handicap centrum, DaR – centrum pro dítě a rodinu, Česká abilympijská asociace a ROSKA, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.

 

Myšlenka pomoci potřebným na Burze filantropie je stále více doceňována, o tom svědčí zájem donátorů i dalších podporovatelů. Úspěchy sklízí i v zahraničí, letos byla Burza filantropie oceněna jako 3. nejlepší sociální inovace v mezinárodní soutěži SozialMarie. Burza je krásnou ukázkou jak lze elegantně a efektivně pomáhat tam, kde je potřeba,“ zamýšlí se Miluše Horská, senátorka za Pardubicko a Chlumecko, která je také místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

 

Všichni, kdo se již těší na příští Burzu filantropie, nemusí čekat příliš dlouho. Další burza proběhne 22. června od 13:00 ve Spolkovém domě v Chrudimi. Svým potleskem může přijít podpořit neziskovky v jejich snažení opravdu každý!