Pořiďte si babičku!

  • 30. 03. 2013
Pořiďte si babičku!
Úžasný projekt Domova Sue Ryder.

Tomu jsem neodolala. Byli jsme točit v Domově Sue Ryder. Ráda tam jezdím, jsou tam úžasní lidé. Klienti i lidé, kteří se o ně starají. Původně jsem napsala zaměstnanci, ale zarazilo mě to. Tam totiž nepracují obyčejní lidé, obyčejní zaměstnanci. Tam se z úžasně nadšených lidí vytvořila velká rodina. Rodina pro ty, kteří už třeba svoji rodinu nemají, ale i pro ty, kteří ze zdravotních důvodů se svojí rodinou být nemohou. Nechci Vám ale vyprávět o tom, co vše se v Domově Sue Ryder děje, ostatně seznámit se s ním můžete virtuální návštěvou na tomto odkazu: http://youtu.be/B0ePRG7oEac

Chci se s Vámi podělit o informace o jednom novém projektu - Babička Sue a dědeček Ryder na cestách.

 

Bretaň, Paříž, Sicílie, Turecko, Japonsko, Kanada ….To jsou místa, kam by se ještě rádi podívali klienti Domova Sue Ryder v Praze.  Jejich věk a zdravotní stav však dělá i z malé cesty k lékaři velké dobrodružství. Proto jsme se rozhodli, že když nemůžeme splnit tyto cestovatelské sny, zkusíme jejich prostřednictvím získat prostředky na to, co naši klienti potřebují nejvíce. Na kvalitní péči, která jim dovolí strávit zbývající životní čas co nejlépe“, dočtete se o projektu na webu Domova Sue Ryder (http://www.sue-ryder.cz/babicka.html).
 
O tomto projektu jsme si při natáčení povídali s Radkou Kulhánkovou a Janou Havlanovou, které projekt realizují a samy už babičku pochopitelně mají. Povídaly tak nadšeně, že mi tím nadšením nakazily. A hned druhý den jsem si babičku objednala! Hrozně se na ni těším. Jezdím se synem na výlety a myslím, že se nám naše nová babička stane věrnou společnicí. Babička Anička Maličká. Třeba. Jméno zatím nemá. A jestli chcete, podívejte se na vyprávění o babičce Sue a dědečkovi Ryderovi, najdete ho na tomto odkazu: 

A pořiďte si taky babičku. Pomůžete tím kouzelným babičkám a dědečkům z Domova Sue Ryder. Zde je více informací:

 

Na kreativních setkáních v Domově Sue Ryder pro Vás šijí nadšení dobrovolníci látkové babičky a dědečky. Jejich prostřednictvím podpoříte péči o seniory v Domově Sue Ryder a k tomu si užijete spoustu zábavy s přáteli.

1) Objednejte si ručně šitou babičku nebo dědečka od Domova Sue Ryder. Můžete si vymyslet design, oblečení, zavazadla, které má babička nebo dědeček na cestu mít. Ušijeme ji přesně dle Vašich požadavků nebo podle fotografie.
Cena za jednu babičku či dědečka je 1 000 Kč a zahrnuje ušití na míru, malý cestovní pas, placku s logem projektu a dárcovský certifikát.

2) Podívejte se na seznam míst, která chtějí navštívit naši klienti.
Máte stejnou cestu? Vezměte zakoupené látkové cestovatele s sebou. Nebo je vezměte na jiná místa, která jsou Vám milá. Jejich výlety zdokumentujte a fotografie pošlete na
radka.kulhankova@sue-ryder.cz. Fotografie z cest předáme klientům Domova Sue Ryder, aby mohli cestovat alespoň v obrazech, prostřednictvím Vašich výletů.

3) Najděte ve svém okolí přátele, kteří Vaší babičku či dědečka podpoří finančním darem. Fotografie z cest i své příběhy sdílejte s přáteli i s námi. Jak? Zveřejněte zážitky z cest na našem webu. Vytvořte babičce vlastní web a pošlete nám odkaz. Publikujte zábavné statusy na Facebooku nebo zprávy Twitteru. Propagujte cesty babičky a pomáhejte nám sbírat peníze pro naše skutečné babičky a dědečky v Domově Sue Ryder. Stále aktualizovaná fotogalerie cestujících babiček a dědečků je www.sue-ryder.cz/fotogalerie-pomoci/babicka-sue-a-dedecek-ryder-na-cestach.html

 

Hanka Kosová