Knižní novinky

  • 08. 08. 2019
Knižní novinky

Informace o novinkách z nakladatelství Portál

Kushner, Harold S.
Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí
Překlad: Kittová, Monika
Kushner píše o ošidnostech bezhlavé honby za úspěchem a majetkem, obrací pozornost k tomu, co dělá život skutečně smysluplným, a vede člověka k vnitřní zralosti. Autor uvádí: „Tato kniha není o tom, jak být šťastný nebo jak být populární. Je o tom, jak být úspěšný, ale ne v tom smyslu, jak jej používá většina lidí. Je to kniha o tom, jak dát svému životu smysl, pocit, že jste využili svůj čas na zemi dobře a nepromarnili ho, že svět bude jiný díky tomu, že jste jím prošli.“
Harold S. Kushner je americký rabín a uznávaný autor duchovní literatury. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Když se zlé věci stávají dobrým lidem a Aby měl život smysl.
brož., 176 str., 249 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Když se zlé věci stávají dobrým lidem , Aby měl život smysl , Ani Bůh prý není neomylný

Brinkmann, Svend
Umění uměřenosti
Cesta ke spokojenosti v nespokojené době
Překlad: Jírková, Magdaléna
Kniha známého dánského psychologa pojednává o výhodách skromnějšího, uměřeného, nikoli na spotřebu zaměřeného života. Autor poukazuje na nereálnost nutkavé honby za štěstím, typické pro pozitivní myšlení prezentované v mnoha příručkách pro osobní růst. Dokládá svou teorii množstvím zajímavých myšlenek moderních i starších filozofů, psychologů a sociologů a neotřelých termínů. Argumentuje z hlediska politického ve smyslu demokratické odpovědnosti za dění ve společnosti, existenciálního, etického, psychologického a estetického.
Svend Brinkmann je profesorem psychologie na Katedře psychologie a komunikace v dánském Aalborgu. Zabývá se zejména filozofickými, morálními, etickými a kulturně kritickými tématy, o nichž napsal téměř dvacet knih.
brož., 120 str., 225 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Rozhodování a intuice , Mysl, já a společnost , Být sám sebou