Knižní novinky

  • 29. 01. 2020
Knižní novinky

Přinášíme informace o knižních novinkách nakladatelství Portál.

Groth, Sabine
Cesta hrdinky
Hledání zdrojů ženské síly
Překlad: Bezděková, Alena
Hledáte sebe samu? Vydala jste se po nesnadné cestě ke své skutečné podstatě? Kniha německé terapeutky inspirovaná slavným titulem Ženy, které běhaly s vlky byla napsána na pomoc všem ženám, které se na podobnou pouť vydaly. Text je koncipován jako průvodce, který doporučuje zvláště zajímavá místa a varuje před úskalími, inspiruje a nabízí dosud nepoznané zážitky.
Sabine Groth, spisovatelka, psychoterapeutka a učitelka, vystudovala pedagogiku, psychologii a tvůrčí psaní v Berlíně. Při své práci využívá široké spektrum terapeutických metod a vede semináře pro ženy zaměřující se na osobní růst.
brož., 224 str., 389 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Sebekoučink pro ženy , Rozhněvaná žena , Ženy, které milují příliš

Kahane, Adam
Spolupráce s nepřítelem
Jak vyjít s lidmi, s nimiž nesouhlasíme
Překlad: Antonínová, Hana
Spolupráce se v dnešním světě stává stále náročnější a zároveň nezbytnější. Pokud chceme, aby vzniklo něco, na čem nám opravdu záleží, často musíme spolupracovat s lidmi, i když s nimi nesouhlasíme, nemáme je rádi nebo jim nedůvěřujeme. Velmi praktickou a inspirativní knihu zakončuje popis šestitýdenního kurzu pružné spolupráce.
Adam Kahane je facilitátor pracující s řediteli, politiky, generály, bandity, státními zaměstnanci, odboráři, aktivisty, duchovními i umělci ve všech koutech světa. Žije v Montrealu a Kapském městě.
brož., 128 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Domluvit se dá s každým , Jak lidé zrají , Nikdy není pozdě na spokojený tým

Sandberg, Sigri
Tma
O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře
Překlad: Vrbová, Jarka
Proč v nás samota v polární noci na horách vzbuzuje strach? Jak nás ohrožuje světelný smog? Jak inspiruje tma umělce? Norská novinářka Sigri Sandberg se vypravila na pětidenní pobyt v polární noci na norských horách. Ve své knize píše o tom, proč je pobývání v temnotě prospěšné, proč bychom si měli tmy vážit a prožívat ji, přestože se jí instinktivně obáváme.
váz., 160 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Příběh vážky , Narušení , Neviditelná dívka

Furman, Ben
Toníkův zlý sen
...a jak mu s ním babička pomohla
Překlad: Sandqvist, Johana
Ilustrace: Weber, Mathias
Toníka trápí noční můra: V noci se na něj často řítí obrovské černé náklaďáky. Bojí se kvůli tomu chodit spát. Ani on, ani jeho rodiče si s tím nevědí rady. Jednou je Toník u babičky a prozradí jí, co ho trápí. A babička ví, jak na to…
Ben Furman je finský psychiatr, terapeut a kouč, jeden z inovátorů v přístupu zaměřeném na řešení. Ve Finsku má svůj televizní pořad, je mezinárodně uznávaným odborníkem. Jeho publikace byly přeloženy do mnoha jazyků. Česky vyšly jeho knihy Nikdy není pozdě na šťastné dětství a Nikdy není pozdě na spokojený tým.
váz., 32 str., 229 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Jak vyzrát na duchy? , Dona Carla nikdo nezastaví , Černobílé prázdniny