Kam s oblečením po dětech

  • 19. 06. 2019
Kam s oblečením po dětech

Máte-li věci po dětech, hodí se! Rozsah práce přechodného pěstouna je veliký, jednou pečují o miminko přímo z porodnice, jindy o pětiletá dvojčátka. Vždy je pro ně nejvíc stresující období, než pro své pěstouňátko zajistí materiální věci, protože nelze být připraven na všechny věkové kategorie.

Přechodní pěstouni jsou tu proto, aby malé děti nemusely trávit čas, který je potřeba k vyřešení jejich situace, v ústavu, ale v milující náruči, která jim zajistí tolik potřebné navázání na jednu osobu. Státy na východ i na západ od nás neumísťují do ústavu děti mladší 6 let. Česká republika dává do ústavu i novorozence, přestože plat pěstouna je 3x nižší než úhrada pobytu miminka v Dětském centru (bývalé kojenecké ústavy). 
                                                                                    
Dnes se již z mnoha statistik ví, že ústavní péče nefunguje a lidé, kteří projdou ústavní péčí, často odkládají své děti znovu do ústavu. Přechodní pěstouni boří tento bludný kruh. Dítě je u nich maximálně rok. Během této doby jsou úřady nuceny jeho situaci vyřešit a najít mu náhradní rodinu. Tlak na vyřešení situace je v tomto případě mnohem vyšší. Když dítě od pěstounů odchází, jde z láskyplného prostředí, s fotoalbem a s návyky běžné rodiny.

Rozsah práce přechodného pěstouna je veliký, jednou pečují o miminko přímo z porodnice, jindy o pětiletá dvojčátka. Vždy je pro ně nejvíc stresující období, než pro své pěstouňátko zajistí materiální věci, protože nelze být připraven na všechny věkové kategorie.

Proto vznikají sklady oblečení a jiných dětských věcí pro pěstouny. Z tohoto skladu si pěstouni mohou vzít věci, které potřebují a zase je vrátit, až jejich dítě z rodiny odejde nebo až je nebude potřebovat. Nebudou tak muset skladovat věci, které běžně nepotřebují. Přechodní pěstouni musejí být připraveni na jakékoliv dítě ve věku 0-18 let.

Můžete darovat jakékoliv dětské věci ve věkovém rozpětí od 0 do 18 let. Například oblečení, kočárky, autosedačky, postýlky, jídelní židličky, chodítka, odrážedla, kola, školní potřeby, hračky atd. Darovat můžete Vámi použité věci, pro které už nemáte využití a myslíte si, že by u pěstounů posloužily.

Kdo by chtěl darovat cokoliv pro děti v pěstounské péči, může zde:

Sklad dětských věcí pro pěstouny - Praha 11

Modletická 1389/3, Praha 11
https://www.facebook.com/skladpropestounypraha11/
Pěstounský sklad Hvězda
Velvarská 1, Horoměřice, Praha západ, nedaleko Prahy 6
www.facebook.com/pestounskyskladhvezda/
Sklad dětských věcí pro pěstouny Středočeský kraj a Praha
Okrouhlice 2, Benešov
www.facebook.com/skladpropestounystrednicechy/
Sklad dětských věcí pro pěstouny - Jižní Čechy
Mánesova 74, České Budějovice
https://www.facebook.com/Sklad-dětských-věcí-pro-pěstouny-jižní-Čechy-323911991795829/
Sklad pro pěstouny na přechodnou dobu - Karlovy Vary
Ubytovna Drahomíra, Kollárova 539/13, Karlovy Vary (zadní vchod)
www.facebook.com/kdukvary/photos/a.1086830298177679/1095470477313661/
Sklad dětských věcí pro pěstouny Opava a okolí
Slavkov u Opavy
www.facebook.com/groups/369065273742809/
Sklad dětských věcí pro pěstouny
Stavěšice u Kyjova Stavěšice 148, Kyjov
www.facebook.com/skladstavesice/
Sklad má i mezisklady: pro Brno a okolí - Dolní Kounice, pro Hodonín a Břeclav - Rohatec, Kyjov
Sklad dětských věcí pro pěstouny - Zlín
Hradská I/309, 76317 Lukov
https://www.facebook.com/skladpropestounyzlin/